| Alex773747728837474737363 a întrebat:

Bună ziua, vreau sa îmi iau o bicicleta scumpa si știu ca tatăl meu nu va fi de acord, cum sa ii spun ca vreau sa dau 2200 lei pe o bicicleta? Va rog ajutați-ma.

Răspuns Câştigător
| 1997onur a răspuns:

Sai spui adevărul câți vrei bani dreptul tău și îți iei ce vrei cu ei ce vrea inima ta atâta timp cât sunt banii tai munca ta cinstit nu are dreptul să-ți ia bani nimeni chiar dacă este o alocație tot bani tai sunt nu are dreptul să-ți ia bani tai.

Nu uitata niciodată nimic nu-i mai scump și prețios decât fericirea ta. Bani poți sa-i faci oricând ori unde muncești cinstit și iai făcut atât tot și nu uita niciodată bani nu aduc fericirea adevărat niciodată.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca sunt banii tai stransi, ii spui pur si simplu ca asta este decizia ta.

| Alex773747728837474737363 explică (pentru Aasdfghj):

Sunt bani mei strânși, dar el e un om mai zgârcit de fel și crede ca fac ceva greșit... ce as putea face.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Alex773747728837474737363):

Ti-am zis mai sus ce ai putea face. Ii spui ca asta vrei pentru ca sunt banii tai.

| VoidEternal a răspuns:

O bicicleta scumpă nu costa 2200 de lei. O bicicleta scumpă e o bicicleta de 7-8000 de euro.