| onouaanonima011 a întrebat:

Bună ziua!
Eu și prietenul meu suntem la cuțite acum, iar el vrea să îmi dea papucii și m-a blocat peste tot pe unde insistam cu mesaje. Acum doar pe cartela nu sunt blocata și deoarece m-a amenințat că mă blochează și pe cartelă dacă îl mai deranjez, am ales să nu mă mai insist cu rugăminți și lămuriri.
Doar că acum, când nu ii dau mesaje, la o perioada de câteva ore îmi da mesaje cu diverse pretexte, iar dacă ii răspund ceva ce nu ii convine are tendința sa se ia iar la cearta cu mine. In câteva zile ar fi trebuit sa merg la el, dar susține că nu mai e necesar.
Cum sa interpretez gesturile lui? Zice ca vrea sa îl las în pace, dar totuși mă cauta la o perioada de timp. Eu as zice că e deranjat defaptul că nu ii mai dau atenție, dar eu as fi subiectiva. Voi cum ați interpreta situația de fata?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Rosga-te lui Dumnezeu pentru viitirul tsu sot, nu msi alerga dupa cineva care te alunga.

| Simpatic a răspuns:

Eu as zice sa-l lasi in pace si sa nu te mai pacientezi, sa nu-l mai cauti, sa stai linistita si singura fara batai de cap. Gasesti pe cineva in viitor nu te ingrijora, pana atunci tu sa fii bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că nu merită să mai continui cu el.

| Freya1 a răspuns:

Vrea indiferenta, adică ii place ca tragi de el iar cand vede ca e posibil sa te saturi te cauta totusi sa nu te piarta.Asta e un semnal ca se simte si el vinovat pe alocuri si se teme.
Sfatul meu este sa ii mai scrii un mesaj in care sa ii spui ca e mai ok sa luati o pauza sa va puneti ordine în gânduri și să îl lași o perioada in pace.Iar daca o sa reancepeti sa vorbiti sa vorbesti degajat si rece.

| cristimihailov a răspuns:

Nu mai iti pierde timpul, cauta altul.

| Emma30555 a răspuns:

Nu îl mai deranja doar asa mai ai o șansă dacă chiar o dorești sau consideri ca merita. Nu te mai certa cu el, evita cearta, contrazicerea, dacă consideri ca nu poți sa nu te cerți e clar ca nu va înțelegeți asa ca e mai bine sa va despărțiți. El te mai cauta dar nu înseamnă nimic adică nu înseamnă că vrea să vă împăcati ci sa vadă care mai e situația, nu i ești total indiferenta dar nu înseamnă că vrea să mai fie cu tine

| Zuzu1991 a răspuns:

Blocheaza-l pe peste tot si apoi uita de el, e clar ca e un imbecil care vrea atentie si nimic mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul că insiști prea mult asupra lui faci o greșeală ( dacă pot spune așa). Lasă-l adevărații prieteni nu ar reacționa, așa că el. Poate că tăcerea ta l-ar putea întoarce la tine, s-a m-ai întâmplat astfel de cazuri. Încearcă să uiți partea asta negativă din relația voastră și el ar trebui să o uite.