| Ganderoaica a întrebat:

Bună ziua! Cum să mă bag în vorbă cu un băiat timid, care pare că numai cu mine are aceste manifestări: numai stă și se uită la mine (mă pândește tot timpul când ne intersectăm), pe Internet nu răspunde și recent nu mai fuge când ne întâlnim întâmplător? Cumva am aflat și eu și el prin intermediul unor prieteni comuni că avem sentimente unul pentru altul.

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

De ce te-ai baga in seama cu el? Tu vei fi baiatul din relatie, daca e speriat de bombe, lasa-l asa, nu merita sa ridici un deget pentru el.

| Ganderoaica explică (pentru Miruna333):

Așa gândeam și eu: nu mi se pare prea feminin să-l chem eu la o întâlnire sau tâmpenii din acestea.

| AdioTPU a răspuns (pentru Ganderoaica):

Nu e ceva neaparat rau in a face primul pas dar nu inainte de a fi sigura ca si el este atras de tine. Nu incerca sa-l fortezi deoarece fiind timid ar putea sa se simta intr-un fel amenintat, stanjenit. Daca mai vrei sa te apropi de el si nu ti-ai luat gandul atunci incearca prin pasi mici dar siguri. Intra in vorba cu el, deschide un subiect pe o anumita tema si de acolo improvizezi tu. Bafta! happy

| Ganderoaica explică (pentru AdioTPU):

Mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| dolceromania a răspuns:

Atâta va place să fiți victime! De când e lumea se știe că fata ia decizia.

| MonsterBiker a răspuns:

Din voi doi unul sau una va trebui să fie mai curajos decât celălalt și să începeți să povestiți, despre toate câte le-ați trăit și câte ați vrea să le trăiți.

| 203476378851407 a răspuns:

Bună, eu te-aș sfătui să te apropii mai mult de el, să te bagi într-o discuție cu el și să faci gesturi mici, dar observabile, încât să le observe. (dacă nu face primul pas, nu-l fă tu, asta este oarecum jenant ca o fată să facă primul pas). Btw nu am avut niciodată relații, așa că nu știu prea multe. Sper că te-am ajutat!