| Rama89 a întrebat:

Buna ziua! Am o problema asemanatoare cu ce mi s-a mai intamplat in trecut. Am facut o obsesie pentru un barbat mai in varsta decat mine. De cate ori il vad am niste emotii groaznice si nu stiu ce sa mai fac sa nu ma mai gandesc obsesiv la el. Parca ma si atrage fizic dar este insurat si nu vreau sa stric casnicia omului. El nu stie aceste lucruri si nici nu i le voi spune vreodata. Am mai avut aceasta problema in trecut cu un vecin tot mai in varsta ca mine. Nu inteleg de unde vine aceasta atractie (obsesie) pentru barbatii mai in varsta. A mai trecut cineva prin asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

E ceva psihic din subconstientul tau, asta e clar, de aceea dezvolti o obsesie.
Eu zic ca sa nu suferi ca cineva nu iti impartaseste aceleasi sentimente sa cauti pe cineva mai mic de ani sa zicem intre 30-40 de ani si de preferat necasatorit

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este curierul sau vecinul?

| Simpatic a răspuns:

Se numeste "boala Irinel Columbeanu" atractia unei persoane tinere fata de mosi.
Daca mosii ar fi si bogati te-as intelege, altfel NU.
De ce nu cauti tu pe cineva de varsta apropiata tie? poate sa fie cu 1-2-5-7 ani mai mare

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru SevenScents):

Nu a zis varsta asa e, dar a zis un barbat, m-am gandit ca ea fiind mai mica se poate sa fie 15-20 de ani diferenta intre ei... poate sa o lamureasca cu un coment ulterior daca am intuit bine sau nu.
Pana atunci ai sesizat foarte bine ca m-am inselat in prima faza.

| Rama89 explică (pentru Simpatic):

Eu am 32 el are 53 de ani. Nu am avut pana acum o relatie serioasa si poate de aceea ma simt atrasa asa tare de el. Dupa parerea mea el este barbatul ideal desi nu este vreo frumusete rara dar atractia fizica e puternica.

| Simpatic a răspuns (pentru Rama89):

E ceva psihic din subconstientul tau, asta e clar, de aceea dezvolti o obsesie.
Eu zic ca sa nu suferi ca cineva nu iti impartaseste aceleasi sentimente sa cauti pe cineva mai mic de ani sa zicem intre 30-40 de ani si de preferat necasatorit

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vine din adânc. Soluția este să eviți.

| wildthing a răspuns:

Eu am avut o alta problema. Babele se indragosteau de mine.

Răspuns utilizator avertizat
| nicunicu3 a răspuns:

Astea cer ziceti de ce fiindca multi sunt timizi de varsta ei si prosti care nu au tupeul sa se duca sa vorbeasca cu ea relaxat si sunt cacati pe ei si nu lucreaza la corpul lor sa fie si mai maturi

| Rama89 explică:

Este si o atractie fizica pe langa obsesia ce am facut-o pentru el. Nici eu nu stiu exact ce simt, sunt confuza. Stiu sigur ca el nu simte nimic pentru mine, totul se intampla in mintea mea. As vrea sa imi revin ca deja de peste 3 ani trec prin aceste stari.