| Alexandru_Ionut_1994_H4PO a întrebat:

Buna ziua ma numesc Ionut, am 23 de ani..sunt singur de un an si jumatate, de atunci imi caut pe cineva dar efectiv nu reusesc sa gasesc..am cam obisit sa tot incerc si sa primesc acelasi rezultat
Ma poate ajuta cineva macar cu un sfat, multumesc

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand casa si servici stabil dupa aia familie asa poate reflexionezi mai bine si nu te amagesti in continuare

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
De ce te concetrezi pe rezultat si nu pe ce faci sa ajungi la rezultat?
Disperarea(cazul tau) timiditatea si logica prosteasca sunt cele mai nocive in situatii de genu!
Acum nu am inteles prea bine, primesti refuzuri sau nu gasesti ce vrei?

| Alexandru_Ionut_1994_H4PO explică (pentru ROB3RT89):

Salut primes mereu refuzuri

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Alexandru_Ionut_1994_H4PO):

Ceva faci gresit, ori pari disperat, ori prea serios...
Daca primesti raspunsuri de genu "e mai bine sa fim doar prieteni"
Schimba-ti atitudinea!

| Adry05 a răspuns:

Nu mai face din asta o prioritate si o sa vina

| Freya1 a răspuns:

Nu mai incerca.
Toate o sa vina de la sine si pana la urma o sa iti gasesti jumatatea doar ai rabdare.

| h3r a răspuns:

Iti incerci norocul cu prea multe, iar ele, bineinteles, nu lauda asta.

| polk a răspuns:

Eu spun sa nu mai cauti. Si acea fata va veni cand te astepti mai putin. Incearca sa te concentrezi pe alte chesii mai prioritare. Un job de exemplu. Poate fetele cu care ai incercat nu erau de nivelul tau sau tu de a-l lor(fara suparare). Poate ai de modificat cateva chestii la aspect. Ca de obicei fetele,femeile se uita cum arata tipul,barbatul respectiv si abia apoi ii dau sansa la discutii care sa ajunga sa fie profunde ca sa se vorbeasca de relatii. Cu o fata zic eu,trebuie sa o iei foarte usor,sa nu pari disperat,sa nu o disperi cu iesitul si treburi de astea. Gen sa o intrebi ce ii place sa faca de ex. In orice caz, arunca o privire la stilul tau vestimentar de ex, la limbaj, aspect si daca tot vrei sa incerci sa mai cauti o fata, incearca sa o cauti in asa fel incat sa fie de nivelul tau. Daca sa zicem ai 12 clase, cauta-ti una tot asa. Daca esti la o facultate anume, cauta-ti o fata de la facultate. Vorbeste cu amicii sa-ti dea o mana de ajutor. Incearca sa te uiti dupa fete serioase cu care va fi mai greu dar vei sti ca va merita si chestii de astea. Desi, eu sincer spun ca o perioada sa o lasi mai moale cu fetele. Concentreaza-te la altceva si fa eventual modificarile pe care ti le-am sugerat(poate nu e cazul, am dat doar ca ex) si fata pana la urma va veni singura fara sa te astepti. Numai bine iti doresc. happy

| Bogdan_Cyclamen_1986 a răspuns:

O sa gasesti, poate nu cauti unde trebuie, oricum e in functie de ce iti doresti tu, ar fi bine sa cauti fata pe care ti o doresti in zona respectiva sa zicem ca iti plac alea inteligente cauta si vorbeste cu alea care sunt la facultate sau una mai fara scoala cauta pe la tara ai sanse mari. Ideea e sa nu fii dezamagit, esecuri avem toti uneori... si e important sa stii sa vorbesti cu posibilele femei niciodata nu accepta zona gri cand o placi pentru ca iesi extrem de greu de acolo, daca o placi si ii faci avansuri mai bine renunta sa mai vorbesti cu ea. Cauta alta si tot asa

| Stellian a răspuns:

Asta se întâmplă deoarece le consideri pe femei niște ființe ce merită respect, dar nu este așa: Fii bărbat adevărat, axează-te pe carieră și concentrează-te mai mult pe producerea banilor pentru că banii sunt prioritatea în viață, nu femeile. Femeile sunt doar niște obiecte îmbrăcate în carne, de care noi trebuie să ne folosim, să ne scurgem sperma pe fețele lor, nimic mai mult. Dacă le dai atenție și stimă femeilor, te iau de prost și te consideră pămălău așa că, sfatul meu este să nu mai insiști să te faci plăcut în fața lor și să fii tu însuți, să ai pla mare mereu și să profiți de ele cât poți și ori de câte ori ai ocazia, pentru că ele nu merită mai mult de atât. Ele, dacă au crăpătura aceea între picioare au impresia că sunt la fel ca noi și vor respect și să le zici sărumâna, dar ele sunt doar niște maimuțe fără creier născute pentru a ne suge pe noi de mădular.