| Asaca a întrebat:

Vreau sa va spun despre problema mea cu familia si colegii. Tata da uneori in mine cu incarcatorul de la telefon, cabluri cu ce apuca in general. Astazi ma uitam la niste poze de cand eram mica si vine tata mi le ia din mana si mi le rupe. Mama e plecata in Danemarca si vine martia asta. La scoala nu am mai mers de trei saptamani din cauza colegilor si a profesrilor. Sa va spun de la sfarsitul clase a V-a parul meu a inceput sa se deschida de saten deschis a trecut la blond inchis. La inceput colegii si profesorii mi-au spus de par cum ca l-am vopsit iar eu am spus nu. Vara parul tot asa s-a deschis in mijlocul verii il aveam deja blond mediu si cand am incepu clasa a VI-a blond deschis. Au incepu profesorii si colegii sa spuna "acum chiar te-ai vopsit". Preblema este ca o tin asa de o luna si ceva dar tot nu s-au potolit, cauta poze cu mine de la inceputul clasei a V-a, ma cauta la radacina. Profesorii tot se iau de parul meu mereu cand au ocazia si imi spus "degeaba tu negi ca se vede clar ca esti vopsita" iar apoi mai si sar colegii "esti vopsita du-te d****u". Cand ma duc la baie fetele se iau de mine pe seama parului meu, rad de mine. Copiii din scoala mea nu au alt subiect de discutie decat cel al parului meu, le auzeam pe unele fete din alta clasa cum spuneau "doamne ce imi place barfa asta, ea poate sa spuna cat vrea ca nu e vopsita dar sa fim seriosi toata lumea stie adevarul" deci sa va spun fata aia nici nu ma cunoaste si are dreptul sa ma judece. Si daca le comentez ceva spun "pe langa ca mai esi si vopsita mai ai si tupeul sa comentezi". Plang in fiecare zi din cauza lor, profesorii imi mai si spun "domnisoara care s-a vopsit". Nu pot sa ma adresez directoarei ca ea stie deja si face la fel ca totii profesorii. Diriginta a sunat-o pe mama sa o intrebe de ce lipsesc, mama apoi l-a sunat pe tata, tata i-a spus bunicului meu care astazi mi-a facut o morala si ghiciti ce bunicul meu i-a propus tatei sa ma dea la scoala de meserii. Aseara am vorbit cu mama pe Skype si mi-a spus ca trebuie sa ma duc la scoala ca sa imi inchei situatia si o sa ma mute in semestrul al II-lea. Tata a spus ca o sa vina luni la scoala sa vorbeasca cu profesorii si mi-a mai spus ca sa-i spun ce copii isi bat joc de parul meu ca ii plezneste pe toti. Este o problema, acolo la mine la scoala e o profesoara care numa daca ii spui ceva cu privire la ce face ea cu elevii ii sare tandara si continua mai tare cu mai mult tupeu. Stiu asta ca mama o mai vorbit o data cu ea si atunci a inceput sa ma faca de ras in fata clasei si sa-i intoarca pe colegi impotriva mea. Iar acum ca a prins alta ocazie sa isi bata joc de mine de ce sa nu profite? Imi e frica de ce se va intampla ca tata nu e cel mai pasnic om si nici profesoara cea mai intelegatoare. Vreau sa-mi raspundeti la urmatoarele intrebari:

1. Sunt bolnava ca mi se deschide parul asa de tare?

2. Am albinism?

3. Pot sa ma mut in sem al II-lea?

4. Credeti ca este bine ca sa discute parintii mei cu profesorii si cu colegii? pentru ca atunci iarasi toti o sa se intoarca impotriva mea.

P.S: Uita-ti id-ul meu rocoroco582@yahoo.com
pentru cei care vor sa vorbeasca cu mine. Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca!

4 răspunsuri:
| NameHarris a răspuns:

Si asta ar fi o problema eu le aratam si *** sa taca din gura happyCe ii doare pe ei ce faci tuwinkingPoti merge la director sa-i explici situatia si ca se iau profesori de tine si vor tacea si daca tac profesori tace si prostimea din jurwinking

| TeckTonik997 a răspuns:

1. nu putem stii 2. nu putem stii, intreaba-ti parintii daca te pot duce la un doctor dermatolog 3. da 4. da, profii te vor crede daca parintii confirma si vor lua masuri impotriva celor care te barfesc

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Am o groaza de cunostinte carora li se deschid pe timpul verii culoarea parului din cauza soarelui. Nu vad de ce ar fi asta un motiv ca toti sa-si bata joc de tine..si ca sa vezi,o fac pana si oamenii adulti,maturi care probabil au si copii acasa. Colegii tai sunt rautaciosi, si asa sunt majoritatea copiilor la varste de genul. Ce ma intriga este de fapt comportamentul profesorilor. Si daca te-ai vopsit care-i problema?! Nici comportamentul tatalui tau nu este de laudat, dar cred ca si tu stii lucrul asta.
Poate a venit timpul ca tatal tau sa vina la scoala si sa aiba o discutie serioasa cu profesorii si colegii, iar daca o sa se intoarca toti impotriva ta, poate o adresare directa la Minister n-ar strica.

| TipaS a răspuns:

1. Nu nu ești bolnavă. Și mie mi se deschide părul și când eram mică eram brunetă, iar acum aproape blondă.
2.Nu avem de unde să știm asta.
3.Da
4.Este bine, încearcă și tu sa discuți cu colegii tăi, fii tupeistă.

Baftă!