| razvaD a întrebat:

Bună TPU, vă rog să mă ajutați cu un sfat. Am 36 de ani și locuiesc cu mama, care este foarte posesivă, mă simt manipulat și asuprit, s-a băgat în viața mea personală și a luat legătura cu prietenii mei cunoștințe să se intereseze și să vorbească despre mine, sub pretextul că îmi vrea binele, îmi cunoaște slăbiciunile, un viciu al jocurilor de noroc. Am ajuns că nu mai am încredere în nimeni. Ce pot să fac?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa renunti definitiv la jocurile de noroc sunt sigur ca pierzi banii la jocuri.

| johnnny123 a răspuns:

Pai si de ce mai locuiesti cu mama ta la 36 de ani? In loc sa pierzi bani la jocuri de noroc, nu mai bine i-ai pastra si te-ai muta singur?

| Yuoia a răspuns:

Daca la 36 de ani mai locuiesti cu mama, ce pretentii ai?
In plus, cu viciul tau, presupun ca nici nu dai bani in casa. Esti mai rau decat un copil de 10 ani!
Tu nu ai incredere in nimeni? Ce lux! Oare ceilalti pot avea incredere in tine?

| Lukasssz a răspuns:

Eu zic sa te duci la munca Romania/strainatate si sa lasi jocurile de noroc 4-5 luni si sa iti cumperi o casa.

| AndreeaWTS a răspuns:

Cât timp vei sta cu mama ea va continua să te educe.
Că se pare că mai ai nevoie.

| Freya1 a răspuns:

As judeca-o pe femeia aia si nu prea.
Adică puteam sa ma gandesc ca e de rahat sa ai o mama ce vrea sa te tina sub observație la ani aia.Dar in a acelaș timp ai 36 de ani si inca stai cu ea, ca sa nu mai vorbim ca probabil încerca să te tina sub control sa nu iti distrugi viata si bani la păcanele.
Mergi la un psihiatru si discuta cu el problemele tale si scapa de viciu, iar treptat mutate.

| mgtow a răspuns:

Muncesti, lasi risipa de bani la pacanele si stai in chirie singur

| darrio2007 a răspuns:

La munca. Si lasa jocurile de noroc.

| razvaD explică (pentru mgtow):

Mulțumesc frumos, la asta mă gândeam și eu.

| razvaD explică (pentru darrio2007):

Lucrez omule, doar că este greu când ești singur.

| darrio2007 a răspuns (pentru razvaD):

Pai,nu esti cu maica-ta?

| mgtow a răspuns (pentru razvaD):

Faci rost de un motan sa iti tina fericirea in casa. Femei cand ai chef daca nu iti arde de alta relatie