| yournameplease a întrebat:

As vrea niste pareri sincere. Baieti as dori in special parerea voastra, sa vad ce spune partea masculina, cum gandeste sincer intr-o relatie. Spuneti-mi e normal ca dupa nici doua luni de relatie neimplinite prietenul sa imi reproseze ca nu vreau sa il las sa imi puna mana pe zona fesierilor si a sanilor atata timp cat eu nu simt si nu ii permit? Pur si simplu "se supara" si ma ignora din acest motiv. Are un interes as zice. Mi-a spus in acelasi timp ca fetele care permit nu sunt fete cuminti ( sunt curve, asa le numeste) si vrea sa para ca nu ii plac, dar pe de alta parte sustine ca e normal ca intre doi parteneri sa existe intimitate ( in conceptia lui inseamna saruturi si atingeri a acestor zone deocamdata). I-am spus ca nu imi plac atingerile pe zona dorsala si se supara. Amintesc ca am 17 ani. Oare toti baietii sunt la fel? Mai cunosc si eu cativa la fel dar eu nu am sa cedez pentru ca un baiat care ma respecta si ma intelege si ma iubeste sau place nu ar insista si supara din acest motiv. Eu spun ca are un interes si nu mi se pare normal cum reactioneaza. El sustine ca e normal intre doi prieteni sa se intample asta si ca nu este de acord cu mine. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

Buna! eu imi spun parerea, pentru ca ne ceri ajutor.Tu decizi, prin intelepciune, ceea ce te poate ajuta cu adevarat.
Sti cum este cand bei-daca nu bei ceilalti te considera copil, imatur, femeie etc.La fel si cu tigarile.Ce vreau sa-ti spun este ca am o varsta, la care iti pot da sfaturi bune, daca ai nevoie.
Baietii au probleme cand creierul nu lucreaza cu partea x impreuna, pentru a-si stapanii pornirile.Le trebuie multa experienta, stapanire de sine, pentru a putea sa faca fata unei situatii-fata in fata cu celalat sex-feminin. Femeile au darul din nastere de a suci mintea barbatilor-85% cel putin.Barbatii sunt ca niste zombii-hipnotizati cand vad o femeie frumoasa,sexy,par lung,fusta scurta,aranjata, etc-tot voi femeile sunteti de vina.
Tu decizi daca lasi de la tine, adica sa puna mana pe tine, sa te sarute, sa faceti dragoste.Tu detii controlul, ca femeie.Barbatul daca ar avea rabdare in general, sa-si struneasca pornirile,ar fi un gentleman.
Prietenul tau trebuie sa inteleaga, ca tu ai cheile spre poarta fericiri, raiului.Nu poate sa te oblige si sa-ti reproseze nimic.Doar cand simti ca esti pregatita, fa anumiti pasi pe care vrei sa-i urmezi.Este mai bine pentru tine sa gandesti de 10 ori inainte si sa iei o data decizia corecta.Foarte usor poti sa fii batjocorita,cand calci stramb.
Un baiat adevarat,te intelege, te sprijina, te binedispune, iti vorbeste frumos, nu-ti reproseaza nimic si te incurajeaza in orice situatie.
Eu am dormit 10 zile in pat cu o fata, fara a face dragoste.De ce? pentru ca acea fata mi-a spus ca nu este pregatita.Dorea s-o faca doar cu un singur barbat, acela care ii va fi sot.Chiar daca am dormit 10 zile alaturi de ea, crezi ca nu am facut nimic altceva? sa ne creem placere unul celuilalt? preludiu-fara final, doar preludiu in fiecare zi...pentru ea.Eu ajungand la final mereu, dar nu singur...cu ajutorul ei.
Deci se poate, daca iubesti pe cineva cu adevarat.Multa vorbarie si putine sentimente la mijloc happy

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Într-o relație și sexul este permis, asta pentru cultura ta dacă tot spune el că sunt permise una și alta!
Poartă o discuție cu el, fără perdea și dacă puteți fi pe aceeași undă bine, dacă nu, fiecare pe drumul său, nu trebuie să ne pierdem timpul inutil cu munca de lămurire.
Pa, pa.

| valentingb a răspuns:

Nimic nu e normal daca nu ii dai tu voie. Si da, fetele care permit, asta sunt. El trebuie sa te respecte si sa inteleaga ca meriti asteptarea

| stanly7 a răspuns:

Sa nu cazi in plasa asta.
Cand eram si eu "mai mic" am folosit si eu tactica asta.happy
Faceam pe suparatul ca sa obtin ceva.

| robertpaul a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Nici eu.O poza cat o mie de cuvinte plus romanul scris de mine, mai jos happy

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Majoritatea băieţilor au un astfel de comportament, dar asta nu pentru că a fi normal ci pentru că ei sunt mai puţini normali. Mulţi privesc fetele şi femeile doar ca pe nişte simple obiecte de satisfacere a propriilor dorinţe, nu ca pe persoane. Şi eu nu cred că ai vreun motiv să te temi că l-ai putea pierde. De fapt, multe fete care au fost dispuse să facă totul pentru a nu-l pierde, s-au trezit într-o bună zi şi fără el dar şi fără demnitate şi respect de sine. Cineva care ţine cu adevărat la tine nu te va îndemna să faci ceva ce nu-ţi place, mai ales pe plan moral. Cineva care te iubeşte cu adevărat nu va pretinde în primul rând, ci va fi dispus să ofere. De aceea, gândeşte-te bine dacă acel "băiat" merită dragostea şi atenţia ta şi dacă va fi capabil să te facă fericită. Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti suntem din specia "cave man", asa ca iti recomand cu cladura sa-i faci cadou o pereche de papucei roz. esti mult prea mult sa lasi un cave man sa-si satisfaca necesitatile. DA are un interes. fatul ca face pe bosumflatul este un mod penibil de a ti atage atentia. unul care nu te respecta nu e pentru tine. ce e al tau e pus deoparte, nu te impotmoli la ista. ofera-ti iubirea uni barbat care sa te merite. nu-ti pierde timpul. succes.

| sensualus a răspuns:

Da dupa 6 luni o sa-i permiti?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Valleria a răspuns:

Cand a spus ca fetele care permit sa fie atinse in locuri mai intime sunt curve, poate nu s-a referit la faptul ca daca il lasi sa te atinga inseamna ca esti curva. Vorbea despre fetele care se lasa atinse de toti. Sunt fata dar cred ca e normal ca el sa faca aceste lucruri, adica noi fetele credem prea mult in vorba lumii si respingem ce ne dorim noi de fapt. Tu cum crezi ca daca tu nu o sal lasi sa puna mina pe tine relatia voastra o sa fie mai buna si mai sincera? Sau vrei unul care numa sa-ti spuna te iubesc de 100 ori pe zi. Nu stiu daca intelgi ce vreau sa spun dar iti dau un sfat. Daca tu vrei sa faci ceva, nu te gindi la opiniile altora, mai pe scurt, daca nu-ti place sa fii atinsa in acele locuri asa si spune-i, daca da atunci nu inteleg de ce-ti mai pui atitea intrebari. Principalul sa fii convinsa ca te iubeste si ca il iubesti.

| asasaasa a răspuns:

Lasa-l sa ti puna mana unde vrea, e normal ce ai vrea sa faca fii si u mai dezinvolta, ma mir ca nu te- a parasit...

| Gahbryella a răspuns:

Mda e normal sa vrea sa faca asta si totusi sunteti impreuna deci ar trebui sa il lasi dar nici chiar atat de mult si exagerat si da clar are un interes si cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el...zii ca nu vrei asta deocamdata stii tu la ce ma refer si daca te intelege bine daca nu nu este obligat sa ramana cu tine...baieti sunt destui care stiu sa aprecieze ceea ce au

| Omniscient27 a răspuns:

Credeam ca e prietenul tau...de ce vrei iubit daca nu-l lasi nici sa te atinga? :O

| IngerasIngeras2013 a răspuns:

Nu este normala reactia sa! Si mai mult ca sigur are un interes (sti tu care), daca vrei sa nu ai vreo surpriza neplacuta sa ai grija cu el, adica unde mergeti cu cine mergeti, chesti de genul asta, si...ar fi bine sa te gandesti daca chiar il iubesti cu adevarat, sau iti pierzi timpul degeaba cu cineva care are doar interese stupide! Majoritatea baietilor cu care ma am bine au peste 15 ani si nu au incercat sa le atinga zonele intime ale prietenele lor! Asa ca nu cred ca este normal asemenea comportament si nu te supara pe mine dar este cam pervers cu tine!

| Isa0w0Chan a răspuns:

Nu te lasa influentata de capriciile sale. Daca el chiar tine la tine va astepta pana vei fii pregatita pentru pasul cel mare.Sunt total de acord cu parerea ta.Adica,ai 17 ani.Intentiile sale sunt clare si imature.Se comporta ca un baiat cu mintea inundata de testosteron.Nu-l lasa sa te atinga. Vorbiti si fa-l sa inteleaga.Asa se consolideaza o relatie.
P.S.:Spune-i ca urasti perversii. Poaste asa se mai abtine.

| DjJohnKoKosH a răspuns:

Vrei o parere sincera? Si pe mine m-ar deranja asta sunt niste atingeri.Si interese fi sigura ca are, ca orice baiat pentru ca nici tu nici el nu mai sunteti de 12-13 ani.Ma gandesc ca sunt lucruri normale intr-o relatie asta cred eu spune-mi ca sunt cel mai mare pervers dar asta e parerea mea laughing Bine ca acum depinde si de fiecare relatie si persoana in parte.Totul e ok atata timp cat el te intelege ca nu vrei ca lucrurile sa mearga mai departe de atat deocamdata (daca tine la tine cu adevarat te intelege). Poate ar trebui sa ai si o discutie deschisa cu el pe tema asta si sa ajungeti la un punct comun ca pana la urma comunicarea intr-o relatie e poate cea mai importanta dupa sinceritate si cel mai frumos lucru e dulcea impacare dupa o mica cearta sau ciondaneala tonguewinking nu ma critica ai vrut o parere sincera si ai primit-owinking happy

| yournameplease explică (pentru DjJohnKoKosH):

El e ca un zombie, nu ma baga in seama si vrea sa puna mana ca un disperat. Mersi de parere, a fost plesnit pe fata.

| Mister09 a răspuns:

Vrea sa ți o pună