| Boy91 a întrebat:

Am o mica problema si sper sa ma ajutati cu un sfat. Un coleg de al meu de la serviciu a umblat cu mama actualei mele iubite, din cate am inteles acest coleg spune ca din cauza prietenei mele s-a despartit soacra-mea de el, si din aceasta cauza el a prins ura pe ea. Problema este ca a inceput sa scoata vorbe neadevarate despre prietena mea, am vorbit cu el si i-am spus sa inceteze dar el tot continua. Cum sa procedez?

7 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Ai telefon, provoaca-l si inregistreaza-l cand vorbeste urat de ea. Spune-i doar lui de inregitrare. Va intelege singur ca trebuie sa taca

| Boy91 explică (pentru oz_1736):

Problema este ca in fata nu imi spune nimic, cand l-am intrebat de ce scoate vorbe a dat-o la intors, ca el no spus nimic, ca ceilalti colegii or spus, in afara de el nu stie nimeni nimic.

| Nume6 a răspuns:

Indiferenţa e cea mai bună. Să nu vă mai pese de ce zice despre prietena ta, că o să înceteze îţi zic eu. Indepărtaţi-vă de el. În caz că incepe cu șantaju să îţi ceară bani sau mai știu eu ce ca să nu mai zică nimic îl dai pe mâna poliţiei. Mi se pare un nemernic să inventeze chestii care nu-s adevărate.

| Ely1234567 a răspuns:

Tu nu ai nicio vina el are o problemă si încearcă să își găsească vinovati mai vorbeste o dată cu el poate o sa înțeleagă sau vorbeste cu soacra ta sa vorbeasca cu el despre asta până la urmă este fica ei... Poate pe ea o va înțelege...happy

| Boy91 explică (pentru Ely1234567):

A vorbit si soacra mea cu el,dar problema este ca ea tot mai tine legatura cu el, si ei ii spune ca nu ii adevarat, si ea il crede, cel mai tare ma deranjeaza ca o face in toate felurile pe prietena mea si nu accept asta si trebuie sa fac ceva sa inceteze pentru ca nu mai suport, am crezut ca se opreste dar el tot continua.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Boy91):

Intreaba un avocat. Un proces pentru defaimare cu niste despagubiri cit sa plateasca citiva ani buni un sfert de salariu i-ar prinde bine...

| Ely1234567 a răspuns (pentru Boy91):

Spune-i ca dacă nu încetează vei merge la politie și asa poate va înceta