| AnonimMM678 a întrebat:

Buna tuturor, nu stiu ce sa fac, am o relatie de 1 an si cateva luni cu multe certuri si despartiri, el e gelos si posesiv si cred ca si eu, de cateva zile parca eu trebuie sa trag de el (sa zic asa)ca sa imi raspunda la mesaj, pana acum 2 zile ma suna, acum no mai face, mi-a spus ca o sa vorbim diseara ca el merge in oras la un bar ca na is sarbatorile, iar acum imi spune ca a ajuns acasa si cand l-am intrebat "da ai spus ca o sa vorbim la telefon" mi-a spus "pe frigul asta".I atat de frig afara incat nu poate vorbi 5 minute pe zi.Sta foarte mult pe Facebook si cred ca ar vorbi cu altele, mereu eu trebuie sa il intreb ce face, sau sa gasesc ceva pretext ca sa voebim mai mult, nu sa imi dea "seen".Ma doare sa vad ca imi zice 2 vorbe si dupa imi da "seen" si sta incontinuare pe Facebook, desi ar putea vorbi cu mine mai mereu.Ne-am impacat recent deoarece am fost despartiti vreo cateva saptamani, a fost si cu altele si statea cu ele ca sa imi faca in ciuda in fata mea pur si simplu izbugneam in plans si nu puteam iesi deloc din clasa, el a terminat liceul, eu is clasa a11-a.Ne-am certat rau si am incercat sa nu il mai caut, si apoi m-a cautat el si ne-am impacat, nu imi venea sa cred ca el ma cauta, deoarece eu eram mereu ceea care il rugam sa nu ma paraseasca.Ma mai cautat de cateva ori si oana acum.Mi-a demonstrat ca ma iubeste stiu asta, dar acum de cand are wifi (doar acum si-a bagat) e schimbat total.Imi vine sa plang incontinuu, deoarece ma gandesc ca ar vorbi cu altele pe FB si de aia nu imi scrie mie, oare exagerez eu. Aseara a mers la un bar si am vorbit cu el de 3 ori la telefon si cam pe la ora 12 nu am mai stiut nimic de el, l-am sunat de 7 ori am stat treaza de la ora 12 pana la 6 dimineata, deoarece obisnuiam sa stau treaza pana vine el acasa nu puteam dormi fara sa stiu ca e bine, nu a dat niciun semn, in dimineata asta, a intrat pe Facebook pe la ora 11 spunand ca acum s-a trezit si ca era beat si ca nu a fost in stare sa imi spuna ca a venit acasa. Oare exagerez eu, de cand are internet e altul, si acum mi-a sous sa ma oun sa dorm si el inca mai sta...Ce ar trebui sa fac, nu vreau sa il pierd

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta nu e relatie de viitor. Parerea mea este sa-l lasi cu problemele lui si sa-ti faci alta relatie.

| dannys a răspuns:

Asta nu este relatie o normala.Ar trebui sa ii puneti punct acum cand inca sunteti la inceput. Daca nu vrei sa il pierzi inainte stati si voi de vorba spuneti-va ce va supara si asa poate ajungeti sa intelegeti ce va desparte si poate asa mai lasati si de la voi cate ceva. Daca nu ajungeti la un acord eu sunt de parere sa va despartitii ca nu are rost sa iti pierzi timpul.Si lumea nu se termina la el, viata merge inainte cu el sau fara el

| relian a răspuns:

laughing era beat mort la 18 ani, ce pot sa zic ai grija sa nul pierzi, asa ceva rar mai gasesti laughing pai omu a descoperit america, are net si el lasa omu sa isi faca treaba.STi linistita ca daca spui ca ai numa, adica nai spus citi ani ai, doar ca esti a 11a deci vezi-ti de scoala, lasa omu sasi vada de bautura nu il mai deranja.Nu il pierzi barbati is pe toate drumurile, femei la fel, gasesti tu altul stai linistita.Astia care fac asa normal ca cauta altele altii, doar nu ti-a dat inca liber este pentru ca nu a gasit pe alta deocamdata.Cind o sa gaseasca nici nu o sa iti mai spuna cred gata vezi-ti de drum laughing

| BlackRose03 a răspuns:

Nu te merita.Te-a cautat de cateva ori in toata viata lui si acum crezi ca te iubeste? Nup, cred ca sta si cu altele, dar tie iti e greu sa accepti.Bea,nu se intereseaza de tine si te raneste.Nu e iubire ci pura obsesie.Nu a dat msj pret de cateva ore si tu l-ai sunat de 7 ori?! laughing
Daca treceau mai multe zile in care nu a dat niciun semn de viata intelegeam, dar asa nu.Esti prea posesiva si el nici nu e interesat.Crezi ca iubirea e totul? Vezi tu cum trece iubirea daca stai cativa ani cu el si continuati sa va purtati in felul asta.Imi pare rau de tine, esti asa prostuta...nu vrei sa-l pierzi, dar nu ti-a oferit nimic in afara de lacrimi.Nu,nu e iubire.Nu il iubesti, dar ti-e frica de singuratate.Desparte-te de el, asa va fi mult mai bine, amandoi veti scapa de o povara si va veti putea continua vietile.El isi va gasi o curva care sa stea cu el prin cluburi(nu ca acum n-ar face asta) si tu un baiat posesiv si naiv ca tine. Daca continui o relatie in care nu exista iubire ci doar regret si lacrimi cu ce te va ajuta? Cu nimic, deci termina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dupa 1 an de relatie nu sunteti fericiti, cum ar fi peste 10? Clar, trebuie sa pui capat, eu cel putin asa cred.

| kandaraki a răspuns:

Decat sa te chinui cu el mai bine te desparti si gata