| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Va rog seriozitate, va pun o întrebare pentru prietena.
Ei sunt impreauna de 6 luni dar el nu a spus"vrei sa fii iubita mea?" doar o iubeste pe ea și sta cu ea mereu, ea l-a întrebat "ce suntem noi doi". El a spus ca suntem cuceriți ca sa ne cunoaștem după aceea intr-o relație. Ce ziceti voi? Credeți ca e Ok sa spună ei sunt cuceriți?

Răspuns Apreciat de Editori
| Amis a răspuns:

Nu avem nevoie de etichete neaparat. E doar un concept termenul de „ relatie „, de „ a fi iubiti ". Poate ca nu ii place sa atribuie etichete. Unele persoane au nevoie de o eticheta, pentru a se simti bine, normal, in siguranta. Poate ca el se simte bine si fara, evident ca ea nu. Ea ar trebui sa vorbeasca cu el. Cea mai buna metoda este comunicarea, e un fenomen social ce ar trebui sa fie practicat in asemenea circumstante la fel de mult precum in altele.

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu am inteles faza cu "cuceriti". De ce nu il intrebi ce vrea sa spuna? Pare sa zica doar ca i-ai cazut in plasa, va jucati putin si apoi "pa". happy

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cati ani au, fiindca par copii de 13-14 ani.

| sierra1 a răspuns:

~Ei sunt impreauna de 6 luni dar el nu a spus"vrei sa fii iubita mea"~

ce să-i mai spună, e evident că e (asta dacă nu ne minți)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic să o întrebi tu ce sunteți și vezi ce zice, iar dacă te întreabă înapoi spune-i clar că sunteți împreună/iubiți sau cum crezi tu că e mai clar. "Suntem cuceriți" e o chestie ciudată, un fel de eufemism dubios. Zic asta pentru ca deja e veche faza cu "pentru un prieten", știm că ești tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fugi de persoane nehotarate

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! Ei se iubesc. happy Nu contează felul relației și detaliile, ci faptul că sunt împreună și se iubesc. big grin Zi-i, să nu-și mai facă griji!winking Nu are de ce! Sănătate la amândouă! Funda? big grin

| existential a răspuns:

Noi nu-l cunoastem si n-am putea sti de ce face asa. Parerea mea - ori e imatur, ori prea visator, ori smecher, ori are boli psihice.