| Anonim124635 a întrebat:

Buna tuturor, am o mica problema. Eu am iubit si inca iubesc o fata dar nu pot fi cu ea deoarece este mai mare ca mine cu 4 ani si nu ii place de mine. Ma place doar ca prieten. Cand ma gandesc la ea imi vina sa plâng si demult ori intru intr-o depresie si ma gandesc la ea si ma uit la poze. Nu stiu cum sa o uit. Mi-e dor de ea de mor! Si este si din alt oraș. Va rog ajutati-ma am mare nevoie de ajutor și nimeni nu ma ajuta (Va rog sa ma scuzati pentru categorie deoarece nu mai gandesc deloc de cand am aflat ca nu ma place).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câți ani ai? Eu zic ca după vârsta de 22 de ani nu se mai vedea diferența dintre vârsta între voi. Ia asculta ma puțin, nu trebuie sa mori de durere după ea. Încearcă sa Cunoști și alte fete, dacă spui ca sunteți din orașe diferite îți va fi mai ușor pentru ca nu va veți intersecta. Și nu mai fi trist, peste câțiva ani o sa ți aduci aminte ce ne ai scris aici și o sa razi și tu. Încearcă sa nu i arați cât de mort ești după ea, dacă te caută ea înseamnă ca și ea sinte ceva pentru tine, dacă nu, nu ai de pierdut nimic.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?
Esti sigur ca esti gay, odata ce spui ca ai iubit?

| Anonim124635 explică (pentru Violleta2022):

Am 14 ani si Nu sunt homosexual?

| Anonim124635 explică (pentru Violleta2022):

Am scris eu gresit scuzati-ma câteodată auto-corectorul "corecteaza" gresit

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim124635):

Nici o sansa ca o femeie de 18 ani sa se uite la un baitel de 14 ani.
Eu stiu ca tie iti plac fetele mature, dar fata aia se uita dupa barbati acum, nu dupa baitei.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai răbdare că o să-ți treacă în timp.

| wildthing a răspuns:

Daca nu te place, nu ai ce sa faci, trebuie sa o uiti. Daca insisti la ea, nu vei rezolva nimic, vei simti din ce in ce mai multa umilinta si frustrare. Singura cale sa o uiti, este sa iti gasesti alta fata. E singurul leac pentru o astfel de problema, de cand lumea; si functioneaza. Daca gasesti fata potrivita, peste ceva vreme, cand te vei uita in urma, nici nu vei putea intelege de ce aveai sentimente atat de intense pentru fata despre care vorbesti acum; poate chiar te vei amuza pe tema asta.

| JulyDreams a răspuns:

Ai dat tu singur 3 motive pentru care nu poti avea o relatie cu ea: nu te place, e mai mare cu 4 ani, e intr-un alt oras.
Cum ar fi o relatie cu o fata care nu te place? Nu ti-ai face singur viata mai grea decat e deja? Poti scapa usor de suferinta asta petrecand timp cu prieteni, prietene si asa vei gasi o alta fata care iti place.