| ghinionistul112 a întrebat:

Buna ziua! Cum pot sa am rabdare cu partenerea mea si cu ceilalti oameni?
Dar incredere? Deoarece, in ultimul timp, oamenii uita ce inseamna sa mai aiba incredere intre ei. Ce imi recomandati? In afara de carti. Ca cartea despre acest gen nu te invata cum sa te comporti in viata. Doar Biblia ne poate invata!

Răspuns Câştigător
| zacrazy a răspuns:

Daca in cadrul relatiei tu respecti ce scrie in Biblie, asigura-te ca si prietena ta respecta.

Increderea se castiga, nu? Partea celalalta trebuie sa-si castige increderea si sa nu faca ceva ca tu sa nu mai ai incredere in ea. Cu timp si rabdare se poate castiga o incredere pierduta (sper).

3 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Increderea ca si respectul se castiga in timp.
Nu te inteleg, de ce esti asa nerabdator in viata?

| lolly_3072 a răspuns:

Daca o iubesti inseamna ca poti sa ai rabdare pentru ea cum si ea are rabdare pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o iubesti ai rabdare cu prietena ta, daca nu, nu.
Pentru ca dragostea multe iarta.