| Tili99SSM a întrebat:

Bună TPU vreau sa mă apuc de școala de șoferi dar mi-e cam rușine sa vorbesc cu tatăl meu despre asta. Adică dacă nu o sa mă ajute?

Răspuns Câştigător
| CristinaCMH a răspuns:

Buna! De ce nu ar vrea sa te ajute? Spune i ca iti doresti mult sa iei permisul si promite-i ca iei sala si traseul din prima. Asta depinde de tine.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ce sa te ajute? trebuie sa iti plateasca scoala si cam atat. Daca nu vrea ai rabdare pana cand o vei putea plati singur

| AssoX a răspuns:

Rusine ca vrei sa faci scoala de soferi? ce draculaughing adica dc ti-ar fi aiurea sa ii spui ca efectiv vrei si tu sa conduci.

| AFR81 a răspuns:

Daca nu te ajuta, care e problema? Poate nu are bani, poate nu doreste ca tu sa conduci pentru ca i se pare periculos, poate, poate, poate. Incearca, intreaba-l, si daca raspunsul e negativ, n-ai absolut niciun motiv sa-ti fie rusine.

| Tili99SSM explică (pentru AFR81):

Mulțumesc

| Adry05 a răspuns:

De ce naiba ti-ar fi rusine? Omg, e o scoala de soferi nu te duci la furat.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce sens sa te ajute? sa dea el examenul in locul tau?

Nu crezi ca tu ar trebui sa inveti foarte bine legislatia rutiera ca sa iei singur examenul?
In plus, traseul il faci cu un instructor autorizat, nu cu tata... deci, facut cursul ca la carte si luat pe cunostintele tale, ca altfel risti sa nu cunsoti regulile de circulatie si sa mai omori pe cineva pe drum.