| lara801 a întrebat:

Buna ziua!
Din punctul vostru de vdere este inselaciune daca ea/el iti cere o pauza si iese cu alte persoane.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pauza aia inseamna despartire nu este inselat. Si in cazul tau cam asta inseamna doar ca el nu a lamurit lucrurile, doar testeaza terenul sa vada daca ii merge si daca nu poate " intra iar la ore "/ se intoarce la tine. In locul tau nu mi-as mai pierde timpul cu el si nici sentimentele. Nu-ti mai induce stari de tristete, melancolie, nostalgie etc. Toata lumea trece printr-un fel de "doliu" dupa o despartire dar este important sa nu-ti dai apa la moara singura, nu cauta sa-ti alimentezi aceasta tristete. Sterge tot ce iti amintea de el, nu asocia nimic cu el, nu mai zice ca-l iubesti - ITI E INDIFERENT. Capul sus, nu a fost in stare sa fie clar si sincer cu tine. N-ai de ce sa fii trista, bucura-te ca ai scapat de el si in nici un caz nu il primi inapoi daca se intoarce. #NuLingeUndeAiScuipat #GirlPower #FiiBărbată! laughing

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Merita sa il faci de ras in fata acelor fete. E clar inselaciune.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este o minciuna/inselaciune!
In dragostea adevarata si sincera, nu exista pauze!
Daca ti-a cerut asta, inseamna ca nu-i pasa deloc de tine si in loc sa-ti zica ca nu te mai vrea, a ales aceasta minciuna.

| danay72 a răspuns:

Dacă face acest lucru, nu iubește cu adevărat. Iubirea adevărată nu cauta propriile interese și nu se comporta necuviincios. Dar fiecare decide ce face.

| lara801 explică (pentru danay72):

Asa e, fiecare face ce vrea. Am fost o proasta ca m-am imolicat asa mult in relatie si ca in continuare il iubesc sad

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Oricare cerere de pauza = lipsa de interes = esti tratata pelerina de ploaie.

| gemeni6226 a răspuns:

Bineinteles.Nu exista asa ceva in dragoste adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fiindca a cerut o pauza deci teoretic nu mai sunteti impreuna, practic nu stiu, asta voi stiti.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Inselaciune fals si uz de falshee hee))

| Elegant a răspuns:

Nu, dar a intervenit monotonia in relatia voastra. Adica, parca v ati cunoaste de 50 de ani, asa-i? Mh, depinde cu ce persoane. Daca te lasa pe tine la oparte si iese cu alti/alte baieti/fete sa zicem

| lara801 explică (pentru Elegant):

Iese la intalniri cu alte fete. sad

| Idontcare11 a răspuns:

Pai daca vrea sa ramana cu tine nu trebuie sa faca pauza ca sa iasa cu alte fete.

| lara801 explică (pentru Idontcare11):

Eu is o proasta, ca inca il astept sa se intoarce la mine. sad