| PussicatDolls a întrebat:

Buna tuturor.big grin
Uita`ti cum sta >>trebuie!--
Mama si tatal meu sunt despartiti de 2 ani.Mama mea a plecat in Italia si m`a lasat cu bunica mea(pastrez legatura cu mama mea, e totul bine pentru ca eu locuiam inainte cu ea); tatal meu s`a dus la casa lui.
Dar tati am observat ca in ultima vreme nu prea mai tine la mine, se imbata foarte des, a batut`o pe mami foarte rau, nu mai vine sa ma vada etc
:-(Eu ii iubesc pe amandoi foarte mult si mi-as dori sa fie din nou impreuna dar cu conditia de a nu mai bea(tati). Ceea ce stiu si eu ca e imposibil.
Mami ma iubeste foarte mult, asta e si motivul pentru care a plecat atat de departecrying
Am aflat acum ceva vreme ca tati a divortat de mami dupa 2 saptamani de la casatorie pentru ca ea era insarcinata cu mine si el nu a vrut sa ma nasc.
Dar acum el nu ma mai baga in seama, nu ma suna deloc si cand ne intalnim imi tine teorie doar de mami(ca are pe unu in italia? s`a recasatorit)dar nu inteleg un lucru.
cand mami era in spital si se simtea rau pe tati nu l-a interesat ce face si cum se simte!thinking
Acum dupa 2 ani de zile de cand s`au despartit il intereseaza cu cine e mami si ce face mami.
Eu nu-l mai inteleg.
Va rog ajutati`ma... Oare sunt eu prea dura cu el sau tati chiar e vinovat si neserios?
Ms anticipat, pup:Xbig grin

Răspuns Câştigător
| Georgiana05 a răspuns:

Am trecut printr-o chestie asemanatoare.Ai mei au divortat acum 7 ani, si aveam 11 ani pe atunci. Tata-mi zicea cate si nevrute despre mama, iar ea despre el.
Nu asculta ce spune unul despre altul, chiar daca te doare sa-i vezi certati, si ca se vorbesc, tu iubeste-i pe aman2 si nu cumnva sa te iei dupa unul sau dupa altul.

4 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Niciodata sa nu ne judecam parintii. Ei ne-au conceput, copii lor ramanem orice s-ar intampla.Trebuie sa ii acceptam asa cum sunt ei, cu bune si rele.

| morena a răspuns:

Da, e un nesimtit si alcoolist care nu are dreptul sa se mai bage in viata mamei tale! Daca ar fi om normal, singura legatura ce tebuie sa-l intreseze in convorbirea cu mama ta, ar fi pe tema copilului ce-l au impreuna! Dar atata timp ce el nu ajuta le educatia ta, si la confortul tau, nu vad de ce se mai baga sa-i strice mamei tale viata! Tu nu esti destul de matura sa poti sa-i explici cat e de gunoi, dar ar trebui sa nu-i mai dai explicatii despre ce face mama ta! Nu mai vb cu el decat strict despre tine! Daca tu nu-l interesezi, nu vad e ce te-ar mai intresa nici el! Evita-l pe cat poti! Alcolismul e o boala! Boala nu o poate trata decat el isasi, iar daca nu vrea, asta nu ar trebui sa te afecteze pe tine! Mai bine ocoleste-l, cand te deranjeaza.cu povesti ce tie nu-ti folosesc! Fiecare din parinti ti-a dovedit cat, si in ce masura tin la tine! Alege sa nu-ti mai bati capusorul cu problemele lor, si vezi-ti in continuare de copilaria ta! Ei isi vor rezolva problemele fara ajutorul tau! MULT SUCCES!

| Kylexy a răspuns:

Nu stiu poate esti prea dura nu poti judeca daca nu stii ce s-a intamplat intre parinti tai... dar pana la urma trebuie sa le respecti pe amandoi ca doar sunt parintii tai... din dragostea parintilor tai ai rezultat tu bucurate ca esti sanatoasa si spera ca totul va fi bine mult noroc

| Schoompika a răspuns:

Ewo cred ca ii pasa de tine si faptul ca intreaba de mama ta inseamna ca mai simte ceva pentru ea si e interesat sa vada daca e bine, cum o duce in Italia, daca are pe altul.In sinea lui mai incearca sa ceara o a2a sansa.