| Alex_Andra_Renata_1995 a întrebat:

Buna ziua am 21 de an si am fost fiagnosticata cu sindromul ovarelor polichistice daca mai are cineva dati un sfat vreau sa raman insarcinata

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sindromul ovarelor polichistice este reversibil daca faci ce trebuie, adica renunti la niste mancaruri care ti-au declansat sindormul!
Incearca sa vorbesti cu un nutritionist si sa manaci cat mai sanatos, echilibrandu-ti organismul cu hrana sanatoasa!
Sunt tratamente naturiste pe internet pentru asta, sunt recoamndari de diete si sfaturi de ce este bine sa consumi si ce nu, citeste despre asta.
Eu stiu 2 persoane cu ovare polichistice care au nascut anul trecut amandoua, dupa 2 ani de la diagnostic.

| vocea a răspuns:

Un nutritionist te va ajuta sa depassti aceasta etapa grea, crede-ma el este cel mai in masura sa faca treaba asta, multa sanatate.

| BeautifulSunflower a răspuns:

Cauta pe net,, sindronul ovarelor polichistice si sarcina" si ai sa vezi pe forumuri experienta altor femei care spun ca au facut copii, dar mai greu.