| Petricadrcu a întrebat:

Buna tuturor. Ieri am fost la medicul de familie pentru ca ma dor foarte tare articulațiile doar ca s-a întâmplat ceva neprevăzut... medicul s-a dat la mine unde m-a controlat acolo și m-a luat in brațe si îmi punea tot felul de intrebari ciudate. Pot depune plângere neavând dovezi?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai mergi o data la el si inregistreaza cu telefonul!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să schimbi medicul de familie.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Uneori medicii pun intrebari care ni se par ciudate. Pipairea in orice zona a corpului este ceva normal din partea medicului. In rest, doar tu stii ce a fost.
O plangere fara dovezi nu prea are valoare.

| Alverto a răspuns:

Poți depune plângere, dar în final nu se va lua în calcul și nu se va întâmpla nimic dacă nu ai nici cea mai mica dovada.
Dar dacă acolo era macar o camera de supraveghere, când vorbești cu polițiștii le spui că vrei sa controleze camerele de supraveghere și va fi prins.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Alverto):

Unde sa fie camera de supraveghere: in cabinetul medical? Unde este unul din cele mai intime locuri?

| Alverto a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da, știi multe acum treci inapoi

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Alverto):

Fraza incoerenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iei legatura cu asociatia medicilor din acea zona

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te simti abuzata poti depune plangere.
Fara dovezi oricum nu rezolvi nimic.
Nu te mai duce la acest doctor, nu cumva sa inceapa sa-ti placa, sau sa te indragostesti.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ce hadicapat bolnava cum sa facă asa ceva laughing))
Gend de duci la medic îi zici ma doare burta și îla începe gen Te mai doare burtica mami laughing)) ce
oameni bolnavi fă-i plângere sa plece bolanvu ăla de acolo cine știe cate victime are hadicapatul

| NunuNini a răspuns:

Tu vorbesti serios sau esti troll?
Daca e adevarat, mergi la politie. Colegiul medicilor cum spune Tuca, nu te va asculta. Ei apara medicii.

| geoconda a răspuns:

În primul rând câți ani ai?
În al doilea rând, mda, poate ai tu imaginația prea trimisă spre altfel de lucruri, daca zici ca te-ai dus pentru articulatii, te-a atins așa să vadă dacă zici,, Au", zic eu
Acum, problema asta cu articulatiile poate fi rezolvată numai cu exercitii, 30 de minute pe zi de sport.
Stiu ce zic, am aproape 16 ani, si cand nu fac sport zilnic, ma simt de parcă aș fi în ghips.
Succes!

| gigite a răspuns:

"Pot depune plângere neavând dovezi?"
....numai daca are bani d-l dr. altfel se fasaie!?