| Todorut_Gabriel_1976 a întrebat:

Buna ziua ma numesc Gabriel am 41 ani sant casatorit de 14 ani si avem 4 copii o fetita si 3 baieti in urma cu o saptamana am aflat ca sotia a avut o relatie prin 2008 cu un barbat si a ramas insarcinata a avut si cu mine in acelasi timp din care a rezultat in baiat ieu stind ca ieste al meu dupa care am mai facut inca 2 baieti i-am spus ca divortam dar am iertato si neam inpacat acum ieu nu mai cred nimic ce spune ia mentionez ca ieu sant in Spania acum ramane sa merg de sarbatori acasa sa fac testul ADN la totii 4 copii daca 3 copii sant ai mei sant dispus sa o iert daca nu s-a terminat tot nu pot sa trec peste asta. As vrea niste sfaturi ce sa fac pentru ca o iubesc

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Macar daca 1 din ei iti aprtine ia-l cu tine minteo ca il duci in vacanta si ramai cu el sau ea ce este.

| mihai69 a răspuns:

Copiii ăia (toți 4!) tot ție o să-ți spună TATĂ, indiferent dacă le spui că sunt ai altuia, sau dacă te desparți de mama lor.
Acum, e decizia ta dacă vrei să le fii alături în continuare sau nu.

| relian a răspuns:

Daca o iubesti ce mai ceri sfaturi? Tu faci ce simti, iar ieste, ieu se scrie eu simplu si este fara i ala ok? Sa nu spui ca nu ai fost la scoala deloc.Deci tu esti in Spania si copii tai si sotia sunt in RO? Naspa, nevasta ta te-ar putea insela si acum cand intrebi pe aici laughing srios vorbesc.Este posibil sa ai o nevasta careia ii place sexu, ori la un anumit timp are nevoie si ea si cum tu nu esti, probabil nu poate sta asa.Sunt femei si femei, unele care se pot abtine, altele care nu se pot abtine si fac sex daca gasesc cu cine.Nus ele de vina asa sunt din fabrica laughing deci daca nevasta ta este genul asta care nu se poate abtine atunci ar fi cazul sa o tii linga tine, sa stai cu ea pentru ca de aia aveti copii, de aia ai vrut familie nu? Familia inseamna sa fiti toti impreuna nu ei intr-un loc tu in Spania, pai ce viata mai e aia cu 4 copii si tacsu plecat prin tarile calde.Inteleg mergi la munca 2-3 ani acolo dar dupa gata trebuie sa fiti impreuna, eu asa zic. Daca stai asa cu anii bine no sa fie deloc sa stii si tu.Adica bine pentru tine zic,pentru copii e ok aia cresc mari, stiu ca tu muncesti pentru ei, ca le trimiti bani, ai grija de ei, dara nevasta ta ce face? Deci ea nu-i vinovata ca tu stai cu anii prin Spania iar organismul ei are nevoi, sa fim seriosi.Si calugaritele alea daca mai citesti fac sex desi ele zic cas sfinte laughing deci chestia asta cu sexu nu o putem controla noi,daca organismul cere nu te poti impotrivi, rar sunt persoane sa poata face asa ceva. Faptu ca ea a facut sex cu alt barbat si probabil si eduactia ei sexuala este pe undeva zero, a facut sa ramana insarcinata cu ala, normal o femeie care ar face asa ar trebuie sa stie sa evite o astfel de sarcina. Dara na majoritatea habar n-au mai nimci despre organismul lor, sa simti si ea bine si s-a intamplat tocmai sa fie atunci cand nu trebuia,, sau mai bine spus cand trebuie sa ramana insarcinata.De regula sa stii si tu femeile au cea mai mare pofta atunci la ovulatie, adica in perioada cand pot ramana insarcinate.De facut test e ok is banii tai poti sa faci test ADN macar sa stii ce ai in ograda,dar dupa trebuie sa vorbesti cu nevasta ta,sa lamuriti treburile, trebuie sa comunicati frate, asta e cheia intr-o relatie, casnicie COMUNICAREA, s-o intrebi ppoate sa stea singura sau nu poate? Sa iti zica daca are nevoi sexuale, sa spuna ca nu si le poate stapani si are nevoie de tine bla bla.Atunci stii ce sa faci, o iei cu tine sau iei pe toti cu tine stati impreuna ca de aia sunteti o familie. Daca insa s-a dus cu alt barbat ca i-a placut ala aia e cam naspa, intelegi ce zic, sa nu se fi dus ca i-a placut ala mai mult decat trebuie, pentru ca daca e asa s-ar putea sa se ajunga si altundeva, depinde si de ala ce vrea de la ea.Adica sa nu se indragosteasca de ala, ala de ea si apoi ajungeti la divorturi cu dealde 4 copii pfff, naspa sincer nimeni nu ar vrea sa fie in locu tau.Deci mergi comunica cu ea, discutati deschis, stiu ca e greu, ca oamenii se lasa f greu sa discute astfel de chestii dara in cazul tau trebuie obligatoriu sa aveti o discutie clara, deschisa si cum sa zic trebuie sa stii ce sa discutati.

| Freya1 a răspuns:

Din punctul meu de vedere daca o iubesti nici nu ar trebui sa faci testul deoarece tu i-ai crescut si te stiu de tata acel test nu ar trebui sa iti schimbe sentimentele fata de copii tai. Tata e cel care ii creste nu cel care ii face iar daca tu mereu ai fost asa plimbaret singur prin tari straine scuza-ma da ce te asteptai are si femeia aia nevoie de atentie, afectiune ea de unde sa stie ca tu esti sfant poate si la ea ia trecut increderea in tine de mult.
Consultati un psiholog pe probleme de cuplu

| kandaraki a răspuns:

In primul rand e clar ca esti un cioban necarturar, nu poti nici sa scrii normal si corect.
in al doilea rand nu esti TATA, esti un fraier care sta peste hotare la caldut si trimite bani acasa si acum se plange ba ca iubeste ba ca nu iubeste.
fii barbat, ai o raspunde, ai o familie.

| Spasov_Silvia_1989 a răspuns:

Consider ca daca e iubire reciproca merita mergeti mai departe, numai cu conditia ca chiar de s ar adeveri ca un copil nu este dv asta nu inseamna ca mai apoi ii veti reprosha si ei si copilului, asta ar fi o greseala mare care ar putea lua o intorsatura grava mai tirziu. Intrebarea e ca daca totusi merita acest ADN. Pe masura de rezultate oricum vor fi schimbari radikale in relatie. Trebue totusi sa ascultati si inima nu numai minte... va doresc sa luati o decizie corecta, imaginati va in primul rind viata fara ei si mai apoi raspundeti va la intrebare ce sa faceti mai departe. Numai bine

| Alina9494 a răspuns:

Eu consider ca nu rezultatele testului trebuie sa va aduca tristete, singuratate etc. Presuspun ca i-ati crescut pe toti cu aceeasi dragoste. Cum ati putea sa renuntati la ei spunandu-le * eu nu mai sunt tatal vostru, nu va mai iubesc* si sa dispareti brsc din viata lor? Daca ati iertat-o pe sotia dumneavoastra si daca o iubiti, atunci incercati sa stati de vorba cu ea si sa vedeti daca sentimentele sunt reciproce.