| LudwigAlkohol a întrebat:

am 15 ani si sunt batut de mama mea... Tot timpul ma ameninta ca ma dau afara din casa si ca ma bat pana nu mai respir. Tin minte toate timpurile cand m-a batut si ma tragea de par, de haine, etc. ce pot face acum?

6 răspunsuri:
| uchihasasuke09 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu un psiholog, o ruda in care ai incredere sau cineva. Poti suna si la protectia copilului sau politie.Violenta nu e o solutie.Dar de ce te bate? Consuma alcool sau substante interzise, aveti probleme cu banii, sunt certuri intre membri familiei? Nu e normal ce face si trebuie sa scapi cumva din situatia asta, fa ce am spus mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce te bate? ce-ai facut? sau fara motiv?

| Violleta2022 a răspuns:

Este cumva implicat consumul in alcool, in violenta asta?
Suna la Politie daca te bate!

| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai nimic să-ți reproșezi și dacă prin dialog nu rezolvi nimic, pune mâna pe telefon (protecția copilului)

https://www.protectiacopilului6.ro/......i_pg_0.htm

| Antoniamaria89 a răspuns:

Treaba e simpla, poți sa suni la Telefonul Copilului (116111) specialiști de acolo te pot îndruma în problema ta.
Telefonul Copilului este o asociație care se ocupa de maltratarea copiilor, abuzuri sau violente
Suna cu încredere.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!