| numesiprenume0 a întrebat:

As dori sa discut aici despre relatiile (dintre el si ea) pe internet, pana in prezent la 22 ani, am avut o singura relatie si aceea cam scurta, desi aveam multe posibilitati pentru ca am considerat ca este mai bine fara... Acum ca am realizat ca este necesar nu prea mai am posibilitati... grupurile sociale in care sunt nu au si fete singure sau daca au nu suntem atrasi unul de celalalt.
Ceea ce vreau sa intreb este cum sa atrag pe cineva pe internet sau in viata reala? Bun, pe net stiu, mai mult se incepe cu cateva complimente, dar in viata reala mi se pare ciudat sa te duci la cineva necunoscut si sa incepi sa ii faci avansuri fara sa stii daca are iubit sau nu, etc.
Ofer funda!

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prin puterea mintii, dar nu cred ca vei reusi daca nu stii sa gandesti numai la bine. Imagineazati ca ai pe una in viata ta acum si in timp va veni in realitate, daca zici ca nu se poate vei indeparta dorinta si cine stie va veni cand faci 50 de ani sau niciodata, multe scarbe libere printre noi din pacate. Mai bine asteapta robotii sexuali care vor fi in forma de femei.

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Tu esti din ala contra la femei. Cu puterea mintii pe dracu, Dorinta la ei nu dispare orice ar fi, sa fie optimist si sa faca ce am spus ieri, insa...nu stiu ce fizic are.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

In aia consista pozitivitatea si puterea mintala numa ca nu orice roman e in stare sa atraga numai bine in viata lui

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Omu este pozitiv, daca nu era, nu mai intreba unde si cum sa caute. Un negativist renunta cum ca si asa nu ar avea sanse. El vrea, porneste cu dreptul. Acum sa vedem si ce o iesi, ca i-am zis cum se face.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e 100% pozitiv e intre bine si rau. La cum aplica procedura daca nu face cum i.am zis poate va gasi la 50 de ani una sau deloc

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Stai linistit ca daca poza lui.e ok, reuseste fara nimic vrajeli din astea psihologice, astea sunt consolari pentru cei cu probleme care nu au reusit, iar apoi se da vina pe ei ca nu au gandit nu stiu cum, aiurea, un om ok niciodata nu va ajunge sa se gandeasca la asta, ca are de la sine, stiu sute asa, nici nu au auzit de din astea vreodata, li se pare prostii. Si subiectul nostru este asa daca poza lui atrage, doar ca nu stia cum si unde sa incerce. Nu a incercat, nu stia unde si cum sa faca, dar asta e normal. Ca in real e mai greu, majoritatea is cuplati, nu stia exact de site de matrimoniale unde 99 % vor parteneri, s-au placut, e simplu, a doua zi se vad in real si vad ei, dar acolo gasesti oameni liberi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dta ai pus mai multe întrebări pe aici. Când ai 19, când 22, când 24 de ani. toate aceste vârste acum în septembrie 2019.
Sunteți mai mulți? Ești sincer sau ești troll?

| Ineys a răspuns (pentru sadrian46):

Sta prost la matematica si mereu cand isi calculeaza varsta ii da alt rezultat.

| Mosotti a răspuns:

Ca sa atragi pe cineva peste tot este daca arati bine, daca ai un fizic frumos, asta e prima si eliminatoria conditie! Am zis peste tot pentru ca oameni sunt peste tot, nu cont ca pe net sau in realitate, iar reactia lor va fi aceiasi oricat mint unii ca nu e domne pe net asa, ba este! Ei zic asa ca nu au succes mai nicaieri. Pe net iti pui poza acolo, iar daca dai mesaj la fetele care si ele cauta partener, o sa ai multe multe raspunsuri, va schimbati telefoanele si apoi iesiti, nu stati 7 ani pe net, evidemnt, din orasul tau sa fie. E f bine pe net pentru ca acolo sunt zeci de fete care cauta acelasi lucru, in real e mai greu ca vorba ta, multe nu-s libere. Intri pe un site de matrimoniale printre care matrimoniale.ro e gratis, sentimente, placere sunt pe bani dar nu ar conta asta, si ii dai drumu! In maaxim 2 sapt ai gagica daca arati bine. In real la fel, daca arati bine simti priviri, simti ca esti dorit, simpatizat si automat vei actiona. Daca nu arati bine, ghinion, sansele sunt minime oriunde. Calitatile morale conteaza foarte mult dar dupa ce proba fizica este trecuta! Altfel ele nici nu vor sa mai afle ce calitati ai, nu le mai intereseaza. Baga bine la cap. Eu iti zic o realitate pe care o poti verifica oricand, ceilalti care zic ca nu, ori nu stiu despre ce e vorba, ori te minte, dar ei nu fac asa cum iti zic tie, si ei mor dupa frumusete, si fara asta nu fac relatii (pe bune, nu alea de interes, nu alea ca nu au ceva mai bun inca, sau relatii goale fara sentimente). Chiar daca nu arati bine o sa zica fetele "Esti bine draga", dar alea care zic asa nu s-a cupla cu tine, multa lume e ipocrita. Deci ti-am zis ce ai de facut. Pune neaparat poza pe site-uri, nu lasa fara, ca sa sa stii clar. Prietenu meu a gasit 4 femei in 3 saptamani, una l-a invitat ea la cafea, restul i-au raspuns, cu una e si acum dupa 6 ani! Iar chestia aia..."vaaai pe net ce oameni suspecti sunt", pai si aia din real pot fi la fel, incerci, iesi cu ele, discuti, vezi ce iese. Baga tare si vino inapoi s-a ne zici. Salveaza link-ul in browser la bookmarks sa nu uti de el, eu sunt f activ aici si vad cand vii. Tine-ne la curent.

| Mosotti a răspuns:

Scriu alt mesaj ca sa fie mai usor de urmarit fiind doua. Sa nu te lasi indus in eroare de "aaa cati nasoi au gagici misto", Pentru ca sa ne intelegem, frumusetea ca om e diferita de aia masculina. Ala mai nasol putin ca om poate fi mai masculin si deci mai atractiv barbateste doar. Poti fi f bine ca om si pentru fete si pentru baieti, dar ca barbat NU! Multi au ajuns la 60 ani degeaba si tot nu stiu cu ce se mananca atractia, si zic "dar ce ai draga, arati bine". Frumusetea masculina se traduce prin trasaturi evolutioniste, forta, baza, stabilitate, iar astea le exprima figura nonverbal intr-o secunda, iar inconstientul femeii simte si ii declanseaza atractia, ea habar nu are de ce. Figurile alea masculine, putin golanesti, de smecheri, barbatii bine, nu figurile alea de tocilari, stii la ce ma refer, sau din aia mai feminizati putin, nu am acum sa-ti arat diferentele intre unu asa si asa ca sa iti dai seama. Ti-am explicat ca sa intelegi mai bine, sa fi pregatit pentru vreun raspuns din ala dat de oricine, doar ala real nu (daca ai stii cati psihologi spun din astea, ai sa ramai uimit, iar ce zic ei nu se verifica totusi., acolo iti dai seama ca nu zic bine). Cu aia nasoi mai se sta si de interes, si poate ca una nu are altceva mai bun in acel moment, si oricum nu are sentimente pentru el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ți-am dat vot din greșeală, scuze. Era cu dedicație pentru ăla de mai sus cu un rand.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, nu are nimic ca ai gresit cu votul, tu ai zis bine celui de 20 ani doar ca putin l-ai insultat. Cu afisatul nu rezolva nimic, atrage doar interesate si femei de slaba calitate, prin asta arata ca el nu are valoare, ci doar averea lui, trebuie sa se arate pe el, sa arate atractiv si apoi si celelalte calitati morale, asa sa fie placut, altfel e fraier pe banii lui, insa stie ca nu are astea si de aia apeleaza la afisament. Iar pentru initiator am spus mai sus unde e problema, ca la comportament sunt convins ca stie sa se poarte, stie sa vorbeasca, stie sa se imbrace, ramane...cum arata.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tinder, mafrend.

| Sonia822 a răspuns:

Trebuie sa mergi la evenimente. Nu extravagante. ci simple. Voluntariat, etc Sau poti sa mergi pe strada si sa-i spui sincer: te-am vazut, imi plaece de tine, nu stiu daca esti singura sau nu, vrei sa mergem candva la o cafea? Ii spui sincer. Daca ai sti cate fete/baieti merg singuri/singure pe strada, sperand sa le spuna cineva asta... Bine inteles, la cafea trebuie sa ai despre ce sa discuti. Trebuie sa ai serviciu. Sa ai o ocupatie. Sa ai salariu, sa o poti scoate in oras si alte dati. Altfel e prima si ultima intalnire. Ca baiat, e f usor sa intri in discutie cu cineva, chiar si dupa 20 refuzuri pe zi, nu te judeca nimeni. Din contra, in sinea ei, se bucura ca a fost remarcata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bărbat adevărat cucerește o femeie în viata reală. Asa arăți cine ești cu adevărat, iar femeia vede cel fel de persoană ești. Și tu la fel vezi caracterul celelalte persoane și poți să te cunoști mai bine. În schimb pe internet găsești numai femei cu moravuri ușoare. În mare parte. Și bărbați la fel și multe persoane își creează conturi fake, iar în realitate sunt persoane căsătorite. Doar în căutare de aventuri. Rar găsești pe internet persoană cu care sa fii pe aceeași lungime de undă. Adică să aveți același lucruri în comun, iar când se întâmplă să găsești locuiește la 1000 km depărtare... Sau mai mult. Iar iubire la distanță e foarte greu. Îți spun eu din experiența mea pentru că am avut o relație cu o tipă din SUA. Noi nu ne-am cunoscut pe internet. În orașul meu natal ne-am cunoscut și trebuie să recunosc că în perioada in care ea a fost în vacanță în România, eu am umblat și culcat cu ea din lipsă de altceva. O mică aventură, ca să zic așa. Apoi după plecare avea să își vadă fiecare de viața sa. Cel puțin așa am crezut noi. Ea venise la bunicii în România, părinții locuiau în state. Apoi a plecat și rău a fost. Mă îndrăgostisem de ea, apoi mai târziu să îmi zică și ea acelasi lucru. Am încercat o relație și nu odată am călătorit în America și retur sau a venit ea la mine. În schimb m-a terminat distanța, iar când am încercat să mă căsătoresc cu ea în SUA m-am lovit de USCIS ( serviciul de imigrari) care îmi întorcea dosarul înapoi mereu solicitând alte acte. Până am obosit, diferența de fus-orar, ore petrecute prin avioane și aeroporturi... Iar părinții ei se impotriveau deciziei noastre ca ea sa vină în România să ne căsătorim aici și să locuim aici. Aproape 4 ani a durat calvarul. Nu pot spune că a fost iubire, asta nu s-a putut numi iubire. După 10.000 km zbor cu avionul, așteptări prin aeroporturi și altele, nici de sex nu mai aveam chef. Ajungeam în America și o săptămâna aveam nevoie numai să dorm și diferența de fus-orar, bate-o vina. Am ajuns și la spital din cauza diferenței de fus-orar. Nu mai fac prostia asta niciodată, să mă iubesc "la distanță". Precum soldații ăia care pleacă câte 5 ani de acasă. Ei nu știu cum rezistă.

| George1337 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing))))) lasa mosule, stai pe dreapta ca nu mai e ca pe vremea matale. Nu e vorba de site-uri fantoma de pe internet cu femei, e vorba de relatii de socializare, stii? Alea pe care il rogi pe nepotu-tu sa iti faca si tie cont sa pui poze cu pestele de la pescuit laughing)
Acum vorbind serios, cum dracu sa dai sfaturi cuiva despre iubire cand tu te-ai indragostit ca un catele de o fata de la distanta si sa mananci atatia bani, care sunt ai tai pentru ca tu ai pensie si nu mai stai pe banii parintilor. Mai important e ca ti-ai pierdut 4 ani din timpul unui batran si ca ai ajuns la spital, ceea ce e cam riscant la viata matale, mai riscant decat sa faci drifturi nevinovate in parcari. Si stiu ca tu nu ai dat peste niciun caine ca tu ai avut de mancat pensia pe avion, dar tot de ai vazut si tu pe geam o pasare omorata de motorul avionului laughing)
Lasa ideile astea batranesti si comuniste deoparte si bucura-te de batranetea ta in continuare si lasa-ne pe noi astia tanari sa agatam cate fete vrem cu metotele noastre moderne, nu dracu cunoasteti-va si daca sunteti pe aceeasi lungime de unda, vad ca tu ai fost cu aia pe aceeasi lungime de unda dar poate varsta va despartea laughing) ii era ca poate faci infarct pe acion.

| anonim_4396 a răspuns (pentru George1337):

Sunt cu 8 ani mai mare decât tine. Nu știu ce vezi tu "moș" în asta. Iar tu ești un mare papă lapte dacă din rețeaua de socializare faci site matrimonial în care să îți etalezi tu mașina și să te lauzi pe banii lui mama și lui tata. Sunt impresionat, nu am mai văzut o minte asa de mica, într-un cap asa de mare. Iar eu nu folosesc internetul pentru a-mi găsi femei, le găsesc când merg în club. Înțeleg, pe tine nu prea te duce capul să agăți în realitate și faci pe marele don Juan din spatele unui monitor. Arată femeilor cine ești tu în realitate, nu cu texte de adormit copii. Iar o fată deșteaptă niciodată nu își va face de lucru cu un papagal ca tine. Pentru că tu, prin ceea ce scrii și felul cum pui accept pe situație, dai dovadă de un om infantil în gândire. Du-te să vezi ce e mai exact viața, altfel în a sta numai cu telefonul și a-ți face poze la mașină ( și acestea cumpărate din banii părinților) și apoi să te lauzi în fata femeilor. Eu sunt mai gentleman, nu îmi etalez nimic și nu mă laud cu nimic pentru că femiele așteaptă să fie surprinse. Tu doar îți etalezi ceva ce nu e din munca ta. În locul tău mai bine as tăcea din gură.

Ai văzut și pe Ion Țiriac, are bani de intoarce cu lopata și totuși își trăiește viata in anonimat. Nu are cont de Facebook unde să etaleze ce are. Om modest și îl apreciez pentru asta. Tu doar un nimeni care doar încearcă să pară ceva sau un cineva. Din păcate prin comportamentul tău vei rămâne un nimeni pentru că nu banii și bunurile te ridică la alt nivel. Ci caracterul. Măcar eu am stat 4 ani într-o relație ce tu nu ai reușit asta niciodată pentru că nu te duce capul cât sa stea cineva lângă tine. Maturizează-te, apoi să comentezi mie. Noi suntem din lumi diferite pentru că eu sunt inteligent când tu doar incerci să pari. Faci și aici cum procedezi și cu fetele "texte de doi" lei, dar o femeie deșteaptă te va ingnora în totalitate. Și nu toate se uită la bani. Dar se vede că nu știi nimic, iar tu crezi că având bani ai pe toată lumea la picioare. Copilaș, mai du-te după fusta mamii să îți mai dea bani să îți poți scoate gagicile în oraș sau sa îți alimentezi mașina. Asa ai și tu viața "interesantă".

| Alive99 a răspuns:

Parerea mea este sa fii tu insuti.Indiferent de cum arati sau ce ai.Incearca sa fii carismatic,amuzant si sensibil. Cand vezi o tipa pe strada spune-ti in sine "Nu am nimic de pierdut daca o intreb ceva",evident,un raspuns negativ ti-ar otravi si mai mult inima,dar trebuie doar sa iti spui "Ehh,aia e",dar gandeste pozitiv. Daca iti va merge? Ce va iesi din asta? Ei bine,ai multe beneficii, prinzi incredere in tine, prinzi o posibila relatie frumoasa, o posibila schimbare de viata.
Deci pur si simplu fa-ti curaj sa te duci la ea, restul vine de la sine..Nu o complimenta prea mult, dar atinge inima ei cu o vorba dulce la momentul potrivit.
Sper ca te-am ajutat.
Apropo, numele meu este Stefan, am 19 ani si sunt EU?

| George1337 a răspuns:

Salut! Eu am 20 de ani si nu-mi este greu deloc sa fac rost de iubita chiar daca in grupul meu sunt doar baieti, doua iubite ale lor si inca una singura care nu doreste relatie doar cate o aventura din cand in cand, ceea ce imi convine si sunt de acord. DAAR, cand vreau o iubita o pot lua si din mediul on-line si in realitate.
De exemplu pe internet, daca ai Instagram (mi se pare ca si pe Snap, dar n-am incercat pentru ca nu folosesc), si inca o idee - totusi trebuie sa ai si o viata interesanta, gen sa mergi sa vezi multe locuri, sa lucrezi ceva misto, sa ai vreo masina buna sau motor, poate esti chipes(ceea ce crede-ma nu e prea important, poti fi si 7/10 si e ok) in general nu trebuie sa fi genul care are o viata plictisitoare pentru ca atunci si grupul tau de prieteni te va lasa, doar daca nu sunt si ei la fel. Ooook, deci daca ai Instagram si ai o viata interesanta poti incepe prin a pune intr-o zi un story (btw, pune profilul pe public) cu ceea ce ai facut tu interesant, poate un story cu masina pe care ai condus-o, poate un story cu locul unde ai fost, eu fac cu masina mea si cand fac drifturi sau alti draci cu masina laughing) chestia e sa pui si un badge din acela cu foc sau inima gen sa dea ca o nota cat de mult ii place celui care se uita, si asa vezi ce fete iti dau aia si poti sa incepi sa le scrii, eu asa fac. Oook, deci dupa ce ai pus un story cu, sa zicem, tine facand drifturi, pui acel badge si incepi sa dai follow fetelor de care iti place, daca nu iti dau follow inapoi si ti-au vazut storyul fara sa dea nota la inima aia sau la foc, pur si simplu inseamna ca nu sunt interesate, in schimb daca dau not poti direct sa le scrii. Scrie-le ca mesaj de deschidere ceva gen, Si tie iti plac drifturile? Sau, Iti palce masina? sau orice dracu vrei, doar sa deschizi conversatia si apoi sa intri in vorbe cu ea. Vezi ce joc joaca, poate se lasa greu, atunci nu o invita la o intalnire decat daca bate apropo, in schimb daca este una care din start iti da de inteles ca vrea sa o arzi poti sa ii scrii direct. Si ar fi mai multe de zis si mai multe tactici despre jocurile astea dar m-am plictisit si cred ca iti este de ajuns asta pana acum laughing Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru George1337):

Faci drifturi... Acum se înțelege de ce omori câini nevinovați, câini vagabonzi. Și mai pune ceva, pe lângă a avea un job interesant, adaugă și "a trai pe banii părinților și a te lăuda cu chestii cumpărate pe banii părinților". Cam asta văd eu din viața ta "interesantă". Din aceștia care să se laude pe banii lui mama și lui tata găsești la tot pasul. Așa că, nu mai da tu lecții aici. Atunci când ai să ajungi pe banii tăi și munca ta, atunci să te consideri mare "boss". Până atunci ramai doar unul care vrea să pară interesant în fata unei fete, pentru că o viață interesantă nu prea ai.

| Mosotti a răspuns (pentru George1337):

Omu George, ai omis ce e cel mai important, sa fi chipes! Exact asta i-am zis eu initiatorului, fara asta esti luat de prost de catre o femeie, asta o zic la general nu de tine neaparat. Chipeseala prima si apoi caracter, comportament, inteligenta, echilibru intre astea doua da o relatie de calitate, te vei simti iubit, dorit, simpatizat. Ce faci tu e ca si cum zici "pai cu bani nu mi-e greu sa ma duc la o dama de consumatie si sa stau o ora", pai..asta e altceva, initiatorul vrea sa fie placut pe bune cred, ca a fi placut pe bune e cel mai frumos sentiment. Femeia nu se culca cu masinile tale, nu se excita la masinile tale, nu iubeste masinile tale, te-ar iubi pe tine. Altfel ai prostituate sub nume de iubite. Daca tu cu asta te lauzi si asta sfatuiesti, spun initiatorului sa nu ia acest exemplu ca nu este deloc productiv. Daca si el vroia asta, avea, nu trebuia sa ii zici tu ca, cu bani poate avea "iubita". Nu te condamn ca na asta ti-e felu, asa gandesti, dar asta e adevarul. Nu cont varsta ca mult baieti simpli frumusei si cu caracter, au atras n femei pentru ceea ce sunt ei, tu din pacate nu poti avea asa, ci doar pe bani, ca daca puteai nu se mai ajungea sa recurgi la ce ai zis, ca nu mai era nevoie. Ai fi venit aici si ai fi zis ce am zis eu.