| Maria54 a întrebat:

Buna tuturor, am cunoscut un băiat la munca la mine, la care după câteva vizite el m-a sărutat și am fost la un hotel și am făcut sex. Sincer nu vreau păreri de genul ai făcut-o din prima ești panarama chestii de astea. Mi-a cerut numărul de telefon și l-am refuzat de 2 sau 3 ori la care el a insistat și eu i-am zis ca nu vreau sa ma îndrăgostesc de el din motive personale, el a zis ca nu îmi mai iubesc prietenul ca ar trebui sa mergem sa dormim la el asta după ce am făcut sex. Cu prietenul meu relația nu mai mergea, așteptăm doar momentul potrivit (niște probleme in fam) el a văzut ca m-am răcit de el. După ce a insistat i-am dat numărul meu. Vorbeam prin sms și el muncește foarte mult, are un program cam încărcat, dar îmi răspundeam greu la mesaje și la un moment dat ma ignora. Pana când mi-a dat întâlnire la mine la munca pentru ca nu are timp.Eu credeam din cauza serviciului ca ma ignora, nu a venit in ziua aia, nu mi-a răspuns nici la telefon. Este o poveste lunga am continuat sa încerc sa clarific situația sa il sun, sa ii scriu mesaj si am început iarăși sa vorbim sa ne scriem pana târziu și a trebuit sa plec intr-o vacanța exact când mi-a dat întâlnire la el la munca pentru ca nu are timp sa vina el la mine. Nu am fost, a trebuit sa plec la aeroport i-am explicat de ce, am vorbit toată dimineața la care a rămas sa ne auzim după vacanța. Am plecat și când am ajuns in câteva zile l-am sunat, am vorbit, mi s-a părut ca ii părea bine ca l-am sunat.Mi-a zis de ce nu îl sun cu numărul meu, nu am avut credit așa ca l-am sunat de pe alt număr. L-am căutat pe Instagram și am vorbit mult vreo șase zile dar la început flirtam amândoi, la care după câteva zile ma ignora, eu m-am enervat și i-am scris ca nu îl implor sa îmi răspundă și dacă nu ma vrea in viața lui sa îmi spună el a zis ca nu îl deranjez. Am continuat o vreme sa vorbim după iar ma ignora, știu ca poate nu m-a luat in serios dar știu ca îl plac foarte mult și voiam sa îmi schimb viața pentru el sa facem o relație. I-am scris din nou ca mi-am dat seama ca nu însemn nimic pentru el și ca o sa îmi văd de viața mea și sa aiba o viața frumoasa, el mi-a răspuns ca mai bine rămânem prieteni. Asta m-a deranjat și i-am zis ca nu i-am cerut sa fie cu mine. Nu ma suntem bine când a zis ca eu l-as cere ca prieten. Am clarificat situația, am rămas doar prieteni și au urmat niște poze cu el după care și eu i-am trimis și a revenit tot la normal, nu mi-a mai scris i-am scris eu și mi-a răspuns vorbind ca 2 prieteni și după un timp i-am trimis niște poze cu mine, l-am întrebat ce face si nu mi-a răspuns. I-am zis ca din greșeală i le-am trimis și m-am simțit nașpa sa insist de asta i-am spus așa la care el m-a blocat, ce ar trebui sa fac? Va rog am încercat cu fostul, nu pot îl văd doar pe el, adorm cu gândul la el ma trezesc cu gândul la el, va pup

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Si uite de asta nu pot multe femei sa aiba o relatie ok.
Tu daca nu te mai intelegeai cu prietenul tau trebuia sa ii spui in fata, sa va despartiti si asa sa iti vezi de viata treptat.Asta in prima faza.
Pe urma daca ti-a placut de acel tip trebuia sa incepi cu ai da numarul de telefon, a vorbi, ai starni interesul, a va cunoaste si pe urma sex.Pentru ca tu ca si femeie dupa ce faci dragoste cu un barbat este foarte posibil sa te indragostesti si de aceia e mai bine sa ii areti lui cum esti si sa tina si el la tine iar dupa sa faceti dragoste si poate sa incepeti si o relatie, asa nu ai facut nimic decat sa ii dai de inteles ca esti disponibila sexual cand i se nazare lui si ca ai sfarsit prin a fi o disperata de care nu mai scapa.
Cred ca e momentul sa ii scrii un mesaj daca mai poti cu ce ai gandit si simtit pentru el cu mentiunea la fenial ca il lasi in pace (si sa si faci asta).

| Freya1 a răspuns (pentru Theo94):

Da am zis eu ca is eu?

| Maria54 explică (pentru Freya1):

Nu asta a fost intenția mea de a face sex cu el și apoi o relație, doar sa întâmplat și fără sa ma gândesc nu am regretat pentru ca asta a fost ce simt, l-am simțit mai mult decât un prieten și ma innebunit asta-i adevarul. Prietenului meu nu puteam sa ii spun asta PTR ca avem niște probleme in familia noastră și dacă IAS da și eu vestea asta las distruge, nu pot?! Tocmai de asta am știut ca am făcut o greșeală și nu voiam sa na despart de el și sa îl uit pe celălat.dar nu am putut m-am îndrăgosti rau de el e bărbatul perfect asta e problema și 1 la mâna se comporta așa cum vreau eu ma privește așa cum vreau eu are aceleași plăceri și păreri ca mine. Când sunt cu el ma simt eu. Îl văd peste tot. Asta e problema nu îmi este Rușine sa recunosc ca ma innebunit. Asta e dar ocupa un loc important in inima mea orice ar fi nu pot sa îl uit

| Maria54 explică (pentru Theo94):

Nu înțeleg unii dacă știu sa citească sau dacă știu pe ce lume trăiesc

| Maria54 explică (pentru Freya1):

Ce mesaj crezi ca ar trebui sa ii scriu mi-e frica sa nu îl îndepărtez de tot, ajutata te rog ce zici sa merg la el la munca sa ii spun ce simt și sa îmi cer scuze ca am forțat un puc nota și ca nu o sa îl mai deranjez dar voiam sa știe tot ce simt? Sau s nu îl mai caut niciodată chiar dacă ma doare rau. Eu sunt in țara el e in alta țara urmează sa merg acolo pentru lucru nu știu ce sa fac sa ma duc la el la munca sa ii vorbesc sau sa nu fac nimic. E posibil sa evite zona in care muncesc eu și mi-e frica sa nu îl mai văd vreodată. Poate par o disperata dar dacă ma crezi numai la el ma gândesc îl vreau și nu ma pot opri asta-i problema. Vreau sa îmi demonstrez și mie ca nu simte nimic PTR ca am vorbit n-ai mult la telefon vreau sa văd reacția lui sa ii spun ce simt și sa plec sa nu îl rog sa fie al meu ci sa ii spun ca din cauza indragostelii mele am pierdut tot din mine e al lui. Am renunțat la o relație de 8 ani + ca e primul bărbat din viața mea Ex-ul nu știu ce ar trebui sa fac?!

| Freya1 a răspuns (pentru Maria54):

Nu este o rusine sa spui ca te-ai indragostit.
Dar atunci cand ti-ai inselat iubitul nu te-ai gandit ca ii faci rau, te-ai gandit doar ca daca il lasi ii faci rau? Nu crezi ca daca printr-o intamplare afla il ranesti mai tare decat daca l-ai lasa?
Corect ar fi fata de el sa il lasi sa isi vada si el de ale lui, de suferinta lui sau de problemele lui si sa ii fi alaturi daca vrei ca si prietena, dar sa nu il mai ti in legat intr-o relatie fara viitor doar ca sa ai caldut.Crede-ma stiu ce vorbesc, ca si eu am vazut multe si am facut si eu greseli la viata mea.
Despre baiatul ala nu stiu ce sa zic, eu tot cred ca te-ai grabit cu sexul, iar din cate se vede el cam atat a vrut.Acuma ca tu te-ai indragostit nu e vina lui.El singur fara obligatii, tu cu iubit dar ti-ai asumat o aventura deci nu e ca si cum ti-ar fi promis ca te va lua de sotie.
Scriei daca ai ocazia un mesaj cu tot ce simti pentru el, spune-i ce ai dori iar daca nu se poate renunta.Si nu uita ca poate si cu fostul la inceput a fost perfect, orce poate parea perfect la inceput dar la cum sa manifestat pana acum a fost doar corect si normal pentru un om neandragostit ce nu a vrut complicatii cand si-a dat seama ca tu vrei mai mult.

| Maria54 explică (pentru Freya1):

Da deja pun in aplicare sfaturile de la voi, mulțumesc. Nu am nicio scuza ca am făcut asta am găsit in acest băiat tot ce nu aveam l celălat el știe cum sunt eu și ma corectează mai mereu ma transformat in alta persoana, nu in rau dar nu suntem aceleași caracter deja m-am hotărât sa ma despart de el de tot acum eram pe drumul deja de despărțire el crede ca e doar momentan dar am sa ma despart total de el asta nu pentru ca îl vreau le celălat ci pentru ca nu mai pot avea lucruri in comun am încercat nu mai simt nimic PTR el decât iubirea ca de frați îți jur îmi pare rau dar decât sa îl rănesc am sa fac asta, mulțumesc cred ca prieteni tai sunt foarte norocoși sa te aibă ca prietena. dacă as merge sa vorbesc fata in fata decât prin mesaje? Nu ar fi mai bine ce ar trebui sa ii spun?

| Maria54 explică (pentru Freya1):

Da deja pun in aplicare sfaturile de la voi, mulțumesc. Nu am nicio scuza ca am făcut asta am găsit in acest băiat tot ce nu aveam l celălat el știe cum sunt eu și ma corectează mai mereu ma transformat in alta persoana, nu in rau dar nu suntem aceleași caracter deja m-am hotărât sa ma despart de el de tot acum eram pe drumul deja de despărțire el crede ca e doar momentan dar am sa ma despart total de el asta nu pentru ca îl vreau le celălat ci pentru ca nu mai pot avea lucruri in comun am încercat nu mai simt nimic PTR el decât iubirea ca de frați îți jur îmi pare rau dar decât sa îl rănesc am sa fac asta, mulțumesc cred ca prieteni tai sunt foarte norocoși sa te aibă ca prietena. dacă as merge sa vorbesc fata in fata decât prin mesaje? Nu ar fi mai bine ce ar trebui sa ii spun? Nu vreau sa îl pierd știu ca asta depinde de el dar vreau sa îl fac sa regrete ca nu mi-a dat șansa sa ma cunoască mai bine

| Maria54 explică (pentru Freya1):

Plus ca m-a blocat pe Instagram și numărul de telefon nici nu am mai încercat, mi-e frica sa nu îl pierd de tot măcar dacă as lasă timpul sa treacă un pic poate ar fi mai bine as vrea sa îl văd sa ii spun ce cred ca simt și sa ii spun la sfârșit ca nu o sa îl mai caut niciodată doar dacă el vrea sa fim prieteni pe viitor sa ma caute pe Instagram? Sau e prea de tot?

| Theo94 a răspuns (pentru Freya1):

Nu, dar cand te-au intrebat altii nu spuneai nimic, oricum, eram doar curios de ce o sa spui.

| Freya1 a răspuns (pentru Maria54):

Cred ca te poti risca cu un mesaj. Daca vei merge la el la munca vei fi exagerata.
Oricum sari putin calul cu insistentele astea si il sperii.Scriei doar un mesaj pe telefon in care ii explici frumos fara sa pari disperata ca ai sentimente pentru el dar intelegi ca dragostea cu sila nu se poate, iar daca va vrea sa ramaneti prieteni sa te caute.Si cred ca e suficient,nu trebuie sa ii scrii declaratii de dragoste, sa te rogi de el, sa insisti pentru ca il vei indeparta mai tare.Un barbat nu vrea o partenera agasanta, stresanta sau disperata, vrea fix din contra una echilibrata pentru care sa lupte el nu sa mearga ea ca si catelul.

| Maria54 explică (pentru Freya1):

Da mulțumesc scumpo am sa rețin te pup ești o fata de treaba, am încercat deja cu Instagramul înainte și mi-a dat Block, cred ca dacă Iasi scrie și pe număr m-ar bloca și acolo, asta e nu știu ce sa mai spun sunt îndrăgostită pana și in visele mele îl am. O sa încerc sa stau cât mai departe de el chiar dacă nu sunt sigura ca așa o voi face când ma ia câte o idee de asta o fac asta e problema, am nevoie de el fata in fata nu știu de ce dar simt nevoia sa îl văd și sa îmi spună in fata, adică el e un las. Preferam sa îmi spună de la început in fata nu printr-un mesaj sau sa îmi dea bloc putea sa îmi scrie :uite care e problema nu vreau sa ma mai deranjezi vedeți de ale tale și eu nu îl mai deranjam. Am înțeles ca nu e bine ce fac dar nu știu tot am sa fac asta sa merg sa îl văd fata in fata nu la munca cum am spus in fta casei sau pe strada nu contează trebuie sa fac asta sa văd ce îmi zice ma lăsat un pic in ceata, când vorbeam ii spuneam dacă te deranjez spune-mi el nu și nu ca nu îl deranjez. Nu știu am un caracter de ****, știu ca nu e bine și nu e corect dar nu ma pot opri. Am sa ma gândesc bine înainte de a face ceva nu vreau sa regret te pup

| Freya1 a răspuns (pentru Maria54):

Nu iti spunea ca il deranjezi pentru ca vroia sa fi "calduta" si cand vrea el sa fi acolo.Dar trebuie sa te gandesti daca asta vrei sa fi pentru el.
Bafta!

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Maria54):

Te-ai mai linistit?happy

| Maria54 explică (pentru DeathIncarnate):

Da cred... sunt Ft trista asta e

| Maria54 explică (pentru Freya1):

Mersi o sa ma gândesc înainte de a procedea. Mersi fain

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Maria54):

Te inteleg perfect, linisteste-te ca nu e Dracu chiar atat de negru.

| Maria54 explică (pentru DeathIncarnate):

Totul e pierdut îmi bag picioarele asta-i viața

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Maria54):

Nu-i adevarat, orice sut in fund e un pas inaintehappy
Si da, asta-i viata bine spus

| Maria54 explică (pentru DeathIncarnate):

Da ai dreptate.

61 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti buna de calarit din povestea zisa. Numai ca te poti trezi cu o boala fatala intr-o zi

| Adry05 a răspuns:

Omu ala cel mai probabil voia sa te tina doar ca partida ocazionala de sex cum i-ai dovedit de altfel ca poti fi tratata cu usurinta, dupa cand a vazut ca-l bati la cap de parca ar avea obligatii fata de tine, si-a pierdut si ultimul interes fata de tine si a dat-o pe aia cu hai sa ramanem prieteni=daca suntem prieteni nu o sa ma mai stresezi ca si cum am fi impreuna si poate mai exista si vreo sansa sa facem sex candva. Cand v-ati reapropiat si probabil nu l-ai mai stresat cu mesaje, a zis iar sa incerce sa te ia ca partida ocazionala d sex, ai reinceput sa fii insisteta, si-a dat seama ca esti disperata dupa el si doar ii complici viata si ti-a dat block. Extrem de simplu.

| Maria54 explică (pentru Adry05):

Da știu ca am greșit dar as vrea sa îl fac sa își schimbe atitudinea fata de mine primul lucru care îmi vine in minte e sa merg sa vorbesc cu el sa ii spun ce simt dar știu ca e prea târziu și o sa par mai disperata, dar nu vreau sa pierd ocazia de a fi al meu sau măcar sa încerc, mulțumesc oricum o seara faina

| Adry05 a răspuns (pentru Maria54):

Lasa omul in pace ca nu te vrea, doar o sa zica cunoscutilor cat esti de disperata si cum continui sa te tii dupa el dupa ce ti-a aratat clar un refuz. Uita-l, treci peste, mai sunt barbati pe lumea asta

| Maria54 explică (pentru Adry05):

Da am sa încerc mai sunt bărbați pe lumea asta ai dreptate dar ca el nu. E cum am visat și nu ma refer la fizic ci înăuntru și in plus și cu fizicul nu e rau am văzut in el ce caut eu asta e problema

| DeathIncarnate a răspuns:

Vezi ca tu il cam stresezi, ia linisteste-te o perioada, fa sport, bea si usor usor o sa te iei cu altele.
Lasa omul in pace ca daca tine la tine, o sa vina singur.
Nu deveni obsedata peste limita ca deja pari destul de obsedata

| Maria54 explică (pentru DeathIncarnate):

Deja sunt mai mereu ocupată lucrez la o banca și am programul încărcat, dar fac și Sport nu pot sa mi-l scot din cap adică vreau sa îl văd sa îmi spună asta nu vreau doar in mesaj înțelegi? Și vreau sa ii văd reacția când ma întâlnesc cu el și sa ii explic tot după sa plec eu ultima încheind subiectul cu un adio atât vreau sa ma conving și vreau sa fac asta fata in fata vreau sa îl fac sa regrete asta este adevarul merci oricum te pup

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Maria54):

Mai...pari destul de coapta la minte incat sa realizezi ca ce vrei tu sa faci e un joc de copil*uite jucaria, ti-am luat-o fraiere*.Hai sa gandim la rece, o sa-l faci sa regrete daca-l lasi in pace ca sigur are momente cand se gandeste la tine si la prima betie mai calumea, o sa te contacteze...depinde de tine daca o sa mai vrei tu sa vorbesti cu el sau nu, desi mai bine iti vezi de treaba ta si treci peste(parerea mea)

| Maria54 explică (pentru DeathIncarnate):

Crezi ca dacă o sa merg in fata lui sa vorbesc nu ar fi ok? As vrea doar pentru ultima data sa vorbesc atunci o sa ma uit in ochii lui și o sa văd exact ce se întâmpla, nu o sa ii cer sa avem o relație bineînțeles dar vreau sa ii spun ca am exagerat cu mesajele și îmi pare rau ca l-am deranjat si ca am fost îndrăgostită de el dar am vrut sa ii spun adio in fata și ca nu o sa îl mai caut niciodată chiar dacă îl plac și o sa îmi văd de viața mea? Nu i-am spus sentimentele mele știe doar ca îl plăceau atât și câteva complimente, și as vrea sa văd ce îmi zice. Cred ca sigur ca nu ar fi pregătit de o relație Merci drăguța

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Maria54):

Din moment ce el tot evita sa te vada, e clar ca NU vrea ca tu sa te intalnesti cu el.Ce rost are sa iti ceri scuze pentru ce ai simtit?!(asta e o anulare a ceea ce ai simtit, las-o asa).

Degeaba vrei tu sa te uiti in ochii lui daca el nu vrea sa se uite in ai tai...intelegi?happy

In Ardeal e o vorba,*da-i pace*.
Prin tot ce incerci sa faci, n-o sa-l determini sa inteleaga ce vrei tu nerespectandu-i decizia lui de...liniste.

| Violleta2022 a răspuns:

In afara de faptul ca ti-ai inselat iubitul cu colegul de munca, nu am inteles exact cine nu-ti mai rspunde la mesaje, iubitul sau amantul?
Dupa cum ai scris, este totul neclar, ca nu pot stii cu certitudine, care-i ala.

| Maria54 explică (pentru Violleta2022):

Da colegul sau mai bine zis amantul nu îmi mai Răspunde dar mi-a dat și Block mersi

| Maria54 explică (pentru Violleta2022):

Da colegul sau mai bine zis amantul, nu îmi mai Raspunde dar mi-a dat și Block mersi mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria54):

Probabil ca doar atat a vrut, sa te culci cu el, ca sa isi mai treaca pe lista, inca una cu care s-a culcat.

| Maria54 explică (pentru Violleta2022):

Da dar el se culcase deja cu mine, nu era nevoie sa îmi ceara numărul sau sa mai continuie. El e un bărbat foarte frumos și pe lângă asta cred ca sunt multe femei care stau după el. Plus e foarte inteligent, e nebunatic și ii plac lucruri care îmi plac și mie. Adică e perfect are și o privire de ii intra pe sub piele. Nu știu poate e așa dar problema e ca ma gândesc NON stop la el, as vrea sa schimb totul. Inima mea îmi spune ca el e totul. Sunt o persoana încăpățânată. E greu sa îl scot din minte merci

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria54):

Dupa cum ti-am explicat, nu esti speciala cu nimic, cum nu sunt nici celelalte cu care s-a culcat. Pentru el, probabil esti o alta femeie usoara cu care a avut sex si atat.
Nimic de apreciat sau pastrat, pentru ca au si curvarii pretentiile lor, nu apreciaza niciodata o femeie care-i cedeaza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deja vu. Am mai văzut, auzit povestea asta.
Este povestea a mii și mii de fete tinere din ziua de ieri, de azi și de mâine.
Nu ai greșit nimic, în nicu un moment, totul se întâmplă așa cum trebuie.
De ce spun asta.
Când a spus să rămânem (doar) prieteni.
Acolo este cheia.
Acel doar prieteni se traduce așa.
Mi-am păstrat interesul pentru o relație cu tine.
Dar acum nu mă mai grăbesc, vreau să construiesc cu tine ceva mai serios, mai de durată pe îndelete, nu pe fugă, nu pe grabă, unu doi, cum ne trece, hai fuga la hotel-bordel.
Helo, bebi, marmazel,
Hai cu mine la hotel,
Ca să vezi ce n-ai văzut,
De când mama te-a făcut.
Așa că, dacă te invită el, sau îl inviți tu la o întâlinire așa... ca între prieteni, fără să insiști. fără să - te dai la el, vă întâlniți. așa... din când în când, fără vorbe mari,
Te iubesc și te ador,
Ca pe un pui de curcă chior,
Din întâlnire în întâlnire,
aducându-vă aminte amândoi, fără să le menționați, totuși, cu voce tare, clipele plăcute petrecute o dată cândva, de voi doi, într-o noapte cum nu a fost și nu va mai fi alta, treptat, sentimentele lui pentru tine vor crește.
Lasă-i lui inițiativa, să conducă el ce se întâmplă ( vorbă fie), să se simtă bărbat.
Și nu cei tari vor învinge,
Deși se luptă în zadar,
Noi, vom avea biruința prin Har.
( Cântec de pocăiți).
Reține parola.
Să fim prieteni.
Eu nu te pup, că nu îmi place să mă pup.
Eu te îmbrățișez.

| Maria54 explică (pentru sadrian46):

Știu sunt o fire impulsiva și regret mulțumesc PTR tot, nu e așa ușor dar o sa încerc sa îl uit pentru ca eu cred ca nici prieteni nu mai vrea sa fim, nu? Dacă vroia nu îmi dădea bloc

| sadrian46 a răspuns (pentru Maria54):

Nu, prieten mai departe nu, e mai toxic ca amant, după ce a fost între voi.

| Maria54 explică (pentru sadrian46):

Și ce crezi ca ar trebui sa merg sa vorbesc cu el la el la munca? Sa ii fac o surpriza pentru ca el nu știe ca o sa ma întorc înapoi in țara in care este el, sa merg și sa ii spun ceva ce simt și sa ii spun ca înțeleg situația dar tot ce simt?

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îl uiți.
Îți pierzi timpul cu el.

| Maria54 explică (pentru Andreeush):

Am sa încerc Dar in Weekend mai mereu îl văd are niște prieteni p la mine acolo la scara

| NLS a răspuns:

Din pacate, trebuie sa admit ca sunt de acord cu cele spuse deja de natalia95 si Adry05.
Din toata povestea asta AR FI PUTUT iesi ceva "frumos", daca ai fi inceput altfel.
Insa te-ai grabit si ai stricat totul, inca dinainte de a incepe.
Sper din suflet sa inveti ceva din greseala asta.
Oricat de mult ti-ar cadea cu tronc cineva, nu te grabi sa i te oferi.

Sau poate e doar un alt vanator ce s-a camuflat bine.
Ceea ce nu scuza insa greseala ta.
Atunci cand cunosti pe cineva, si te lasi atat de usor, asta nu presupune insa si ca omul e dispus "sa te ia acasa".
(stiu ca exemplul e exagerat, dar e pentru a-ti arata ca temelia unei relatii se construieste. altfel.
Si la urma urmei, de ce ti-ai dori o relatie cu un fustangiu?
Crezi cu desavarsire ca tu esti singura care i-a cazut la pat de curand? Eu tare ma indoiesc, insa nu vreau sa-ti spulber visele.)

| Maria54 explică (pentru NLS):

Știu ca ai dreptate dar acest fustangiu e cum vrea inima nea nu e după alegerea mea sa ii spun inimii sa nu îl mai iubească, înțelegi? Dacă as putea las șterge din mintea și sufletul meu nu pot îl vreau cu toată ființa mea. Ceva in interiorul meu nu ma lasă sa îl uit as vrea doar sa ii demonstrez tot ce simt asta e

| Hammurabi a răspuns:

Din tot ce povestești e clar că el nu e, sau nu mai e interesat de tine. Deci indiferent cât ai insista și ce ai face, asta n-ai cum să o schimbi.
Comportamentul tău nu ți-l judecăm noi, dar gândește-te că ceea ce vedem noi că ai făcut și ceea ce recunoști și tu că ai greșit, asta vede și el. Iar el te judecă, pentru că e pielea lui în joc.
Și te judecă indiferent dacă greșelile tale au fost în favoarea lui.
Sunt tot greșeli și el gândește că asta ești tu și nu merită să se mai complice cu tine. Cam asta cred eu.

| Maria54 explică (pentru Hammurabi):

Cum as putea sa îl fac sa își schimbe părerea tu ce crezi?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daca nu ziceai ca muncesti, puteam sa jur ca textul asta e scris de o copila de 14 ani. L-ai respins de la inceput, omul nu si-a mai facut sperante, probabil si-a gasit si altceva intre timp. Aia e.

| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa fii mai calma și mai relaxata. S ar putea ca el sa te mai caute când va considera ca te ai mai liniștit. Tu poți încerca să lupți dar mi e teama sa nu fii dezamăgita. Singurul sfat este sa ai un pic de răbdare sa se mai liniștească toată lumea apoi sa vorbești cu el detașata, sa l faci sa fie intrigat de tine, un pic mai indiferenta, nu strica nici sa te aranjezi mereu, sa arăți foarte bine, sa fii vesela, naturala.

| Maria54 explică (pentru Emma30555):

Bine mulțumesc draguto

| Goete a răspuns:

Stai linistita,, ai facut bine, adica asa ai simtit tu.
Te-ai simtit bine si faptul ca ti-o pui cu unulla.prima sau la a zecea intalnire nu ca schimba natura relatiei... Daca el.sinte."scanteia", se va indragosti sindaca nu, poatenca asteapta si 20 de intalniri ca sa ti-o puna... nu de asta depinde cum vezi o fata. Dar daca il lasi indiferent, nu umbla dupa el, mai mari sanse ai asa.
P.S. e o parere personala care poate fi - si sigur e - diferita de cea a cititorului.

| Maria54 explică (pentru Goete):

Da ai dreptate, îți apreciez rasp, eu îmi asum ce am făcut și nu regret de ce sa întâmplat, dar ce mama masii nu putea sa îmi spună clar ca vrea doar timp sau sa fie mai sincer adică fii bărbat si zi vreau doar sa ne simțim bine. Mai nou cred ca are femeie cu copil ju știu sigur îs confuza rau

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Tu nu te-ai prins ca ala te vrea doar ca amanta, ce naiba?

Răspuns utilizator avertizat
| Maria54 explică:

Plus ca am renunțat la mândria mea de fata asta e îmi asum greșeală. daca comentați va rog Spune-ți ce simțiți cu adevărat și nu ma judecați pentru ca ați putea fi in locul meu. Pana la urma greșeală e omeneasca. Cum as putea sa îl fac sa ma caute voi ce credeți? Mulțumesc mult va doresc numai bine

| Maria54 explică:

Va rog sa ma ajutați cu decizia de al mai caută sau nu vreau pentru o ultima data sa îl văd și sa îl fac sa vadă ca ceea ce simt nu e o păcăleala sau o obsesie. Nu vreau nici sa îl fac sa creada ca vreau o relație neaparat, vreau sa îl apropii de mine și sa îmi petrec timpul cu el și dacă simte ceva o sa continuam dar cred ca deja e obosit și neinteresat de mine, va rog vreau sa îl fac sa vadă ca a făcut o greșeală și sa ma asculte sa ma înțeleagă. Voi ce credeți oameni buni poate eu nu mai sunt normala la cap!

| Barbidu a răspuns:

Tare indecisa si nehotarita mai esti. Adica el insista mai mult pentru ca tu sa ii dau numarul de telefon decat sa faceti sex? Tu ai spus prima data ca nu vrei relatie, pe urma tot tu esti cea care il cauta insisti pentru o relatie cu el si te miri ca el nu mai vrea nimic de la tine?

| Maria54 explică (pentru Barbidu):

Vreau o relație cu el dar nu i-am zis-o. Totul s-a schimbat după când ai sentimente se schimba treaba, ce crezi ca ar trebui sa fac sa îl câștig asta voiam sa spun, mulțumesc