| Adrian71782ib a întrebat:

Bună ziua. am si eu o poveste. dacă îi pot spune asa si nu stiu ce pot sa fac in situația in care sunt. Să o iau de la inceput, m-am întalnit cu o fata, am inceput sa țin legatura cu ea si cu timpul am inceput sa ținem unul la altul si ne-am luat cum ar veni, ne-am mutat la ai mei acasa. Cu timpul a fost niste discutii, ea nu a mai vrut sa stea cu ai mei si a plecat la maică-sa dar nu mi-a spus ce si cum sa putem rezolva problema. Am decis sa ma duc după ea la maică-sa din iubirea ce o am pentru ea, noi fiind la o varsta destul de mică, avand 17 ani si ea 16. Am stat la ea o lună si apoi i-am spus sa plecam in strainatate iar la ai mei pentru a ne face un viitor si cu timpul ne mutam la casa noastră. Nu a vrut, am plecat eu singur destul de dezamagit si acum sunt in straintate si intre mine si ea exista foarte multe certuri in fiecare zi, ea nu imi vorbeste frumos, ma tot jigneste in N feluri de expresii cuvinte chiar daca eu nu îi raspund ce aceeași moneda. Cand incerc sa comunic cu ea eu o ascult ca zice ea ceva dar cand vine vorba de mine îi spun ceva si incepe sa tipe sa zica 1000 de vorbe si sa nu ne intelegem. Cel mai mult ma deranjează jignirile ei care mă afecteaza destul de tare dar nu pot sa o las pentru ca o iubesc foarte mult, relatia noastra este de un an de zile, ce să fac? Va rog ajutați-ma.

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Asta nu e iubire, iar un an de relatie e prea putin timp ca sa cunosti pe cineva cu adevarat, mai ales ca nu ati fost mereu unul langa altul.Rupe relatia si cauta o fata care te trateaza cu acelasi respect si care nu tipa de fiecare data cand nu cadeti de acord.Plus ca ea nici nu si-a aliniat planurile cu ale tale.Ce ai de gand sa faci? Nu e deloc corect sa vii tu cu banii munciti, ridici casa si apoi astepti dupa ea.Iar la 17 ani nu poti sti mai nimic despre iubirea adevarata.Ce ai povestit aici e din aia repezita intre copii.Mai asteapta cativa ani si cauta pe cineva mai matur.

| Freya1 a răspuns:

În primul rand la ani aia v-ai grăbit și nu știu cum v-au permis părinții sa mergeți asa de acasă.
Și da, pot sa înțeleg ca la ani tai nu ti-ai permis chirie sau aa nu mai stai cu ai tai.Dar atunci, fa-ti familie când ești suficient de mare ca sa fi independent și sa nu mai fie nevoita fata sa ii agreeze pe ai tai.

| AdioTPU a răspuns:

Dar voi la 16-17 ani nu trebuia sa fiti la liceu? Eu cred ca v-ati grabit, v-ati luat prea tineri, prea neexperimentati si pregatiti pentru viata. De aceea insist pe aici in raspunsuri ca sa cauti un partener de viata doar atunci cand esti adult, matur si mai ales experimentat.a. Apropo, cine iubeste nu raneste pe celalalt, nici verbal nici fizic.

| 199onur7 a răspuns:

Nui bine ce faci sa ști un bărbat Adevărata niciodată nu va vorbi pe la spatele la femeia care o iubește cu Adevărat da cu Adevărat indiferent de ce ți-ar fi spus si facut si de tear fi înșelată cu altul tu ca un bărbat niciodată nu ar trebuie sa vorbește pe la spatele la inima pe care o iubești cu Adevărat da cu Adevărat si ce ai vazut tu atat rau ca ți-a zis poate la nervi vorbele alea altfel nu țile zicea la nevri zici la nervi omul greșește face spune da tu vi aicia si o vinzi asta faci o vorbești pe la spate un bărbat Adevărata nu ar face asta niciodată da niciodată si pe cine vorbești pe la spate tocmai pe cine pe ia pe ia o vinzi tu ca bărbat nu poți fi in stare sa vorbești astea cu ia? Nu-ți mai spun nimic frate decât să-ți fie rușine de ce faci mai bine sterge întrebarea frate ca nu-i bine deloc ce faci daca ai ceva sa-i spui ii spui ei nu so vinzi si sa so vorbești pe la spate astea nu le face decat un trădător Adevărată să-ți fie rușine frate.

| dolceromania a răspuns:

Să-ți vezi de viata cu o persoană care te înțelegi.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Cum poti sa iubesti un om care iti vorbeste urat, care te jigneste?
Ce crezi tu ca este iubirea? Pentru ce o iubesti?

| Adrian71782ib explică (pentru Dandiiiiiiii):

Cand nu ne certam este totul bine simt ca ma intelege ca ma iubeste dar nu dureaza mult chestia asta ca apare o ceartă

| anonim3247 a răspuns (pentru Adrian71782ib):

Tu acum ai 17 ani și ești în străinătate la părinții tăi?
Nu știu ce faci tu la 17 ani acolo dar e bine ca să o uiți pe aia de 16 ani și să vezi ce faci tu ca să îți faci un viitor.
După 25 de ani îți cauți una atunci și te însori cu ea.

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru Adrian71782ib):

De la ce apar certile?