| Maria_Diana_1994 a întrebat:

Buna ziua TPU. Doar ce m.am mutat la apartament nou care într-adevăr este pe numele socrului meu dar și soțul meu a contribuit deci ei doi și soacra mea cu care oricum nu mă înțeleg,ne.a pus camere de supraveghere în casa. Ei locuiesc la țară și când pleacă de la noi chiar îmi zice " vezi ce faci că oricum ai camere " sau chestii de genul. Eu nu am făcut niciodată nimic,am copil mic am grija de ea, fac tot ce pot în casă etc, nu mă consider perfecta uneori sunt nervoasă etc dar nu știu ce să mai fac iar chestia asta cu camerele mi.a pus capac. Mă gândesc, oare e legal?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Legal este daca acea casa este a lor,dar nu asta e problema.
Eu inteleg ca soacra ta nu te inghite, dar tie ti se pare normal ca sotul tau sa accepte ca tu sa stai in teroarea asta, sau sa stati asa fara intimitate?
Cred ca ar trebui să vorbești serios cu el, sa ii spui ca nu e normal si sa cadeti de comun acord sa luati masuri, poate chiar sa va mutați.

| Maria_Diana_1994 explică (pentru Freya1):

El nu zice nimic la părinți lui. ii respectă foarte mult că la ajutat, Ba chiar e destul de mamos... Eu am ținut la el și încă țin am vrut sa fim o familie sa ne creștem copilul, nu i-am greșit niciodată cu nimic. nici el mie dar este prea atașat de părinți lui

| johnnny123 a răspuns:

Fiind casa lor, este dreptul lor sa-si puna camere. Dar evident ca este complet anormal sa-ti spionezi fiul si familia acestuia, chiar daca-i lasi sa locuiasca in casa ta.

Intrebarea este de ce sotul tau nu ia atitudine? De ce nu le spune parintilor sa inceteze cu acest lucru? Eu nu as locui nici mort intr-o casa in care cineva ma poate urmari non-stop.

| AndreeaWTS a răspuns:

Nu socrii tăi sunt problema ci soțul tău.
Fi convinsă că el e cel care hotărăște tot ce mișcă, dacă să existe camere sau nu. Și lui îi convine.
Pentru că te poate supraveghea non-stop. Ești în "închisoarea" lui. El e gardianul.
Dacă el ar fi avut încredere în tine și te-ar fi iubit cu adevărat, n-ar fi acceptat nici măcar pentru o secundă ca părinții lui să vă poată spiona permanent, să stea permanent cu ochii pe viața voastră.
E cea mai oribilă chestie pe care am auzit-o până acum.

| AlexandrulS a răspuns:

Casa este pe numele lor deci este legal, daca aveati un contract de inchiriere atunci era total ilegal insa este oribil sa faci asa ceva, ori sotul tau trebuie sa ia atitudine ori sa va mutati cu o chirie mica. Oribili oameni!