| Jack99 a întrebat:

Vreau sa fac primii pasi in a ma impaca cu cea mai buna prietena a mea. Noi ne-am certat si am convenit sa nu vorbim o vreme, de atunci au trecut doua luni. Eu mi-am dat seama ce am gresit, am invatat multe si acum ma simt pregatit sa imi cer scuze si sa ii explic. Imi e foarte dor de ea, in fiecare zi simt un gol imens in suflet cand ma gandesc ca sunt certat cu ea, e una din cele mai importante persoane din viata mea, imi stie toate secretele si eu pe ale ei, tin la ea neconditionat. Cum credeti ca ar trebui sa procedez?

5 răspunsuri:
| miolina a răspuns:

O scrisoare, prin posta, in care sa-i explici ce ai gresit, un scris citet, ordonat si o poza, de exemplu, de marimea intregii palme. Si apoi sa astepti cu rabdare pana te va rechema. Bafta.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, pune in aplicare ceea ce ai scris mai sus si...succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dai mesaj?

| Ecaterina2016 a răspuns:

O discuție deschisa face to face la o cafea e cea mai indicata. Oricum importanta e si reactiei ei, sa nu existe resentimente intre voi, daca va veți reconcilia.

| xYonasuper a răspuns:

Sa o suni ca sa va intalniti, iar apoi ii spui toate lucrurile pe care ni le-ai spus noua, iar apoi cerandu-i scuze din toata inima.Ea va simti ca iti pare cu adevarat rau si te va ierta.Sa-mi spui dupa ce s-a inamplat.