| Yoanna_Yoanna_1990 a întrebat:

eu am avut menstruația in 25august și luna aceasta pana in momentul de fata nu mi-a venit este posibil sa fiu însărcinată? Act sexual neprotejat am avut si in zilele care presupun ca eram la fertilitate și ovulatie

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Este posibil. Mai asteapta 4-5 zile apoi fa un test de sarcina. Daca iese negativ, repeta-l dupa alte 5 zile.
In literatura medicala am gasit ca probabilitatea unei sarcini in conditiile pe care le descrii este de 25% pentru o luna.

| sofisis a răspuns:

Pai, da. E posibil. De ce nu faci test de sarcina?