| minirollo a întrebat:

doresc sa va cer un sfat deoarece deja nu mai rezist psihic sunt la capatul puterilor si aproape ca nu imi gasesc cuvintele nici aici timp de 1 an si 4 luni nu am vorbit absolut cu nimeni despre asta si am tinut in mine dar nu mai rezist.

Sa incep cu inceputul inceputurilorlaughing, acuma 3 ani am cunoscut o fata cu care am devenit foarte buni prieteni, am fost si impreuna 5 luni dar dupa care ne-am despartit oricum asta e alta poveste care oricum ma bucur ca s-a intamplat infine, dupa care am ramas tot cei mai buni prieteni pana si in ziua de azi cica...

Eu acuma 3 cand am cunoscut-o am facut greseala ce o fac multe persoane acel moment cand cunosti pe cineva sau ai o relatie si uiti complet de toata lumea da am facut chestia asta, ea nu avea prieteni la vremea aia in afara de mine cand ma cunoscuse pe mine incepuse si ea sa lase PC-ul.

Chestie e ca ea de 1 an si 4 luni s-a despartit de iubitul pentru care m-a parasit pe mine si s-a combinat cu altul oricum nu asta e faza eu cu omul acel sunt printre cei mai buni prieteni si a trecut prin multe sa fie cu ea deci cu el nu am nici o problema il respect din toata inima deci nu are nimic cu relatia ce am avut-o.

Eu primesc bani de la parintii mei care orice adolescent de 17 ani cate 10 o data la 2 zile si 20 de lei la sfarsit de saptamana, ea de 1 an si 4 luni non stop in fiecare zii imi cere banii...la inceput era ca ma mai ruga sa ii imprumut ca mii da inapoi nu ii primeam dar nici nu am dreptul sa spun nimic...ca incepea sa faca crize mutre sa urle si sa se supere si timp de 1 an si 4 luni tot la fel a continuat faza e ca eu sunt foarte slaba psihic si deja incep sa cred ca ea se foloseste de asta ea de atata timp non stop imi cere toti banii care mii dau parintii deci nu e ca inainte ca de exemplu poate aveam doar eu bani si ii imparteam ne luam ceva impreuna de ei, nu eu trebuie sa ii dau ei toti banii eu inainte fumam aproape un pachet pe zi, multumita ei m-am si lasat de fumat(eh asta nu e asa raulaughing ).

Pur si simplu in fiecare zii imi da acelasi mesaj de parca un robot programat ca la ora 4 sa imi trimita mie mesaj sa am roage frumos sa le cer la ai mei bani,daca in schimb nu vreau si daca incerc sa deschid cel mai mic subiect legat de tema asta deja vad pe fata ei ca incepe sa faca mutre cum pomenesc ceva de cerutul banilor cel mai mic amanunt.

Chestia e ca ea intre timp fata de mine fiind o persoana mult mai sociabila isi facuse si multi prieteni s-a mai schimbat in schimb eu nu,eu abandonand pe toata lumea acuma mult timp am ramas singur doar cu ea si iubitul ei,daca nu ar fi ei nu as avea pe nimeni nici un prieten.

Si ea mi-a zis o data ca eu nu sunt obligat sa ii dau eu bani daca vreau bine daca nu nu dar comportamentul daca nu vreau sa dau arata complet altceva,am venit o data cu propunerea sa impartim banii logic mutre de **** si nu a fost de acord fara vreun argument,a incercat o data pe tema asta iubitul ei sa vorbeasca cu ea sa o lase mai usor si atunci ea a inceput sa faca mutre si scheme.

Mai demult eram cei mai buni prieteni eram toata ziua impreuna ea avea bani eu aveam ne distram eram prieteni,acuma de o vreme nici macar nu mai iesim afara ne intalnim numai sa ii dau ei banii si nici nu stiu de ce ce treaba are ca nu am nici un drept sa comentez,acuma ceva timp macar stateam pe fara si mii cerea la final.

Nici o data nu am dreptul sa comentez nimic ca incepe sa urle sa faca fite mofturi si ma intimdez si nu am curaj sa ii raspund si imi e frica de singuratate sa stiu ca pana si ea va pleca nu voi mai avea chiar pe nimeni voi fi singur complet daca chiar nu i-as da cred ca aici s-ar ajunge eu asa cred.

Nu stiu de ce nu am curaj sa o confrunt sa ii raspund, ma simt contrans deja ma simt ca un sclav nu sunt obligat sa ii dau ei bani sa isi cumpere ei tigari, am inteles suntem prieteni te ajut o data de 2 ori de 10 ori chiar,dar deja sa fiu manipulat psihic pe chestia asta si sa ne intalnim doar sa iti dau banii e prea de tot,altceva nu mai vorbesc cu ea in afara de bani.

Numai imi e cel mai bun prieten ca inainte e o materialista totala, dar e si fricoasa cu mine facea lucrurile astea pentru ca de la inceput am fost bun cu ea, cand m-a parasit m-a parasit pentru unul de 19 ani ce o tinea sub papuc si intr-o teroare cu acel nu isi permitea nimic si nu isi permite multe nici cu iubitul actual si nu isi permite nimic nici cu ceilalti prieteni a ei doar cu mine isi permite sa faca pe sefa,si cand eram impreuna ea era sefa relatiei ma tinea sub papuc groaznic de asta m-am si bucurat ca scapasem de relatia cu ea a fost o eliberare.

Va rog ajutati-ma nu stiu ce sa fac, nu mai am idei deja sunt mereu stresat si intr-o continua panica ca daca parintii mei nu au sa imi dea bani ma trateaza ca pe un rahat dupa care isi cere scuze si baga tot felul de motive.

Pur si simplu ma domina psihic. daca am ajuns sa regret ziua cand am intrat cu ea in vorba prima oara?

Va rog nu stiu cum sa actionez ce sa mai fac deja, eu am 16 ani si ea are 17 si sunt baiat.

Mai spun inca o data ma cauta doar pentru bani,pentru ea eu am devenit un bancomat sad

Nu mai exist ca om sufletul meu si cum ma simt nu mai are importanta deloc.

M-am saturat sa ii tot dau bani deja,sa ceara si la altii nici macar o data nu s-a gandit daca mie imi trebuie si cand i-am spus nu i-a pasat.

Ajung sa o urasc deja si sincer credeam ca asa ceva nu se va intampla nici o datasad.

Pur si simplu nu pot sa ii spun nimic sunt blocat si ma blochez mereu mai ales ca vam zis urla si mutre si chestii de genul acesta.

Va rog ce sa fac,deja am ajuns sa ma consider printre cei mai inferiori oameni de care nu ii pasa nimanui,deja am inceput sa i-au in calcul si sinuciderea crying simt ca nu mai sunt important pentru nimeni ca daca as muri,ea singurul lucru ce l-ar regreta ar fi ca nu ar stii cine ii mai da bani.(((

Mentionez ca mi-au facut cateva cadouri foarte frumoase,de asta nu stiu ce sa cred incep sa cred ca sunt de fata mai mult sa imi inchida mie ochii.

Si vreau sa mentionez si faptul ca nu ma lasa sa imi traiesc viata in pace,eu orice fac fara acordul ei ori unde ma duc,daca ies cu cineva sau ma duc undeva chiar si cu parintii pentru ca stie ca sunt destul de indepedent si parintii nu imi impun nimic,incepe sa faca crize daca vreau sa fac ceva sa merg undeva trebuie sa o intreb pe ea sau sa ii dau ei raportul, altfel daca ma suna si vede ca eu nu sunt acasa si disponibil sa ii dau bani sau sa vin cu ea afara sau sa o ajut cu ceva, e apocalipsa pe pamant o saptamana e in stare sa nu vorbeasca cu mine.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Mergi la psiholog, ai nevoie mare. straight face
Asta este ca si relatia dintre un parazit si gazda, la inceput organismul gazdei lupta contra contaminarii, dar parazitul secreta ceva asemanator morfinei, care treptat transforma gazda intr-o fiinta docila, dependenta.
Tu ai nevoie de un tratament sa scapi de dependenta de "morfina" aia cu care te-a captusit vampiroaica.

7 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Doreşti să ai alături de tine o persoană care ţine la tine sau la banii tăi?

Dacă nu te-ai lămurit în privinţa ei fă-o să înţeleagă că nici tu nu mai ai şi nu ţi se mai dă nimic. Vezi cum reacţionează...

| iurii75 a răspuns:

Mai bine singur decât așa "prieten" (oricum ești singur, doar nu este cu tine )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbat esti tu sau musama? Ignoranta este cel mai bun remediu, gaseste o fata cu care sa te potrivesti in toate cele si pe respectiva trateaz-o cu dorsalul

| Rachetul a răspuns:

Nu i mai raspunde.dar cel mai bine e sa i spui direct in fata n ai ce sa pierzi. daca te vede ca i dai asta o sa se repete la nesfarsit. daca nu poti si nu poti sa i spui in fata gaseste si tu diverse motive.tre' sa ti impui punctul de vedere cu ce e mai presus decat tine? daca te iubea asa mult nu te lasa

| MeGustaTeGusta a răspuns:

De mult caut baieti asa draguti si inocenti ca tine :3 esti o adevarata raritate, dar incearca sa fii putin mai indraznet. nu te lasa calcat in picioare de o fata ca ea. si nici nu esti un izvor de bani. las-o sa isi faca crizele de isterie, si tu vezi-ti de viata ta. sunt sigura ca vei gasi o fata care sa te aprecieze si care sa nu te stoarca de bani. ai grija. puup :*

| ralucaella28 a răspuns:

Buna! vreau sa spun ca in mod deosebit m-a inpresionat povestea ta cu aceasta fata, nu iti spun sa o ignori, dar e foarte adevarat ca aceasta fata profita de tine, pentru a nu o pierde ca prietena, desi fete sunt multe in lume si nu esti singurul baiat fara iubita/prietena/prieteni, spune-i ca nu ti-au puut da parintii tai bani ca mai au abia 5 lei in casa pentru paine ca mama ta nu a primit inca salariul iar pe al tatalui tau l-au dat in concediu neplatit, chiar daca pentru asta te cheama afara(sa-i dai banii, insa nu-i spune asta prin mesaj) daca reactioneaza urat, fete, mutre, urlat si altele spune-i foarte, foarte simplu, de azi nu vreau sa mai fim prieteni, daca tu nu ma poti intelege ca sunt intr-o situatie foarte sensibila, atunci vreau sa punem capat prieteniei noastre. Vei vedea ca in scurt timp dupa ce bineinteles o sa plece suparata te va cauta sa te intrebe daca situatia s-a remediat(bininteles motivul fiind acelasi, banii) insa tu sa-i spui ca te simti singur si esti trist si chiar nu vrei sa vorbesti, nici despre bani, nici despre familie, nici despre prieteni caci te-ai saturat de toti. Propune-i sa te caute alta data, ca ai nevoie de timp pentru tine. astfel pe fata asta o vei pune pe ganduri.

| Mirciuss a răspuns:

Incearca cu Nicorix. E un supliment alimentar bun pentru asa ceva.