| Cococool173 a întrebat:

Bunaaa, am un coleg de care imi place, vb mult cu el.
Raspunde repede la mesaje si radem mult.
Cum sa ma placa? Cum sa ii spun ca imi place?
Si cum sa il cuceresc?
Funda

Răspuns Apreciat de Editori
| Alive99 a răspuns:

Este simplu.Raspunde la mesaje rapid si radeti foarte mult.Conexiunea exista, mai urmeaza sa intrati intr-o latura mai sensibila, mai intima ca sa spun asa.Adica sa vorbiti despre sentimente, in acel moment va fi un punct de slabiciune si-i vei putea spune ca il placi/simpatizezi/ca este dragut.Ca sa il cuceresti trebuie sa fii tu insuti. Daca iti creezi un personaj "pentru el"si esti cu totul "alta persoana", mai devreme sau mai tarziu va afla ca nu esti asa si se va strica tot.Deci fii tu insuti si dezvaluie ceea ce simti. Daca ai noroc, te place. daca nu, trebuie sa treci peste.Nu ai cum sa il cuceresti atata timp cat tu il tii o perioada lunga in FZ, va deveni ciudat sa fiti iubiti, asa ca va refuza categoric.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi e bine că deja ai o relație destul de apropiată cu el. continuă să vorbiți mult ca să nu pierdeți conexiunea și printre glume și tachinări mai strecoară câte o replică subtilă de flirt sau apropo subtil la mai mult și vezi cum reacționează. nu-i zice că-l placi dacă n-ai semne clare și de la el

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Simplu.
Îi spui așa.
- Te plac. Vreau să te cuceresc, să fii al meu. Predă-te!
Să vezi pe urmă o să râdeți amândoi și o să fiți prieteni.

| Mosotti a răspuns:

Ideea este ca poate omu nu simte vreun semn ca si tu l-ai vrea, asa ca nu actioneaza, este ce sustin eu pe aici, ca o fata care place pe unu da automat semnale ca il place, o privire, un gest, ii da atentie, ala simte si actioneaza la sigur apoi. Daca nu simte poate lua in considerare ca nu il placi si nu insista ca prostul. Daca placi pe cineva e imposibil sa nu-i dai un semn! Zi sa mergeti la un film, ca daca omu are vreo timorare nu va actiona chiar daca te place, incepe tu, cate nu fac asa. Si vezi cum reactioneaza, cand va plimbati, apropie-te putin de el, vezi cum reactioneaza. Alta cale nu este. Ori nu te place si gata, dar afli daca i-ai dat semnale cum am zis (nu doar ras la subiecte neutre), daca nici la iesiri nu are treaba si respinge gesturile specifice.

| Andreeush a răspuns:

Întreabă-l ce părere are despre tine.

| CdeMetal a răspuns:

Cam asa iti dai seama daca te place
https://ro.wikipedia.org/......C4%83rilor