| JohnsaUnder2 a întrebat:

Astazi cand am venit acasa, stau la bloc, am gasit 3 flori pe presul de la usa. 2 flori mari si una mica. Nu stiu daca au fost puse florile cu intentia de batjocura, dar este ciudat ca nu erau puse ca si cum le-ar fi scapat cineva, erau puse perfect in mijloc fix pe scrisul "Home" si mi-este frica deoarece florile se potrivesc familiei, 2 adulti si un copil, ceea ce ma cam sperie. Oare e un semn sau sunt puse cu o intentie rea sau doar din gluma? Va rog ajutati-ma!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e semn de rau intreaba vecinul daca a vazut cine le-a pus

| JohnsaUnder2 explică (pentru mgtow):

Nu a vazut nimeni cine le-a pus dar au vazut ca erau acolo si s-au gandit ca eu le-am lasat acolo...

| darrio2007 a răspuns:

Daca erau puse in batjocură, iti punea două nu trei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, un mare vrăjitor sau vrăjitoare, poate chiar Baba Hârca, care trăiește deghizată la voi pe scară a vrut să vă sperie rău de tot.
Și s-a tot gândit ea, cum să facă. Și când le-a pus acolo pe prag a rostit pe nerăsuflate.
Hopus copus abracadaba, rahata culata satania mia sapăr elicalifragilistic expi eali doușen.
Și să vezi, ca în orice familie o să aveți pățanii, că așa e viața între uter și sicriu, cu pățanii.
Și tu o să zici că din cauza florilor.
Și vrăjitoarea o să zică în sinea ei la fel.
Dar între ea, voi și pățanii nu va fi nici o legătură.
Așa se transmite din om în om tâmpenia.
Și nu mai iese.
Dar pentru o intenție rea nu punea flori. Punea o mâță moartă sau așa ceva.
Așa că e mai degrabă un fel de glumă.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa le arunci si momentan sa nu iti faci griji. Poate sau jucat ceva copii pe casa scări si le-au pus acolo.
În general da, e drept ca numarul fara soți se pune la mort dar cred ca ar trebui să ai răbdare sa vezi daca se mai repeta si sa faci poze si sa mergi la poliție daca e asa.Pana atunci ori intreaba vecini ori nu lua in considerare.

| Andreeush a răspuns:

Poate le-a lăsat un băiat care te place.

| sofisis a răspuns:

Sunt puse cu intentie rea...
Daca iti e frica de farmece and stuff, cheama un preot acasa. Spune-i ce s-a intamplat si cheama l sa sfinteasca

| Dandinelle a răspuns:

Eu zic sa apreciezi florile ca un cadou, pentru ca pana la urma cineva a avut o intentie, oricare ar fi aia, de a lasa niste flori.
Frumos gest, poate cineva a lasat la fiecare a patra usa flori, sau la fiecare scara, ca semn de vara. Eu n-as lua-o prea in serios. Pune florile in vaza si bucura-te ca ai flori proaspete in casawinking

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca esti fata, posibil sa ai un admiratorwinking

| JohnsaUnder2 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Nu, sunt baiat?

| Simpatic a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Nu stiam ca admiratorii pun flori in ghivece dar posibil si asta