| Crysa19962017 a întrebat:

Am 20 de ani si imi doresc foarte mult un bebe.Eu si sotul meu tot"ne chinuim"de 2 luni si nici un rezultat.Am respectat si calendarul menstruatie, dar nimic.Astept pareri.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| LadyDee89 a răspuns:

Nu e chiar asa usor! unii reusesc dupa 6 luni, altii dupa cativa ani, perfect sanatosi! ar trebui si niste analize, sa vedeti ce si cum, ca sa stati mai linistiti! daca puteti face copii, daca aveti rh diferit bebe vine mai greu! nu stiu exact cum se numeste, dar e la farmacie ceva ce iti arata exact cand esti la ovulatie! bafta

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu astepti pareri de pe internet, ci sa mergi la un ginecolog sa faci investigatii, pentru a stii cu siguranta daca nu ai tu o problema gineoclogica (chisturi, trompe infundate, uter retrovers samd).

Doua luni de incercat nu este de ajuns, mai faci sex in fiecare zi a perioadei fertile si abia peste cateva luni mai vezi daca ramai ori nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

2 luni nu e o tragedie. Pareri daca vrei o sa obtii de la un medic in urma unor analize mai amanuntite

| Lioana a răspuns:

De ce te grabesti asa tare? Esti tanara, poate prea tanara pentru a avea deja un bebe. Fii mai relaxata. Nu face dragoste in scopul de a ramane gravida ci din placere. Copilul va veni si el cand va fi momentul.

| Crysa19962017 explică (pentru Lioana):

Da asa este! Multumesc