| Biancasata a întrebat:

Bună, va rog sa ma ajutați sunt cu un băiat intr-o relație de 9 luni ..la început totul a fost frumos, iubire, fericire etc. Acum de câteva luni s-a schimbat, e rece, distant nici nu ma atinge, el nici sex, imi spune din cauza geloziilor mele, exagerării mele. Locuiesc la el, numai știu ce sa fac, ce sa cred daca mai vrea o relație cu mine. Simt ca are pe altcineva, oare ce sa fac? Acum sunt bine, peste 5 minute iar ma gândesc, eu vreau sa merg încontinuare pana când vad cu ochii mei ca nu e ce trebuie. El a fost impreuna înaintea mea cu o fosta prietena care aia acum ii dădea mesaje de pe conturi fake si îmi spune tot felul ca ea e slăbiciunea lui, dar el țipă si urla la mine ca nu mai are nici o treaba cu ea. Ma gândesc sa nu fie ceva la mijloc, nu știu ce alegere sa fac în viata, parca e sfârșitul, nu înțeleg de ce mi se întâmplă mie asta.

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori s-a plictisit pur și simplu, mai ales și stând împreună așa repede e normal să apară monotonie, ori chiar l-ai adus la o oarecare disperare cu geloziile și de aia nu mai are chef de tine. dacă nu ești fericită pleacă, viața e prea scurtă să stai lângă toți oamenii toxici. dacă după 9 luni deja e așa plictiseală între voi, ce crezi că faci peste 20-30 de ani?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ce varsta ai? Dar el

| Biancasata explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu fac 21 zilele astea. El are 31

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Biancasata):

Este o diferenta mare de varsta intre voi, cauta ti pe cineva mai mare cu un an sau doi decat tine nu cu 10, nu i ti irosii tineretea cu el nu merită.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ma gândesc eu vreau sa merg încontinuare pana când vad cu ochii mei.
Nu e suficient. Să mergi atât încât să nu mai vezi ce a rămas
în urmă.

| Mosotti a răspuns:

Tu te mai intrebi ce sa faci cu ala care se poarta urat?
Lasa-l, altul la rand.
Nici nu mai conteaza de ce face asa, lasa-l sa se duca tare. Sa aiba pe alta, nu te mai intereseaza pe tine.

Deci e f simplu.

Cum sa fie sfarsitul? Nu se invarte viata in jurul unui tampit care nu da doi bani pe tine, sunt multi altii pe care sa-i placi mult si care sa te placa mult, nu casuna asa in prostie pe handicapatul asta.

| Mosotti a răspuns:

Cum sa nu ti se intample si tie asta, doar nu esti scutita, se poate intampla oricul! De ce nu ti s-ar intampla si tie?!

Vaaai ce sa zic, ca fara un prost e sfarsitul, fi serioasa. Altul la rand.

Eu nu inteleg ceva, unii se p.a pe voi, si voi va intrebati ce sa faceti ca si cum nu sunteti convinsi ca trebuie sa-i aruncati la gunoi pe idioti, si mai si ziceti ca s-a terminat lumea din cauza asta.

| anonimg a răspuns:

Intri intr-o relatie cu cineva numai daca sunteti amandoi pregatiti pentru casatorie.
Si va mutati si culcati impreuna numai dupa ce v-ati casatorit.
Orice altceva duce la suferinta.
Este mai bine ca omul sa fie singur si sa sufere de singuratate, decat sa sufere intr-o relatie.

| Catrice a răspuns:

Nașpa. Tot nu ai înțeles ca asta nu mai e relație?

| wildthing a răspuns:

Dar de ce te-ai mutat asa repede la el? Nu aveai unde sa locuiesti? Oricum, eu cred ca s-a terminat. Si chiar daca nu s-a terminat, s-a saturat de tine si nu te da afara pentru ca probabil ii place ca are cine sa-i faca mancare si sa-i spele wc-ul.

| Legion7X a răspuns:

Am dat, prin istoricul tău. Scrie numai de sex. Prin 2018 aveai altul parcă. Cel mai bine poate că ar fi să ai un plan cu tine, ce vrei de la partener? Familie, copii sau daca măcar se gândește in direcția asta ori stat doar pentru sex. Este un partener care pare serios sau pare un golan care umblă de colo colo ori are anumite apucături cu prieteni, vicii, anturaje, cluburi etc care te pun în nesigurantă? Tu ști.

Baieții cu care ai fost tu sau băiatul cu care ești poate nu vrea ceva serios, cred că și de aici partenerul este cam liber să facă ce vrea.

| DarthNiger a răspuns:

Ce sa faci spui? pai in primul rand ai putea incepe prin a pune o virgula doua cand scrii.
In al doilea rand solutia e sa inchei relatia cu el, daca deja aveti certuri din cauza geloziilor dupa doar 9 luni e clar ca nu o sa aveti vreun viitor impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comportamentul lui e unul specific oamenilor care gasesc fericirea in bratele altei persoane si nu in cele ale persoanei cu care sunt intr-o relatie. Adica te insala! El este rece si indiferent pentru ca e cu altcineva cald. Deschide ochii.

| Biancasata explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt sigura de lucrul asta ..fiindcă el nu vrea sa plec și nu pot sa zic ca nici eu nu am făcut crize de gelozie nervi...imi spune ca din cauza asta s-a îndepărtat. Oare cum as putea sa se reindragostească

| geoconda a răspuns:

Îți spun acum! Chiar este sfârșitul! PLEACĂ!

| Pnin a răspuns:

9 luni si deja stai cu el...
V-ati grabit.

| Hutzy95 a răspuns:

Nu trebuie sa te lasi calcata in picioare, asta e o perioada scurta inainte de despartire, si eu am avut o iubita si nu a mai mers relatia, si cam tot asa a fost si ea vorbea cu altul...
Nu trebuie sa tragi de relatia asta pentru ca oricum se va rupe, poate te vei supara pe mine pentru ce iti spun, dar realitatea e ca baiatul ala nu te mai iubeste, iar tu iti faci rau singura ca mai stai cu el dupa ce se comporta asa cu tine. Sfatul meu este sa ai o discutie cu el si sa il intrebi clar ce are de gand, daca evita sa discute cu tine chestiuni ce tin de viitorul vostru da-i papucii, altfel in scurt timp el iti da tie papucii si atunci vei avea un soc si vei trece mai greu peste. Acum daca vezi ca nu merge intre voi poti sa ii dai papucii pentru ca e mai suportabil cand accepti realitatea, decat atunci cand nu vrei sa accepti realitatea si vei avea un soc in momentul in care el te va parasi. Din experienta proprie iti spun asta, pentru ca si eu am avut un soc cand m-a parasit iubita si totusi speram sa mearga relatia chiar daca nu mergea si am cazut intr-o depresie puternica perioada aia...