| Nina001 a întrebat:

Bună tuturor. Dacă un bărbat lovește pe femeia lui, regretand mai apoi. Credeți că îi posibil sa se mai repete?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se va repeta, romanu daca nu isi bate partenera o ia razna.

| ROB3RT89 a răspuns:

Da!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Normal

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric se va mai repeta, indiferent cat regreta a doua zi sau pretinde ca rgreta.
Un asemenea obicei este in temperamentul lui, iar in timp, bataile se vor intetii si inrautatii.
Un om nu-si schimba temperamentul niciodata, doar il tine ascuns si pretinde ca s-a schimbat, dar cand are el chef, il scoate intotdeauna la iveala.
Am vazut barbat care si-a lovit iubita inainate de casatore, si-a cerut iertare si proasta l-a iertat. Dupa casatorie au inceput bataile frecvente, pana a ajuns peste ani sa dea cu cureaua si lantul cainelui in ea. Femeia aia nu iesea din casa de frica si totusi, manca bataie frecvent, asa "preventiv", in special cand era beat o batea. Bineinteels, a doua zi regreta, plangea si se umilea la picoarele ei, implorand-o sa-l ierte.
Un om violent NU-si va schimba niciodata temperamentul si comportamnetul, indiferent cat promite si regreta.
Sfatul meu este sa NU stati niciodata intr- o relatie unde violenta este prezenta, chiar de la primele intalniri! Fugiti si nu va uitati inapoi!

| SilentRain a răspuns:

Da o sa te lovească din nou și din nou și din nou iar apoi o sa "regrete" și ăla nu e bărbat e un gunoi uman
Un bărbat nu își lovește muierea oricât de enervantă ar fi ea, bărbati adevăratii apără muiererile!

| OldSoul a răspuns:

Desigur...
Pune-ti intrebarea de ce a facut-o prima data?
Din impuls, din obisnuinta?
Ei bine, asa o va face si a-2-a oara, si a-3-a oara, pana va deveni o obisnuinta.

| Hammurabi a răspuns:

Nu este posibil. Este sigur.
Un idiot care lovește o femeie, va face asta mereu. Indiferent cât regretă, în mod sigur se va repeta.

| Plato a răspuns:

Cred ca e de neiertat! Si cu siguranta se va mai repeta. Daca te afli in situatia, iti sugerez din toata inima sa NU accepti asa ceva si sa nu-l ierti sub nicio forma!
Degeaba regreta, daca o face inseamna ca nu are autocontrol. Sotul trebui sa-ti fie cea mai apropiata persoana, sursa de liniste si impacare, nu agresor. O femeie inteligenta si care se respecta, nu ar accepta niciodata asa ceva. Nu trebuie sa accepte.

| Crackman a răspuns:

Da laughing) dar este o sansa de 20 % sa nu o mai faca.
Practic eu sunt barbat si din pacate imi place sa repet ce fac. Nu am lovit o femeie ca doar nu sunt din Vaslui dar zic doar ca este posibil sa se repete

| FaraNumePls a răspuns:

Sigur ca da.

| Stropdeploaie a răspuns:

Doar tu poti afla acest lucru! Iertandu l si stand langa el!
Succes! happy

| alincik900 a răspuns:

Daaaa!

| ToxicTX a răspuns:

Violenta nu este deloc o chestie buna, daca as fi eu acea femeie, mai mult ca sigur asi pleca, si iti vei da seama daca se va mai repeta din comportamentul lui daca e mai agresiv sa fii convinsa ca o sa se repete