| Harty_Jo_1998 a întrebat:

Buna ziua tuturor,am o mica problema. Eu recent dupa multe dezamăgiri in dragoste mi-am dat seama ca iubesc o fata care mi-a fost alaturi mereu la fiecare dezamăgire fata de anumite persoane, insa noi ne-am cunoscut pe internet fiindca ea e din Germania insa vb putin românește. Ma inteleg foarte bine cu ea si ea la fel mi-a spus si i-am zis ca o iubesc si as vrea foarte mult sa fiu cu ea, insa ea e confuza din cauza ca i-am zis cu o perioada in urma ca iubesc si alte fete si ea crede ca le iubesc ca iubite dar nu e asa si cred ca e confuza din cauza asta si mi-a spus ca nu simte mai mult decat o prietenie foarte buna intre noi si ca crede ca vom fi in viitor impreuna dar momentan nu. Si acum ne cunoaștem mai bine. Ce credeti, cum ar trebui sa ii recâștig increderea? O iubesc enorm de mult e singura fata care mi-a rămas alaturi chiar daca am mai dat gres fiindcă am avut o perioada cand eram confuza si eu insa acum stiu sigur ca ea e aleasa mea?❤❤

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce e departe nu merge sa stii

| Harty_Jo_1998 explică (pentru mgtow):

Mda ...nu stiu ce sa fac

| Freya1 a răspuns:

Este normal sa se simta o rezerva.Esti sigur ca nu din cauza ca esti singur acum si nu esti obisnuit ti se pare ca o iubesti? Adica foarte interesant ca fata asta te asculta si sfatuia si tu nici nu o vedeai, ii spuneai de cat de mult le iubesti tu pe altele si acum ca esti singur si dezamagit te-ai gandit "baaa de ce sa nu o iau pe asta? mai bine decat singur"
Ca sa ii demonstrezi ca nu este o oarecare precum celelalte pe care le iubesti azi si de care maine iti trece ramai singur, nu mai vorbi cu ea de fostele iubite, ascult-o, ai rabdare si asteapta sa se deschida ea catre o relatie daca va simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea a unblat dupã tine doar pentru ca ai fost preselectivã, adicã si fost placut de alte fete care tu voroiai sã fi impreunã sau si fost. Dar a observat ca nu mai ai pe nici una si si incercat cu ea la fel cum ai facut si cu celelalte, daca vrei sa resusesti cu ea fa exact ca inainte doar ca poti sa o minti, ca te mai intâlnesti si vorbesti si cu altele, asta o sa o facã sa te vrea la fel ca inainte, vorbeste mai rar cu ea las-o pe ea sa umble dupã tine ca inainte si ai rezolvat treaba nu ii mai spune cã o iubesti si ca este singura fatã care vrei sa fi cu ea in momentul acesta. Mai pe scurt o poti folosi, mergi pe la ea doar asa in vizitã sau vine ea la tine, daca muncesti in Germania ar fi mai ok sa va intâlniti.

| D3I3 a răspuns:

"Eram confuză".e vorba despre homo sau greseli gramaticale? Nu ca as avea ceva impotriva celor homo.
Increderea e un lucru greu de dobândit. Nu cred că increderea e problema, poate nu te place si gata happy

| Harty_Jo_1998 explică (pentru D3I3):

Mda poate aveți dreptate

Răspuns utilizator avertizat