| PrietenashXD a întrebat:

Buna tuturor..Azi mi s-a intamplat ceva super naspa sad
Mama mea lucra azi de dupa masa si tata era liber. Tata pleca cu frate-miu in parc in acelasi timp cand pleca si maica-mea la lucru, inainte sa se incalte si sa plece a tras un fum de tigara din aia din electronica si era si frate-miu in camera. Tata a vazut si i-a tras doua palme.Iar mama a aruncat cu nu stiu ce chestie in el, iar tata i-a dat un pumn (nu tare) ..Cand a plecat mama la serviciu era vorba mai tarziu sa se duca pe la ea tata cu frate-miu, dar acum, nici vorba. Cand incerc sa o sun de pe tel tatalui, da respins direct.
Mi-e frica sa nu faca vreo prostie mama sa se mute la bunica-mea (din spre mama) ca a mai facut odata asa dar s-a mutat inapoi..Nici nu pot sa cred cat de imaturi pot fi unii adulti se cearta de la UN FUM DE TIGARA, inteleg nu ar fi trebuit sa traga fumul ala, dar nici tata sa o loveasca..Amandoi sunt suparati, ei nici nu se gandesc la mine ca eu sufar doar la ei de la o prostie asa mica sa se ajunga aici.S-au mai intamplat chestii de genul dar au ajuns sa se impace.
Doar 2 min inainte sa plece le-au fost de ajuns sa se certe asa.
Mama vine la 8 acasa, oare se impaca?
Fundita cel mai bun raspuns >:

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Mda nu cred ca este atat de important dince fel de tigara a tras..ca e sau nu nociva,ceea ce conteaza e ca tatal tau si spui bine estte destul de imatur,din punctul meu de vedere eu nu pot lovi o femeie/fata orice mi-ar face,si nu inteleg barbati cu mentalitatea asta redusa spun eu, dau dovada de lasitate de lipsa de argumente si recurg rapid la agresiune.tu ce varsta ai? ar trebui sa te impui un pic si sa incerci sa discuti mai ales cu tatal tau, cand crezi tu ca e momentul si sa-i spui frumos fara jignir cat de mult te afecteaza ceea ce vezi, astea is niste "pete"care raman imprimate in memoriile noastre mult timp. spune-i ca nu e bine ce face cu toate ca el probabil crede asa.ce sa zic, bafta.fi tare

11 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

A fost uppercut sau croseu?
Daca a fost croseu posibil sa se impace, daca a fost uppercut nici o sansa sad.

| PrietenashXD explică (pentru Ineys):

Nu ia tras tare doar putin faza e ca mama i-a zis :
'Cum iti permiti sa tragi in mine'.

| MeForeverAlone a răspuns:

În primul rând, să știi că îmi pare foarte rău pentru ce s-a întâmplat în familia ta. Eu am trecut printr-o situație mai rea, tata s-a enervat și ne-a bătut pe toți. Mie mi-a spart tableta și laptopul. Atunci tocmai scriam un roman și era singurul lucru care conta pentru mine. În ziua aceea am fugit de acasă. Am stat aproape trei zile la un centru de minori până au venit ai mei să mă ia. A fost cea mai îngrozitoare experiență. Dar știi ce s-a întâmplat? Acum, după ce au trecut cam două luni, nu s-a schimbat nimic. Nu se mai ceartă atât de tare și nu mă mai bat, dar comportamentul lor e cam la fel. Așa că îți recomand să nu faci nimic nebunesc. Vorbește cu ei, încearcă să-i împaci, spune-le că suferi, sau pur și simplu speră să fie totul bine și să se împace. Vorbește cu bunicii tăi ca să te ajute.
Mult noroc.

| SatanLovesYou a răspuns:

Mama ta nu are nicio vina in toata treaba asta. Tatal tau s-a comportat exact ca un animal salbatic.

De dragul tau cel mai probabil se vor impaca.Dar lucrurile astea nu se uita niciodata, iar mama ta sufera si isi interiorizeaza supararea. Trist, dar tipic casatoriilor romanesti.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Buna. Un fum de tigara electronica nu face nici un rau. Adica sunt doar aromele alea, nu are in componenta nicotina. Doar daca o fi fost vreo promisiune intre ei sa nu mai faca asta mama ta.Eu zic sa vorbesc cu tatal tau despre asta, si sa il intrebi de este asa suparat pe ea.

| untu a răspuns (pentru Dobrin_Maria_1999):

Tigara electronica poate face rau, nu este buna, este toxica!

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns (pentru untu):

Eu asa am auzit. Adica ca (cica), te poate vindeca de fumat. desi stiu persoane care nu au reusit sa se lase. Ok. Spune-mi te rog, ce are in componenta de o face toxica. Eu nu am fumat, de aia nu prea stiu.

| untu a răspuns (pentru Dobrin_Maria_1999):

In afara de nicotina, solutia pentru tigara electronica cu arome diferite poate contine 4000 de substante cancerigene!

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns (pentru untu):

Wow! De unde stii? Mersi mult ca m-ai ajutat sa stiu acest lucru.

| untu a răspuns (pentru Dobrin_Maria_1999):

Am auzit de asta si am citit de la un ziar local!