| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor.
Am o relație de aproape jumătate de an și sunt obsedata de el...nu stiu ce să fac sa nu mai fiu asa, sa nu mai simt nevoia sa îl caut, să astept cu sufletul la gură să mă sune.
El a fost plecat 3 luni si ceva în alta tara si cand a venit acum aproape o lună parcă am luat-o razna aș sta numai cu el, am ajuns să mă rog de el să mă ia cu el să stăm împreună.
El nu mai lucrează și ca sa faca bani îi tot duce pe toti peste tot, unii nici banii nu îi dau, iar eu nu pot merge cu el pentru ca stă si noaptea.
Nu vreau să mai fiu așa, tot încerc sa ma axez pe mine, am ramas fără prieteni din cauza lui si nici nu am cu cine vorbi.

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Citezte Biblia si vorbeste cu Dumnezeu tot ce ai pe suflet, El e gelos cand oamenii idolatrizeaza alti oameni in loc sa il iubeasca pe El cel mai mult.Nu te muta cu nimeni fara casatorie, nu ai binecuvantarea Lui, roaga-te sa ai parte de gidarea lui in privinta casatoriei.

| OldSoul a răspuns:

Cred ca asta e problema la tine.
Ca nu ai cu cine sa vorbesti si din cauza asta incerci sa-i acaparezi lui tot timpul.
Sfaturile, sunt cele banale...
Cauta-ti un hobby
Fa-ti alte prietenii...

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

M-am îndragostit prea rău de el...asta e problema

| Momentan a răspuns (pentru anonim_4396):

Îndrogostirea nu este obsesie. Una este să îți fie dor, să te gândești cu drag în timp ce îți desfășori activitățile. Dar dacă ești incapabilă să faci altceva, sigur asta nu este iubire.

| cristimihailov a răspuns:

Ce varsta ai?

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

| cristimihailov a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca realizezi, dar asta este o relatie toxica.

Cineva, si cred ca tu, va iesi suferind tare din ea.

Practic trebuie sa ii lasi dreptul la viata, nu sa stai langa el tot timpul.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pai vezi asta e problema, nu ai activitati. Cauta ceva de facut, citeste o carte ( da stiu, in Romania oamenii sunt terifiati de carti) cauta o pasiune, gen machiaz, masti naturala de fata cu ce gasesti la indemana, investeste timp in tine.

| Larianiel a răspuns:

Hey! Asta este o îndrăgosteală de aia copilărească. laughing O să îți treacă? Găsește-ți și tu un hobby. Vei fi dezamăgită când sentimentele astea vor trece? Plus că, din ce spui tu, mie mi se pare că el nu face eforturi prea mari pentru tine. Dar mna, tu știi. Cel mai bine ar fi să o iei mai ușor.