| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Am o relatie cu un baiat de 3 ani, eu am 21 de ani si aceasta e prima mea relatie serioasa, el are 22 de ani. Dupa 1 an si jumatate el mi-a zis ca daca m-ar cere de nevasta daca as acepta eu i-am raspuns ca da.In general vorbeam de multe lucruri casnicie, el chiar imi spunea ca si-ar dori sa se mute cu mine sa se insoare ca sunt exact genul de fata pe care il cauta.Totul a decurs f bine intre noi 2, numai ca el e o fire schimbat-oare azi spune ca nu vrea un lucru iar maine ii place lucrul acela si ar mai fi o problema el este un pic mai atasat fata de mama lui lucru care la inceput m-a deranjat foarte tare din cauza ca nu am putut merge niciodata nicaieri la munte, mare, bairam, discoteca.Ptr ca desi pare surpinzator mama lui nu il lasa zice cum sa te duci tocmai acolo doamne fereste ce vrei sa ma imblonaveati de inima?, el a zis sa lasam timpul sa treaca si poate in cele din urma o convingem alta data am zis ok si am trecut peste.Chiar acum ceva timp el mi-a spus ca daca ar fi fost in locul meu nu rezista sa ii fac atatea. El este o fire mai incapatanata chiar daca nu e bine un lucru iar eu ii explic de ce nu e bine el tot ca el face, si dupa aceea chiar daca nu a iesit spune ca tot el a avut dreptate.Eu sunt o fiinta foarte iertatoare iar atunci cand am gresit stiu sa spun Iarta-ma! dar am un mare defect in zilele noastre acela de a spune lucrurilor pe nume atunci cand trebuie si de a spune adevarul in fata.Revenind la ce am scris mai sus el minte iar dupa aceea se incurca in minciuni, iar in ultimul timp nu ne mai intelegem eu l-am intrebat de ce mi-a promis atatea si nici un lucru nu s-a adeverit? iar raspunsul lui a fost stiu ca ti-am promis atatea dar eu nu pot sa fac mai nimic din ce ti-am promis. Iar eu l-am intrebat atunci spune-mi cam cati ani iti i-a sa rezolvi un lucru? iar el a tacut. S-a intamplat ca sambata sa lucreze m-a sunat la 2 cand a ajuns acasa mi-a spus ca la 5 trebuie sa se duca inapoi la servici, l-am sunat pe la 5 cand trebuia sa ajunga la servici de obicei ma suna el, mi-a dat ocupat si mi-a trimis un msj peste 10 minute sunt la un prieten mai stau putin si te sun cand ajung la servici. mie mi s-a parut ciudata ca el oriunde se duce ajunge cu o jumatate de ora inainte.Ma sunat pe la 6 sa imi spuna ca a ajuns la servici si l-am intrebat de ce nu m-a sunat mi-a spus ca a fost la un prieten si ca a stat pe la el. am mai vorbit putin s-a enervat si mi-a spus hai pa lasa-ma in pace.De atunci nu ma mai sunat deloc pana duminica pe la 3 dupa masa cand l-am sunat eu sa vad ce s-a intamplat mi-a raspun si ma intr ce dracu vreau am vorbit putin si mi-a spus ca ma suna mai inkolo m-a sunat pe la 8 jumate seara ne-am intalni ca m-am gandit ca poate imi explica ce s-a intamplat. Dar de unde ca nu mi-a spus nimic decat cine sunt eu sa imi spuna mie tot.Cand l-am auzit am plecat acasa el m-a sunat pe la 10 seara sa vada ce fac si sa imi spuna ca poate ne vedm azi.Ma sunat azi pe la 12 sa vada ce fac si acum la 17:30 sa imi zica ca el acum a venit de la servici nu mi-a mai spus nimic de nici o intalnire decat ca e obosit sa dupa 10 min mi-a spus ca se duce la un prieten ca e ziua lui...si ca pleca pe la 8 seara de acasa m-a intrebat daca ma duc asa cu jumate de gura cu toate ca i-am spus ca ma duc acum nu prea asa mai vrea nu stiu ce sa fac as vrea sa ma despart de el de tot... Voi ce parere aveti un sfat va rog! Dau si fundita si ce vreti MS

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Boala lunga, moarte sigura. Imi pare rau fata, toate indica ca voi nu aveti un viitor impreuna, iar dupa cat de dependent este el de maica-sa, de v-ati casatori, si numai de s-ar muta el la tine "de proba", ar fi chiar mai rau decat este acum. sad
Sfatul meu... nu pot sa-ti dau nici un sfat, este o decizie pe care trebuie sa o iei singura, pot doar sa punctez ca "the perspective looks grim".
Domnul sa te ajute, in orice decizie vei lua.

| cornculapte a răspuns:

Nu stiu ce are, s-o fi saturat/plictisit, cine stie... Cert e ca nu se poarta deloc frumos, iar tu nu ai de ce sa suporti asa ceva. Faptul ca te tot amana, nu-mi miroase a bine. O fi incercand sa te distanteze, devenind el insusi mai distant. Sfatul meu e sa vorbesti fata in fata cu el, sa incerci sa afli ce are, sa-i spui ca te deranjeaza comportamentul lui, iar daca se comporta in continuare la fel, paraseste-l. E singura solutie. Din cate vad si ai spus si tu, e foarte incapatanat, asa ca nu vei invinge cu el.
Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare si stiu ca e greu sa renunti la el, dar dupa ce o vei face, iti vei da seama ca a fost alegerea corecta.
Multa bafta.

| Liviu a răspuns:

Barbatu ala ori e prost ori nu stie sa pretuiasca ce are langa el
Ar fii frumos sa gasesc si eu o femeie ca tine -.-
Dar.asa ceva e o raritate nu prea gasesti femei/barbati cu capu pe umeri
Toti se uita dupa ceva anume...
Well.eu as zice sa nu ii mai dai atata atentie separativa cam 2 saptamani
dupa vezi cum reactioneaza ^^ take care

| claudiea79 a răspuns:

De ce nu sta la tine inainte de casatorie sa vezi cum se poarta inainte de casatorie? de ce te minte? daca pleaca undeva poate sa iti zica ce face si unde se duce. este indicat sa ii dai o sansa stai cu el inainte de nunta. poate o obosit cind vine de la sevici. discuta cu el sincer.pa

| Alex_2741 a răspuns:

Mai eu sincer nu stiu ce sa zic sad...era frumos daca mergea toate bune si frumoase intre voi. Intreaba-l daca are pe alta. poate si mama lui a intervenit in relatie daca spui ca e atasat de mama lui. Dar astea sunt semne ca nu mai vrea sa fie cu tine sad. Poate s-a plictisit poate si-a gasit pe alta nu se stie niciodata. e pacat dupa 3 ani sa va despartiti dar parerea ta conteaza cel mai mult happy. Daca tu simti ca relatia nu mai merge atunci poate chiar nu mai merge. Daca tu vei decide sa te desparti de el atunci sa stii ca nu iti va fi usor. Oricum iti urez succes in decizia pe care o vei lua big hug si sa fii tare kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasal naibii de idiot. face pe stapanul fiindca asa l-a invatat masa.si pe smecherul fiindca asa fac barbatii ...chipurile.ii trebuie o sluga proasta si ascultatoare, ea sa stea acasa si el sa mearga oriunde fara sa fie intrebat unde a fost. fugi de el cat mai departe.acest fel de oameni se desprind greu de aripa mamei.si cred ca nu vrei sa te mariti si cu masa nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baiatul asta isi bate joc de tine. Nu-ti face iluzii ca te mariti cu el sau ca vei avea o relatie serioasa! As fugi mancand pamantul dintr-o astfel de combinatie. Tu faci cum crezi.
Liviu, ce gramatica ai...oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Liviu, pentru gramatica ta am o dedicatie: http://www.youtube.com/watch?v=rG1yd2rH20A