| hek a întrebat:

BUNA ZIUA AM O INTREBARE in curte am 2 case una batraneasca si una noua. pe aiai batraneasca am tras curent, iar la aia noua sunt racordat de la aia batraneasca. aia batraneasca e pe numele tatalui. DAR EL ESTE DECEDAT! daca ma racordez de la asta noua trebuie sa mai platesc ceva la renel. instalatia de la casa noua este pusa.deja numai trebuie tras racordu.eu nu am acte la casa batranesca ce as putea face. MULTUMESC >ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce ai spus trag concluzia ca vrei ca racordul sa fie pe numele tau si atunci va trebui sa faci o cerere, la furnizorul de energie electrica si sa-ti faca un racord direct pe casa ta. In acest caz nu are importanta casa veche, este destul daca noua casa este pe numele tau. Numai bine!

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Pai ar trebui sa faci acte pe casa batraneasca, sa faci succesiunea, apoi sa mergi cu noul CF si cu fostul contract la regie ca sa-ti faca contract pe numele tau.