| Al_Ella_1986_HVKt a întrebat:

Am o prietena care a cunoscut miercuri seara in barbat. Ea este din Iasi, el din Constanta. Ea are 34 de ani, el are 37 de ani. De miercuri seara, tipul ii spune ca o iubeste, ii trimite pupici, inimioare si poze cu el. Prietena mea nu stie mai nimic despre el. Au facut schimb de numere de telefon. Pana aici toate bun, dar ieri la amiaza tipul i-a cerut poze nud, spunandu-i ca sa vada daca ea tine la el, aseara i-a trimis el poze nudei. Acum el insista ca prietena mea sa-i trimita poze sexi cu ea, ca să-i arate cat de mult tine la el. Dimineata el i-a spus "De ce te-ai trezit asa devreme? Nu mai poti trai fara mine?" Mi-am dat seama ca tipul o manipuleaza psihic si emotional. Eu am intrat la banuieli si ma tem sa nu fie proxenet. Voi ce parere aveti?

57 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e intreg la cap, discuta cu ea sai bagi in cap ca ala nu e omul potrivit

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am o parere ca o femeie la 34 ani e capabila sa se fereasca de ciudati? Nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că la 34 de ani, este naivă ca la 13. Și îi lipsește a naibii de mult un bărbat, de parcă Iașul ar fi un loc pustiu.

| Drimmero a răspuns:

Dar prietena ta la 34 de ani degeaba are anii astia? Nu judeca si ea situatia, una alta. Auzi cardeala pe ala, cica o iubeste dupa 2 zile, ti-ar prostii ai dracu. Ori e un proxenet, ori ala e atat de no lifer incat se indragosteste de la prima ''tastatura''.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Drimmero):

Neah, le lipsește materialul de labă și sunt multe tute care pică la dragostea asta de două zile laughing

Nu zic că nu e și o șansă de 10% să fie proxenet, dar cel mai probabil e un simplu bombardier nef***t total inofensiv și cred că orice fată a avut în viața asta minim unul de genul în mesaje, doar că unele au și puțin respect de sine și nu acordă atenție acestor specimene big grin

| siriusblack98 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Dar ție așa puțin nu ți se pare trasă de păr povestea? O femeie de 34 de ani să pice la vrăjeală din asta ieftină de copii de 15 ani mi se pare absurd.

| AnastasiaK a răspuns (pentru siriusblack98):

Din păcate, chiar există multe proaste și proști pe planeta asta. Pică unele de 30 de ani la o vrăjeală la care nu picam eu când aveam 14...nu știu de ce, dar nici nu e problema mea. Mă îngrijorează doar că astea au drept de vot și în general nici nu prea știu cum e cu contracepția...

| siriusblack98 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Atât voiam să știu. O să îmi încerc și eu norocul cu aceste milf-uri mai puțin știutoare de lucruri și cu o viteză a "procesorului" mai lentă decât media big grin

| AnastasiaK a răspuns (pentru siriusblack98):

Wait, what? La 30 de ani e deja vârsta de milf? sad amr 6 ani...hai că mă duc să plâng.

Baftă! laughing

| Drimmero a răspuns (pentru AnastasiaK):

"Neah, le lipsește materialul de labă și sunt multe tute care pică la dragostea asta de două zile " Chiar si cand ai peste 30+ ani?

Da, e aiurea ce fac ei, dar mai prost e ala totusi care da, daca dupa 2 zile o suceste ala cum vrea iti cam dai seama cat de vulnerabila e.

| Mosotti a răspuns:

Parerea e simpla, sa NU ii dea poze nud, ca ala poate sa le dea pe tot netul, asa ca...e simplu, nu are cum sa o iubeasca asa in 3 zile, ce dracu! Asa fraiera e?
Sa nu trimita, nu o iubeste deloc, vrea ori sa se distreze doar, si sa o atraga sa faca doar sex, ori sa puna pe tot netu fie in bataie de joc, fie sa o santajeze apoi.

Daca o manipuleaza, ai o prietena ingusta la minte, daca nu s-a prins de chestie, mai ales ca nu are 15 ci 34 de ani!
Oricum ce ai zice, ea la fel face, deci las-o sa se dea cu capu de pragul de sus. poti sa incerci sa-i spui, dar cred ca e degeaba.
S-au terminat barbatii din tot Ias-ul?! Sa cunoasca in orasul ei, sa se vada, sa vada ce o fi, nu asa si online si in 3 zile.

Ca asa uite ii zic si eu dupa 3 zile "te iubesc pana.te nimeresc", ea crede?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca la 34 de ani tipa pica la astfel de manevre, e trist. Rau. In alta ordine de idei, si eu sunt in Iasi. Zi-i ca ii faci lipeala cu cineva care vrea sa o scoata in oras la un covrig. No strings attached. P.S. Asta cu cerutul de nuduri mi se pare de o tristete maxima...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai si unde a mai ajuns povestea asta? Ceva noutati? Nimic-nimic?

| relian a răspuns:

Ca idee tu cati ani ai?

| Freya1 a răspuns:

Nu am cum sa inteleg cum o femeie de 34 de ani nu face diferenta dintre un om normal si un retardat disperat de viață.
Niciodata un om cu toate tiglele pe casa nu o sa iti spuna din prima zi cand te cunoaste ca te iubeste, iti face numai declaratii de dragoste si de a doua zi iti cere poze dezbrăcată. Oameni de genul sunt niște oameni cu probleme psihice, obsedați si disperați de viață.Iar daca prietena ta ar fi cu capul pe umeri nu ar mai tine legatura cu astfel de om, dar cine stie, uneori cine se asemăna se adună.

| anonimg a răspuns:

Prietena ta trebuie sa renunte de urgenta la acel ciudat. Orice amenintare fizica, psihica sau emotionala trebuie inregistrata si declarata la politie fara amanare. Un astfel de individ a depasit orice scupule si trebuie pastrata distanta fata de acesta.
Daca este nevoie se schimba si numarul de telefon.
Trebuie intrerupta orice comunicare cu el. Sa is se spuna simplu: "Nu esti genul meu, in sensul ca nu imi place caracterul tau".

| Andreeush a răspuns:

La 34 de ani ar trebui să fie matură, să gândească un pic.

| Sofer a răspuns:

O vrăjește sa pice în plasa lui și nu e ok. Sa nu se bage și sa renunțe la el.

| johnnny123 a răspuns:

Oare cat de greu este pentru o femeie de 34 de ani sa recunoasca un pradator sexual?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Adică la 35 de ani imediat, tu încă nu ai aflat că nimeni nu te iubește de pe o zi pe alta? Omul a expus destul de clar că e idiot. Dacă e destul de naivă să îl mai bage în seamă e cam... blondă situația.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ban si adio!
saracu' s-a indragostit pana la nud de miercuri pana vineri
nici nu ai cum sa stii ca el e in poze si nu sunt poze p0rno de pe undeva
iar apoi tipa se trezeste santajata ca doar e dragoste mare d'omle

| Floridori a răspuns (pentru Zuzu1991):

"S-a indragostit pana la nud" laughing laughing laughing M-a facut sa rad copios asta.Iti multumesc ca m-ai facut sa rad azi.O seara placuta!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Floridori):

Merci rolling on the floor

| siriusblack98 a răspuns:

Prietena ta are 34 de ani și gândește atât de puțin sau este chiar așa disperată încât să își piardă timpul cu din ăștia? Trist.

| Floridori a răspuns:

Nu cred ca este proxenet.Cred doar ca este un lab*giu libidinos.Scuze de expresie.Imi este greu ca la varsta asta, prietena ta "pune botul" la o vrajeala atat de ieftina.Ar trebui sa aiba si ea niste standarde, nu mai are 15 ani ca sa se topeasca cand un tip o cunoaste miercuri dimineata si miercuri seara ii spune ca o iubeste.Ce copilarii sunt astea?! Sa il blocheze si gata! Este persoana adulta deci poate trimite poze la cine vrea si cum vrea, deci nu e vorba de asta.E vorba ca nu intelg cum o femeie de peste 30 de ani are rabdare sa asculte astfel de labareli.Scuze daca am fost mai directa dar daca vrea o relatie, isi poate cauta o persoana care sa vrea sa o cunoasca inainte de a-i face declaratii de dragoste.Nu stiu tie, dar mie acest comportament libidinos imi provoaca greata.Scuze inca o data pentru exprimarea mai directa dar uneori imi mai fierbe si mie sangele...

| Yuoia a răspuns:

Ai dreptate. Dar ea la 34 de ani cum se poate lasa astfel manipulata? La varsta aia trebuie sa stie ca un barbat nu te iubeste instant. Dar cand mai cere si poze nud... ca sa-i trimiti, ori ai 8 ani (credulitate) ori esti usuratica!

| AliGab a răspuns:

Daca prietena ta vrea sa isi pastreze demnitatea si linistea, sa ii dea ignore si block peste tot tipului

| DarthNiger a răspuns:

Pai automat ar trebui sa renunte sa mai vorbeasca cu acel individ mai ales prin faptul ca cere poze indecente cu o femeie pe care nici nu o cunoaste personal, ceea ce mi se pare ciudat, gandind logic asta ar face orice femeie in acest caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aolo iar din aia? laughing Obsedati frate.
Fugiti cat mai puteti. Pai primul semn ca e ceva ciudat e partea cu poze nud. Ala nu vrea decat sa se distreze si el aveti grija la metoda "loverboy" practicata de proxeneti si interlopi, nu e de gluma.
Daca iti place cineva cu adevarat iesi la intalnire, o scoti in oras nu ii ceri gata poze goala ca doar asa imi poti arata ca ma iubesti.

| christall a răspuns:

Cand o persoana ii spune altei persoane ca o iubeste in prima zi..nu e ceva serios. Si ii mai cere si poze nud. Tu ce crezi?

| Mopmop a răspuns:

Ar fi ideal sa ne spui daca poti mai multe amanunte. Din ceea ce ai scrii eu am inteles asa : tipul este un mic retardat care incearca si el o metoda ca sa agate ceva. Replica lui cu te-ai trezit dimineata ca nu poate trai fara el denota un pic de inteligentahappy E plinna lumea de femei si barbati care pun botul la vrajeli ieftine! Sfat: blocat pe FB si pe numarul de telefon!

| badpanda a răspuns:

Cat de proasta poate sa fie prietena ta?

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru badpanda):

Nu este rostul de jigniri. Eu am intrebat doar daca tipul poate fi proxenet. Daca el este proxenet, atunci ea se afla intr-un mare pericol!

| badpanda a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Ea este o mare proasta si isi merita soarta.Ce este asa greu de priceput?

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru badpanda):

La jigniri suntem primii, dar la ceva bun nu!

| badpanda a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Tu esti prietena, asa-i?

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru badpanda):

De cate ori trebuie sa spun ca, eu pe Facebook nu dau accept si nu vorbesc cu oricine ca sa intelegeti?

| Floridori a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Si daca se dovedeste ca nu e proxenet, sa zicem, atunci situatia ti se va parea naturala sau cum? Adica asta este singurul semn de intrebare in cazul asta? Pe mine nu ma intereseaza daca este vorba de tine sau altcineva dar cu scuzele de rigoare, femeii de care vorbesti, ii cam moare neuronul de singuratate...

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Vrei sa afli secretul femeilor independente si pline de bani?

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

laughing STOP...Standard studio laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Lorena Lupu laughing

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Stim cu totii ca este vorba despre tine, asa ca de ce ai pune intrebari despre problemele altora? Sa fim seriosi, tu esti idioata care a cazut in plasa.Despre tine este vorba. laughing)

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru IonutSiAtat92):

Nu este vorba despre mine. Eu pe Facebook nu dau accept la oricine, asa ca nu spune ceva daca nu ma cunosti!

| tzionut a răspuns:

Salut. Atatea controverse pentru nimic. Din ce observ tipul ori are probleme mari la capitolul incredere personala, ori a avut o relatie mai lunga care s-a finalizat si incearca sa treaca peste cu metode de agatat pubertale.
Doua lucruri sunt clare: Clar tipul nu are cum sa o iubeasca pe prietena ta intr-un timp atat de scurt. Relatiile la ditanta nu au mers niciodata.
Sfat. Prietena ta sa ii comunice ca lucrurile merg prea repede pentru ea (daca ii place de tipul respectiv), si pot sa discute in continuare inca cateva luni. In cateva luni ori se plictiseste si dispare, ori ajunge sa il cunoasca si sa iasa ceva mai mult. Totul depinde de cat de compatibil sunt.
In nici un caz sa nu trimita poze cu ea nud pentru a nu fi santajata in viitor, sau sa nu se trezeasca pe vreun site xxx.

| Alexia1208 a răspuns:

Eu cred ca este un LOVERBOY. Scopul acestor persoane este sa manipuleze fata sa nu mai aibă încredere in ea (in ce simte si cum arată) ci doar in el (cum spune el așa e) și atunci o sa devină dependenta de el. Tipul o sa bage faza ca hai sa ne mutam împreuna pentru ca am nevoie de tine lângă mine și și tu ai nevoie de mine lângă tine și atunci își arată fata adevărata și anume aia de proxenet. O sa o bată, o sa o umilească și o amenința sa nu spună nimănui. Ori o pune sa se prostitueze aici in România, ori o duce el in alta țara ori o pasează altcuiva. Pana nu ii cunoaște familia, anturajul, locul de munca, studiile (deși toate astea pot fi aparente, adică sa însceneze și lucrurile astea) NU II DA POZE CU EL. NICI MĂCAR SA NU SE VADĂ! De preferat e sa încheie elegant, iar dacă nu merge elegant direct block și pa. Sa nu șteargă conversațiile, sa facă capturi de ecran la tot și sa îți trimită pentru ca dacă e sa i se întâmple ceva tu sa ai dovezile și sa poți merge la poliție. Spune-i sa nu se joace, e foarte periculos!

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Alexia1208):

Si eu cred ca tipul este un Loverboy. Miercuri seara a cunoscut-o, iar joi la amiaza ii cere poze nud. De ce? Ca sa vada daca este buna pentru prostitutie. Ba i-a trimis poze nud cu el. De ce? Pentru a o determina sa trimita si ea.

| supadeceapa a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Toți libidinoșii cer nuduri, nu cred că e loverboy la 37 de ani, mai ales dacă e și vreun pârlit cu 2 dinți în gură.

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru supadeceapa):

Nu este deloc un parlit cu 2 dinti in gura, tipul arata chiar bine!

| supadeceapa a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Ești sigură că e el în poze?

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru supadeceapa):

Da! Aseara el i-a trimis poze nud pe care si le-a facut în baie, si este aceeasi persoana ca cel din pozele de pe Facebook!

| supadeceapa a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

De asta nu și-a luat încă block? laughing

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru supadeceapa):

O fi aratand el bine, dar minte n-are!

| supadeceapa a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Atunci să-i dea jet. Nu văd niciun motiv pentru care i-ar da atenție unui asemenea ratat.

| badpanda a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Poxenetii nu cauta batranici, cauta prospatura.
Aici problema este alta si tu nu pricepi nimic.

| DarthNiger a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Dar prietena ta la 30 de ani nu isi da seama ca nu e normal ceea ce face tipul acela? oricare ar fi intentia lui, un barbat normal nu cere nuduri la femei necunoscute pe internet, daca ea nu e in stare sa isi dea seama de lucrul asta eu zic sa renunte la internet fiindca in modul asta poate fi pacalita de orice individ sinistru.

| Elenasaveta5550 a răspuns:

Eu cred că este nebun?

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Elenasaveta5550):

Eu nu cred ca este nebun. Ceea ce face tipul, seamana a fi metoda "Loverboy"!