| cineva666 a întrebat:

Astazi este ziua iubitului meu cu care am o relatie de nu foarte mult timp (de cam o luna jumate). Initial ma gandisem sa nu-i ofer nimic daca tot nu avem asa mult timp impreuna, dar intre timp m-am razgandit. Ce as putea sa ii cumpar?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Este ok pusculita. Este un lucru simbolic si o sa-l foloseasca la ceva.
Poza cu tine ar fi putin ciudata, tinand cont ca va cunoasteti de putin timp si nu il ajuta la nimic.

31 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Probabil in luna asta aveai timp sa-ti dai seama ce i-ar place sau nu are si ar dori.
Un ceas, lantic, bratara, parfum etc etc.
Uneori gestul conteaza!

| Hammurabi a răspuns:

Dacă e fumător ar fi interesantă asta :
http://www.usbmania.ro/cadouri-usb/jigger.html

| Iunix a răspuns:

O noapte de plăcere.

| AdrianVoicu a răspuns:

Un ferrari

| venividivici2017 a răspuns:

Un Mercedes...personal,si eu as aprecia asa ceva happy

| cineva666 explică (pentru venividivici2017):

Mda... ai chef de glume

| venividivici2017 a răspuns (pentru cineva666):

Nop...avem si noi dreptul la masini din partea femeilor, nu-i asawinking

| cineva666 explică (pentru venividivici2017):

Exagerezi

| Mario1994 a răspuns:

Un ceas, o camasa si o sticla de whisky, un tort la pachet laughing Alegi ce vrei, ce am mentionat.

| cineva666 explică (pentru Mario1994):

Eu ma gandeam la un cadou simbolic... ca tot suntem de putin timp impreuna. Oricum ceas n am vazut sa foloseasca, camasa foloseste doar la vreo ocazie anume...asta foarte rar si oricum inca n am avut timp sa i aflu marimea la haine.

| cineva666 explică (pentru Mario1994):

M am gandit la un tortulet dar nu este cu dulciurile...

| cineva666 explică (pentru Mario1994):

Multumesc pentru idei

| Mario1994 a răspuns (pentru cineva666):

Ia-i un parfum, sau o rama cu poza.

| Mario1994 a răspuns (pentru cineva666):

Sau o cana speciala cu numele iubitului tau.

| cineva666 explică (pentru Mario1994):

M am gandit la o rama cu o poza cu mine.dar parca totusi este cam devreme sa i bag poza cu mine pe gat

| munteanuionvictor a răspuns (pentru cineva666):

Mi se pare bună ideea.

Răspuns utilizator avertizat
| dorin1995 a răspuns:

O bratara este ideala!

| cineva666 explică (pentru dorin1995):

Nu poarta bratara

| cineva666 explică (pentru dorin1995):

I am luat o pusculita simpatica vazand ca tot tine marunteii aruncati pe birou. sper sa aprecieze. oricum gestul conteaza.

| RainmakerX a răspuns (pentru cineva666):

*ca si completare la raspunsul de mai sus*

Pe viitor, chiar daca o sa ajungeti sa va cunoasteti mult mai bine sa nu investesti sume imense in cadouri.
Un cadou ceva mai ieftin dar gandit este mult mai bun decat ceva scump dar care nu o sa-l ajute la nimic. Cand alegi ceva care chiar ii trebuie inseamna ca ai fost atenta la detalii sau la conversatiile pe care le aveti.

De asemenea sa nu cumperi vreodata obiecte vestimentare complicate precum pantaloni/camasi caci gusturile sunt diferite iar camasa respectiva poate ca o sa fie purtata de cateva ori din bun simt sau la intalniri dar aceasta se poate sa nu-i placa deloc...

Sa nu-i iei poze inramate pentru ca noi, baietii (cel putin eu si cei pe care ii cunosc eu) nu punem poze cu persoane prin camerele noastre.

Eventual, daca vrei sa faci un cadou cu poze atunci o varianta acceptabila ar fi un album cu poze.

De asemenea, dupa ce sunteti impreuna un timp ii poti lua parfum ca sa-l scutesti de "chinul" de a alege ceva ce ii place prietenei lui (tu).

| dorin1995 a răspuns (pentru cineva666):

Dreptate ai.

| cineva666 explică (pentru RainmakerX):

Sunt de acord cu tine in tot ce spui.multumesc pentru parerea ta

| cineva666 explică (pentru RainmakerX):

Oricum nu mi permit sa investesc sume imense in cadouri.

| Tofan_Iulian_2001_nyiz a răspuns:

Un cadou simbolic ar fi ceea mai buna idee, daca stai sa te gandesti un obiect in forma de inima, lantisor, bratara. Ceva care are o valoare sentimentala e cel mai bun cadou, adica ceva ce reprezinta relatia voastra.

| cineva666 explică (pentru Tofan_Iulian_2001_nyiz):

Nu stiu daca este o idee buna dar i am luat deja o pusculita simpatica si micuta (am vazut ca isi tine maruntii aruncati pe birou si de asta m-am gandit sa cumpar ceva incat sa nu mai vad banii aia aruncati pe acolo.) Crezi ca ar aprecia sau oare sa o pastrez pentru mine si sa i cumpar altceva? Pe langa asta ma gandeam sa mai cumpar o felicitare ceva in care sa scriu ce i doresc.

| cineva666 explică (pentru Tofan_Iulian_2001_nyiz):

Ma gandisem la o rama cu poza mea.dar mi se pare mult prea curand sa i ofer asa ceva mai ales ca suntem impreuna de o luna jumate

| cineva666 explică (pentru RainmakerX):

Sunt de acord cu tine.multumesc frumos pentru parerea ta

| RainmakerX a răspuns (pentru cineva666):

Este ok pusculita. Este un lucru simbolic si o sa-l foloseasca la ceva.
Poza cu tine ar fi putin ciudata, tinand cont ca va cunoasteti de putin timp si nu il ajuta la nimic.

| Manumescr a răspuns:

Un ceas, un parfum, o rama cu poza voastră in ea, un tort, un tricou personalizat cu numele lui sau o poza de a voastră, o brățară, un sac de box cu mănuși, un tricou, niste adidași! Vezi ce ii place si aia cumpărai!

| cineva666 explică (pentru Manumescr):

Multumesc pentru mesaj

| cineva666 explică (pentru Manumescr):

Inca n am facut poza impreuna. cand el a vrut sa facem eu am spus..lasa..avem timp