| Davidda33 a întrebat:

Vreau sa va rog dacă ma puteți ajuta!
- fratele meu mai mic de 7 ani nu ma iubește de loc si va rog să-mi dați niște sfaturi pentru a-l face sa ma iubească.
- iar ultima e sa ma ajutați sa scap de zgârcenie și sentimentul acela care te face sa te gândești doar la tine.

Răspuns Câştigător
| FoundYouLover a răspuns:

Prefa-te macar uneori interesata de ce-i place lui, joaca-te cu el (chiar daca nu-ti place jocul si in majoritatea datilor lasa-l sa castige, chiar daca ai putea sa-l bati), ajuta-l la teme macar de doua ori pe saptamana, si mai cumpara-i cate-o chestie mica macar o data pe saptamana.Chiar daca e ieftina, intentia conteaza.Ia-i o bomboana, sau un suc, sau o ciocolatica sau un ou Kinder sau o jucarie mica si ieftina.Cand e ziua lui ia-i ceva care sa nu mai fie asa ieftin.Bafta!

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Fii generos si bun cu fratele tau si relatile se vor imbunatatii.Un proverb spune că este mai multa fericire în a da, decât în a primi.