| niknip a întrebat:

in luna septembrie voi merge la o nunta a unei vecine alaturi de sora mea.Imi puteti spune cam cati bani se dau la nunta in vremurile de criza? Ce suma ar fi cea mai mica sau cea mai potrivita pentru ambele persoane.Mersi.

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Am fost mireasa acum 2 ani si am fost f dezamagita ca toata lumea a dat fix de meniu sau chiar mai putin si nu ne-a ramas niciun banut dupa asa din punctul de vedere al miresei ce pot sa-ti spun? Daca tii mult la mirii dai macar 6-7sute impreuna, daca nu, 5sute pentru amandoua e bine

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai daca nu iti permiti mai mult, bunul simt cere sa dai macar contravaloarea meniului, plus ceva. (pentru ca asa un eveniment mai are si alte costuri decat masa!) prezenta ta la masa si nunta sa nu fie in final un deficit, si un motiv de tristete pentru miri! Distractie placuta!

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Bună. Ţinând cont că nu îţi este rudă sau ceva de genul ăsta ai putea să dai darul de vreo 600 ron!
Asta e sumă minimă, dar acum depinde şi de posibilităţile tale, că şi la botez se dă. 700, 800, 1000 RON, deci eu zic că ar fi suma ideală! happy

| Catalin81 a răspuns:

100-150 de euro ar fi suficient, ca doar e criza, nu?