| TudorD a întrebat:

vreau sa-mi cumpar un Samsung galaxy s3 care acum e in jur de 1000 lei. Tata este de acord dar mama nu. Ea spune ca imi ajunge Samsung galaxy mini pe care il am de 2 ani. Am note bune. Cum fac sa-i schimb ideea? NUas vrea sa aaud despre „fa curat in casa„ caci NU merge. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Economiseste banii de buzunar. cam in 2-3 ani ar trebui as iti poti cumpara telefonul. Intr-adevar este extrem de scump si nu cred ca iti este de vreun folos (nu cred ca primesti mesaje atat de importante sau ca urmaresti bursele sau alte chestii la care sa ai nevoie de telefonae pretentioase). Nu merita sa dai atatia bani pe un telefon la care doar sa vorbesti 10 minute pe zi, dar daca tu consideri ca asta vrei, trebuie sa te sacrifici pentru el si sa renunti la restul placerilor.

| FlowInCuvinte a răspuns:

Pai...
Gandeste-te putin, daca nu ti-ar mai ajunge mini?
Sparge-l, arde-l, calca-l, loveste-l.
Fa asta numai daca stii sigur ca iti vor lua altul.

| TudorD explică:

Eu v-am intrebat cum sa o connving pe mama, va rog, seriozitate!