| StefanMariana a întrebat:

Bună ziua, am o rugăminte, știe cineva o casă la curte părăsită cu propietar sau nu? Doresc să iau legătura cu promotorul sau cu oricine răspunde de casă. Pentru ca suntem 1 familie cu 6 membri, unii mai în vârsta și doi minori, dar noi ne dorim sa plătim utilitățile cum ar fi lumina, apă etc.Si dacă nu are proprietar sper sa fie cineva care sa ne lase să locuim acolo cu condiția sa ne plătim utilitățile și eventual sa avem grijă de casă sau sa plătim o sumă de bănuți pentru a o închiria. Oricum ar fi doresc să mă ajutați pentru că a venit frigul și nu mai am unde locui.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Caută pe olx, la secțiunea de închirieri. Mereu vad pe acolo care caută exact ce vrei tu sa oferi. Ei dau casa, tu sa ai grija de ea, fără a da nimic în schimb.
Daca vrei, te pot ajuta, cînd mai vad, îți trimit linkul catre anunț.

| cristi202 a răspuns:

Nu e chiar așa! Uită-te pe olx la închirieri case, găsești care sa puna casa la dispoziție pentru ca chiriașul sa aiba grija de ea. Apare cate un anunț cam la o saptamana - doua. Totul e sa urmărești.

| nukeyly a răspuns:

Un cititor de contoare electrica sau gaz iti poate indica exact, ei umbla si vad multe.