| Mazare_Alina-Lacramioara_1997 a întrebat:

Am mai scris acum ceva timp si acum revin. Am o relatie de 1 an si 2 luni, timp de un an am stat impreuna. La inceput a fost totul ok, ma simteam cea mai apreciata si toata lumea imi spunea asta. Dupa cateva luni a intervenit gelozia din partea mea, eram obsesiva. El a incercat mereu sa imi demonstreze ca nu am nici un motic, ce-i drept nici nu mi-a dat vreodata. Si asa au inceput certurile, el m-a iertat mereu pentru iesirile nervoase, pentru faptul ca ii vorbeam urat si toate astea. In ultima vreme, mi-a tot zis sa incerc sa nu mai caut cearta, sa ne fie bine. Am incercat dar imi este foarte greu, mereu mi-e frica sa nu ma insele. Saptamana trecuta i-am vorbit foarte urat in timp ce ne certam, a inceput sa planga si mi-a zis ca sufera mult, ca il fac sa sufere. dar m-a iertat. Marti am avut din nou o disputa, el mi-a explicat situatia de vreo 3 ori in schimb eu nu am lasat deloc de la mine si i-am zis ca ma minte. De atunci mi-a zis ca nu o sa ma sune ca mereu caut cearta cand vorbim la telefon si am vorbit prin mesaje, a fost putin rece cu mine, mi-a zis ca mi-a iertat multe dar eu nu las deloc de la mine, am recunoscut ca l-am ranit si mi-am cerut scuze... m-a iertat, in sensul ca nu s-a despartit de mine, dar a fost distant. Aseara am fost la o nunta, noi care dansam mereu si ne distram, aseara nu ne-am ridicat deloc de la masa, era foarte abatut... Evident i-am pus multe intrebari, ca daca are pe alta si toate astea si mi-a spus ca nu are timp de asa ceva si nu isi bate joc de el in primul rand sa ma insele. Azi mi-a dat mesaj ca a luat bilete sa plecam in Austria de sarbatori, m-am bucurat mult cand am vazut ca inca se gandeste la un viitor in doi. Cum as putea sa remediez totul? Sa nu il mai vad suparat pe mine

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Vorbeste cu el si recunoastei ca ai o problema va fi primul pas pentru a te intelege si asa va vedea ca iti pare rau.Nu mai fi orgolioasa si fa-ti o progtamare la psiholog.
Daca nu faci asta si vei continua exista posibilitatea chiar sa te insele pana la urma ca sa nu il mai cicalesti degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai noroc.Altul se despartea de tine de la prima criza.Renunta la gelozia asta stupida

| Unindividn0rmal a răspuns:

Buna! Ai mare noroc si pentru binele lui desparte-te de el... il ranesti tu si gelozia ta...