| anonim_4396 a întrebat:

de curand am nascut iar relatia mea cu sotul s-a imbunatatit radical.Momentan stau cu copilul la parintii mei iar sotul este in Anglia strange bani sa ne luam casa noastra, sa stam linistiti pentru ca cu parintii mei nu ne putem intelege, tata avand niste probleme psihice agresive pe care nu vrea sa le recunoasca sau sa se trateze. Spune problemele din familie la lumea necunoscuta, el face ocazia si se apuca singur sa intre in taina cu clientii si le povestete tot felul de chestii din familie plus de asta nu recunoaste si daca ii spui ca stii sigur devine agresiv si verbal si fizic. Acasa nu pricepe nimic, toata ziua striga la mine si la mama sa ii punem masa si ii ridicam masa, sa ii dam pijamalele, sa ii dam chiloti sa ii aducem tuica, pune aceleasi intrebari de 10 ori, te streseaza pana ii raspunzi iar cand ii raspunzi uita ce te-a intrebat si iar o luam de la capat. De cand am nascut copilul meu daca il mai ia mama la ei in camera pentru a imi mai face si eu din treburi nu doarme linistit pentru ca tata se apuca sa vorbeasca la tlf ba da televizorul tare, ba tuseste, ba incepe sa isi dea cu bidonul de bere pe picior, ba incepe sa vorbeasca tare numai aiureli vede ca nu il baga nimeni in seama da el spune in continuare si nu numai o data, cate 4 5 zile incontinuu, incontinuu aceeasi chestie. S-a dat la sotul meu sa il bata pentru ca a zis ca el nu vrea sa facem copii acum ca nu avem casa dar s-a intamplat si am ramas.Eu le-am spus alor mei de fiecare data ca nu vreau casa si nu vreau sa stau in casa cu ei, cu banii care ii avem vreau sa ne luam casa noastra sa stam linistiti dar tata nu intelege, zi de zi cearta cand cu mine cand cu mama ca sa imi scot eu toti banii de la banca sa ii renovez lui casa ca el a facut-o pentru mine ca mie imi ramane.De cand sunt mica i-am spus ca eu nu o sa stau cu ei in casa pentru ca toata copilaria mea a fost in bataie, scandaluri zi de zi aveam 13 ani iar el ma facea pe la lumea straina si la rude curva ce dracu stiam eu la 13 ani incat sa ma faca curva! Noaptea, ziua, zi de zi imi zice sa imi scot bani sa ii renovez casa apoi il aud cum o pune pe maicamea sa imi zica ca eu am bani sa scot bani sa renovam casa. Nu mai suport la soacra nu pot sa ma duc cu copilu ca nu vorbesc cu ea ca tata s-a apucat sa o faca curva la lume si ea a auzit si nici nu vreau sa scot bani pentru casa lui ca nu vreau sa ma chinui o viata intreaga si sa mai chinui si copilul!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

0800500333- e un numar de telefon unde poti reclama ca esti sau ai fost agresata. Suna si poate vei fi ajutata. Succes!

| Țoglă a răspuns:

Gândește-te că și alte persoane trebuie să înțeleagă din ce scrii tu.
Măcar de secționai puțin povestioara și să fi pus o întrebare concretă la final...

Din ce am înțeles, pot recomanda să mergi într-o garsonieră unde vei avea liniște. Te va ajunge pe la vreo 600lei pe lună chiria dar ai liniște. Găsești un job part-time și s-a rezolvat.
Poate avea grijă de copil 4 ore maică-ta, dacă tot zici că te ajută.

| anonim_4396 explică (pentru Țoglă):

As fi scris mult mai corect si descifrabil.cu., etc dar e foarte greu cu un bebelus de 1 luna in brate
. cum ai spus si tu o garsoniera coata 600 de lei un job part time este platit cu 500 600 de lei iar daca ma mut tatal nu o va lasa sa vina sa stea cu bebe si prin absurd de ar lasa.o pe mama tot nu va putea pentru ca este foarte bolnava face citostatice

| Țoglă a răspuns (pentru anonim_4396):

Altă variantă nu văd. Garsonieră s-ar putea găsi și pe aceeași stradă.

Intră puțin în mintea tatălui și ia-o foarte logic, nu la suflet. El are pretenții asupra voastră de pus masa, curat etc de la două persoane care, după el, nu fac nimic decât să stea în casă. Acum sunteți trei.

| anonim_4396 explică (pentru Țoglă):

Sunt eu si bebele pe care nu ne intretine el sotul lucreaza in Anglia si din contra eu platesc facturile pun jumate jumate cu ei la mancare le cumpar haine incaltaminte dar el nu e multumit vrea sa imi scot toti bani pe care iam.muncit cu sotul sa ne cumparam casa noastra ca sa ii schimb lui gardul si culoarea la casa si noi din partea lor nu am vazut decat cununia facuta cu bani lor dar toate cadourile au ramas la ei pentru ca ne.au gonit din casa iar ei le.au luat si le.au folosit. sunt parinti.mei doar nu sunt cretina sa stau pe spinarea lor dar nu pot sa imi pun la bataie singuri bani pentru ca mai apoi sa ne dea iar afara din casa pentru a 3 oara