| Carinaaa111458opf a întrebat:

Am doua fete care își doresc un bicshon.Care este mai rentabil un bichon maltez sau unul frese.Va rog sa argumentați răspunsul! Bischonul drese este de talie mica iar Bischonul maltez de talie medie? Cărei rase ii cade mai mult par? Care este mai jucăuș? Care este ușor de dresat? De la ce vârstă de poate adopta un câine?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FlorescuDiana a răspuns:

Cel maltese este de talie medie.
Preferabil ar fi unul maltese, pentru ca cel frese necesita mai multa îngrijire. Cat despre par, eu am un bichon maltese și nu îmi lasă par deloc, doar uneori cand uit sa îl pieptan.
Ambii sunt jucăuși și ușor de dresat, atât timp cât este înțelegere și iubire intre stăpân- câine.