| BianccaaPopa a întrebat:

Va rog ma ajutati si pe mine cu ceva
Parintii mei se tot cearta si tata a devenit cam agresiv.....si imi este frica ce se va putea pe viitor
Ma puteti ajuta...cum sa fac ca ei sa nu se mai certe?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Spune-le părinţilor cum te afectează certurile lor. Găseşte un moment când amândoi sunt mai receptivi la ce vrei să le zici şi, apoi, plin de respect, spune-le cât de tare te supără, te enervează sau chiar te sperie certurile lor.Dar vorbeste cu blandete si respect profund.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu stim de unde vine defectul.

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci ca sa fiu sincer...Am fost fix in pozitia ta si nu prea ai ce sa faci, daca parintilor nu le pasa ca tu asisti la asemenea scene...nu prea mai sunt multe de facut. Poate sa petreci cat mai putin timp acasa.

| LadyDee89 a răspuns:

Cati ani ani? vorbeste cu mama ta despre ce simti, iar ea sa ii transmita tatalui! nu stiu ce efect va avea, dar tu macar incerci! Da in ea? spune`i ca vei chema politia...nu crede, cheam`o sa se convinga