| Adelina13062014 a întrebat:

Am fost intr-o relatie timp de sase ani, joi am postat aici am primit raspunsuri si vreau sa le multumesc celor care au rupt din timpul lor sa imi raspunda. Cum un necaz nu vine niciodata singur, destinul s-a gandit sa imi mai traga o palma ca sa zic asa. In luna decembrie 2019, prietenul meu de atunci a fost plecat intr-un teambulding in Amsterdam timp de patru zile. Sambata pe zi primesc pe messenger (Facebook), mesaj de la o domnisoara (colega de munca) care imi spune ca este insarcinata cu el si ca este timpul sa il las sa isi faca familie. Am discutat cu el si mi-a spus ca in a doua seara dupa ce au terminat cu munca in interes de serviciu si dupa cateva pahare a,, incurcat,, camerele si a nimerit la ea. Ce s-a intamplat nu are rost sa scriu. Acum problema este ca el a plecat de acasa si s-a mutat la ea. Tipa asta din ce am inteles de la un alt coleg de al lui mai are acasa doi copii din doua relatii diferite si este cam imprastiata cu diferiti baieti din firma. I-am spus si lui sa se mai gandeasca si sa analizeze situatia si de ce nu sa ceara un test de paternitate. Degeaba. Se loveste de refuzul ei de a face acest test. Ce pot face in aceasta situatie sa il aduc inapoi? De ce tocmai acum dupa atata timp s-a trezit ca este gravida? Azi dimineata am incercat sa il sun sa ne intalnim pe teren neutru sa discutam, dar mi-a raspuns ea si mi-a spus,, ARE FAMILIE ACUM. S-A P*SAT PE CEI SASE ANI CU TINE,,. Fosta soacra nu crede ca acest copil este al lui si incearca sa ii deschida ochii insa degeaba.

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

L-ai pierdut.

| Drimmero a răspuns:

Nu inteleg cum e posibil sa mai vrei inapoi acea persoana care te-a parasit si te-a inselat, mare ti-e gradina...Doamne. Pune piciorul in prag si ia-o de la capat,, nu s-a terminat lumea de barbati.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar stai asa... a plecat de acasa si s-a mutat la ea, te-a inselat si tu stii asta nu? Pai si care este problema? De ce te ingrijorezi de el?
Ce naiba de pahare a incurcat, e animal? Daca dupa 6 ani te-a inselat... gata, stiu ca este greu dar trebuie sa treci peste, de ce tot stai dupa el? E problema lui ce face, tu nu ar trebui sa mai ai legatura cu asta, doar nu ai vrea sa ai iar o relatie cu cineva care te-a inselat, nu?

| Adelina13062014 explică (pentru DoarBogdan):

Faza este ca eu am discutat în acele zile (mesaje, apeluri, apeluri video), dar probabil actul sexual s-a consumat când,, dormea,,. De băut știu ca au băut postând poze pe Facebook, Instagram etc.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Adelina13062014):

Dar nu este vorba de actul sexual in sine... este vorba de etica si morala. Cum sa se consume cand dormea?

Sau ma rog... vad ca nu ai nicio problema ca te-a inselat. Nu poti sa faci nimic, face un test de paternitate, vede daca este tatal copilului si gata.

| Adelina13062014 explică (pentru DoarBogdan):

Am specificat mai sus ca domnisoara refuza sa faca un test de paternitate.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu vrei sa aduci inapoi un astfel de TIMPIT? Scuza-ma, dar altfel nu il pot numi! Daca era beat si "a incurcat camerele" poate ca nici macar nu a facut nimic cu aia. Sau nah, a facut, dar atita vreme cit ea refuza un test de paternitate, se pare ca si-a gasit un prost care sa ii creasca copiii. Nu fi trista, se mai gasesc si oameni mai normali pe planeta asta...

| Freya1 a răspuns:

Asa se explica de ce tot vroia el sa dea bir cu fugiti, nu il deranja atat de tare faptul că mama ta isi face prezența la voi cat il freca faptul că îl așteaptă desalata la ea.
Cred si consider ca daca te iubea macar 1% si ii părea rau pentru ce a facut stătea în continuare cu tine daca tu tot ai acceptat și ii cerea prin instanța dansei testul de paternitate. Daca el nu vrea sa stea cu ea poate sa nu ii plateasca pensie alimentară până nu se face un test de paternitate sa vada daca e a lui copilul.Dar ceva imi spune ca ei au o relație în adevăratul sens al cuvântului si nu te-a înșelat doar asa din "greseala".
Oricum ar fi situatia, tin sa te anunt ca peste asa ceva nu ar trebui să treci, ar trebui să ai minimul de demnitate in tine si sa il lasi pre fraier sa creasca plozi tuturor din firma ca asa cum sa întins cu el se va mai întinde si cu alti.Ai o casa a ta acum, probabil un loc de munca ai tot timpul din lumea sa iti refaci viata.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Se pare ca destinul doreste sa te puna pe calea cea buna.

Uneori, ca sa poti sa mananci o prajitura buna, trebuie sa iti golesti farfuria de rahat.

Urmeaza destinul. Mergi mai departe. Esti o persoana care merita mai mult decat pe obositul ala.

Lasa-l cu familia lui.

Tu fa-ti familia la care ai visat.

| Adelina13062014 explică (pentru cristimihailov):

Mda.
Azi dimineață am primit un mesaj de la el în care își cerea scuze și spunea ca vrea sa se întoarcă. Când l-am întrebat ce s-a întâmplat mi-a spus ca a găsit în telefonul o aplicație de dating/sex Tinder sau Badaboo ceva de genul, iar acolo erau conversații și poze trimise la diverși. Ma luase cu dulcegării,, sa ne luam o vacanta amândoi și sa venim trei,, ca trece diseară pe la mine sa bem un vin și sa stam de vorba?‍♀️?

| supadeceapa a răspuns (pentru Adelina13062014):

Îmi place cum face ping-pong cu voi laughing. Nici el nu mai știe care-i roata de rezervă.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Poți să ai și tu puțină demnitate, te rog eu? N-am mai citit de mult o poveste atât de cretină. Sunteți despărțiți, vezi-ți de viață. Ce rost are să te chinui să aduci înapoi un așa mameluc? Vorbești de parcă ți l-a furat și îl ține legat undeva.

| Cduncfujndf a răspuns:

Și dacă nu e copilul lui, care e faza? Te-a înșelat, de ce îți mai pasă de el? Dacă e prost lasă-l să crească copilul altuia.
Nu înțeleg persoanele de genul tău, care sunt înșelate, jignite, bătute de iubiți și tot continuă să stea cu ei. Eu înțelegcă ai sentimente pentru el, poate chiar îl iubești...Dar cel mai bine e să îl lași în pace. Și să îți vezi de viața ta. Dacă te întorci la el, pot spune că vei fi o cârpă, cu care își permite să facă ce vrea. Nu înțeleg cum poți să te umilești așa de tare, adică nu ai și tu orgoliu? Să stai împreună cu un om care te-a înșelat, și care acum stă cu aia?
Lasă-l dracu în pace, poți să îți găsești și pe altcineva, sau de ce nu să rămâi și singură.
Și ține minte, niciodată băutura nu e o scuză.

| adelina29 a răspuns:

Precis ai auzit-o destul dar îți zic cu compasiune, nimeni nu merită un bărbat așa și nicio calitate de a lui nu poate spăla faptul că te-a înșelat, indiferent de circumstanțe. Ești o femeie în toată firea și ești capabilă să îți dai seama că e un gunoi pentru faptul că îl doare fix în 14 că te-a rănit sau că te pierde, după atâția ani.
Te rog, du-te mai departe și găsește-ți pe cineva care să te respecte. Comoditatea îți ucide orice șansă la a fi fericită și nu ar trebui să-i permiți să se instaleze, mai ales cât încă ești tânără și poți face orice cu viața ta. E dureros dar îți promit, te va înșela din nou și nici atunci n-o să-i pară câtuși de puțin rău, jucând după cum se comportă acum.