| yoana98 a întrebat:

Ma inteleg foarte bine cu o profesoara, vorbesc orice cu ea, insa nu stiu cum sa o determin sa vina la ziua mea. Ce sfaturi imi dati?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O felicitare, sau o poti invita printr-o convorbire telefonica sau printr-un mesaj, asta daca nu vrei sa o faci face2face.

| yoana98 explică (pentru anonim_4396):

As vrea sa fiu cat mai convingatoare, sa nu stea pe ganduri, raspunzand pozitiv la invitatie

| anonim_4396 a răspuns (pentru yoana98):

Pai invit-o printr-o felicitare in care sa iti lasi numarul de telefon si sa te sune pentru a-ti confirma prezenta.

| yoana98 explică (pentru anonim_4396):

Are deja numarul meu

| viperra a răspuns:

Ma bucur! happy Pur si simplu spune-i "äs fi onorata daca ati putea veni la ziua mea de nastere!" sau "Va invit la ziua mea!" sau "Avand in vedere faptul ca sunteti profesoara mea preferata/cu care ma inteleg cel mai bine, ati dori sa veniti la ziua mea?" sau "va invit sa luati parte la ziua mea de nastere!" Spune-i simplu, mi se pare normal sa ai o profesoara preferata!
Succes! happy

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Spune-i ca te-ai simti onorata daca ar veni. Daca refuza ar fi mai bine sa renunti la idee. Chiar cred ca este posibil sa primesti un raspuns negativ care nu ar trebui nici sa te surprinda si nici sa te raneasca. Nu prea am mai auzit despre situatii in care profesorii sa participe la aniversarile elevilor.

Dar merita incercat pentru ca este ceea ce simti cu sinceritate si pentru ca in acest fel iti vei dezvolta competentele sociale, curajul si rezistenta la frustrare. Succes!

| yoana98 explică (pentru PsihologMariusIftimie):

E o relatie mai speciala. Profesoara nu e profesoara de la clasa, e cadrul didactic de la meditatii. S-a imprietenit in acest timp si cu mama iar eu vorbesc de toate cu ea, imi spune ce probleme are, absolut orice