| Tarus a întrebat:

Buna ziua, eu am 18 ani si iubita mea are 15 (in 2 săptămâni face 16) si ne-am decis să se mute la mine, părinții ei sunt in dezacord si maine ar trebui sa mergem la poliție sa dea semnătura părinții ei ca sunt de acord sa se mute la mine. Este posibil acum la 15 ani sa facem asta? Dacă întrețin relații sexuale cu ea este vreo problema (suntem împreună de 3 ani) daca părinții ei se întorc si suna la poliție după mai au ce sa faca odată ce au dat semnătura?
Va rog sa imi răspundeți urgent! Multumesc

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Ce Doamne iarta-ma este in capul vostru frate? Nu aveti timp sa stati impreuna si sa faceti sex dupa ce va casatoriti? Normal ca parintii sunt in dezacord...asa as fi si eu daca as avea o fata. Sau nu as lasa baiatul sa aduca o alta copila in casa pana nu face fata 18 ani si fara sa fie casatoriti. Maine poimaine ramane fata insarcinata si va plangeti ca nu aveti ce sa-i dati sa manance copilului. Mai ingreunati si viata parintilor vostri. Astamparati-va "mancarimile" si astepta sa faca fata majoratul. Dupa aceea decideti voi ce fel si cum.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine lasa fata in pace tu ai 18 ani ea 15 tu poti intra la inchisoare pentru corupere de minori, nu te juca cu asa ceva mai ales daca mama ei nu este de acord cu relatia voastra, cauta ti una de varsta ta sau mai mare, si fa sex ca asta ai in cap sex, o sa i ti treaca pofta de sex la pîrnaie.

| Dintrebare a răspuns:

Dupa ce implineste 16 ani puteti avea raporturi sexuale fara ca sa fie infractiune.

| Lizuca1234 a răspuns:

Adica tu esti cu copila aia de la 12 ani, cand trebuia sa fie o copila la joaca, nu in alta parte. pana la 18 ani nu are voie sa faca ceva fara scordul parintilor, sper sa nu ma insel. dar, daca imi permiti, cum va veti descurca la anii astia? va sta la parintii tai? mi se pare absurd, lasa fata acasa la ea. sunteti doar niste copii.

| AlinMrs a răspuns:

E riscanta treaba si asta pentru tine. Tu esti adult (ai capacitate si discernamant pentru actiunile tale), ea nu inca si cred ca nu trebuie sa dezvolt prea mult. Am fost si eu in situatia asta cu mult timp in urma. Aveam 20 si ea 17, pana nu a implinit 18 am avut de asteptat. La voi diferenta de varsta e mare si nu cred ca esti tu dispus sa astepti pana face ea 18 ani sa va mutati impreuna sau mai stiu eu ce. Bafta oricum!

| stefiiii3 a răspuns:

Exista posibilitatea sa ajungi la inchisoare daca, cumva, parintii se gandesc sa mearga la politie si sa zica ca ai ademenit-o cumva la tine. Avand in vedere ca fata nu este majora din toate punctele de vedere, s-ar putea sa te arzi.
Nu zic sa te desparti, dar la acea varsta sa se mute cu tine nu este prea bine, nici pentru ea, dar nici pentru tine.
Cred ca mai puteti astepta cativa ani pana ajunge fata majora.
Sper ca te-am putut ajuta.